Silvester - pozvanie bez chystanie jedla

30. dec 2023

Mali sme ísť na Silvestra na chatu s kamarátmi s ktorými sa celoročne stretávame ,chodíme na dovolenky atď.. lenže priateľovi nedali voľno tak na jednu noc sa nám to neoplati ( chata je daleko cca 200 km od bydliska kde bývame). Keď som to ako tak prekusla že nevadí v pohode tak nás zavolal jeho kamarát k nemu, býva s frajerkou ktorú som ja v živote nevidela.. nebola som z toho 2 krát nadšená lebo ho nemusím ( je taký vaše bol všetko videl najmúdrejší na svete).Včera som povedala priatelovi že aby sa ho opýtal čo máme priniesť ( jedlo, pitie, alkohol) tak on povedal ten môj že ja idem piecť slané a ešte máme koláče od rodičov že to a pôjdeme ešte na nakup alko nealko. A on na to ten kamarát dobre my ideme piť neviem už čo povedal a na jedenie nebudeme chystat nič.. tak som len pozrela že či vážne ? Tak niekto nás pozve k sebe domov a nič nenachysta? Ja to nechápem vždy keď išli k nám ti kamaráti čo idú na chatu tak som aj ja spravila niečo aj tá moja kamoska doniesli hocičo a toto? Popritom s kamoskou máme 24 rokov a ostatní majú okolo 30 tky.. normálne sa mi tam nechce íst nie kvôli tomu jedlu ale kvôli tomu ako budem zas počúvať tie jeho reči a tá jeho frajerka tiež asi nebude normálna keď je snim…
Prepáčte za môj výlev ale som normálne nasrata..

vanilkovazmrzka
30. dec 2023

Ok

lukbe
30. dec 2023

To je tak napísané,že fakt nechápem.

0silvia0
30. dec 2023

Ked tam uz ides, dones nieco na jedenie ako tvoj frajer slubil a nejako to uz prezijes.

tamitamitami
30. dec 2023

Nechceš, nechoď......jasne je slušnosť dať niečo na stôl hlavne keď vás sami pozvali ja by som si tiež o tom pomyslela svoje 😅. Ale ľudia sú rôzny, možno sú proste len zvyknutý že už po silvestrovskej večeri nejedia alebo to zobrali tak že pohostenie urobíte vy (keď ste im teda volali čo máte v pláne doniesť).

Možno to mysleli tak že sa postarajú o alkohol (nealko) a vy o občerstvenie.

dadka1997
30. dec 2023

Normalne mam maly zmätok co oises..
Takže nejdete na chatu kde budu viaceri, ale idete tu priatelovemu kamaratovi, ktorí ma frajerku a po dohode kto co donesie, tak vy mate aj upiect a alko nealko priniest a oni nič ? Chapem to spravne..

Nie kazdy je rovnaký, pleties inych ludi s inymi ludmi, nechce sa ti ist preto, lebo si sklamana ze nejdete na chatu, a tychto ludi nemas rada. . Tvoje pocity chapem, ja by som mala rovnake, a co tak dohodnut sa s priatelom ze by ste boli ina vy dvaja? Lebo teda idete k niekkmu na navstevu, kto nema ani tu odvahu nieco prichystať a mate to priniest vy? .. zvláštne

yvanielka
30. dec 2023

Tak ale ber to tak, že to chlap povedal, že nič nenachystajú, ona snáď niečo pripraví návšteve

autor
30. dec 2023

@dadka1997 však priateľ to už včera oľutoval že mu prikivol na to že prídeme že sme radšej mohli byt s mojimi rodicmi ( naši sa idú cez deň lyžovať a potom k rodicom pridu susedovci teta atď ) takze bude veselo.. veď to že aj mne to je divne toto chovanie

kvietok2012
30. dec 2023

Povedz priatelovi, ze beriete len zákusky a slané,poprip. 1 flasu vína..ziadne iné alko a nealko niesť nebudete. A povedz mu to ako hotovú vec. Ked sa mu nepáči, tak ostaň doma...
Aj tak si myslím, že to riešenie by bolo najrozumnejšie.

autor
30. dec 2023

@yvanielka no vsak uvidíme nepoznám tu babu ale priateľ mi povedal že nevie či si sadneme lebo ona je taká ticha ja som zas veľmi spoločensky človek a snažím sa prispôsobiť aj takýmito typom ľudí

yvanielka
30. dec 2023

No vidím, že si už vopred veľmi negatívne nastavená na všetko, možno to nakoniec bude príjemný večer...

dadka1997
30. dec 2023

A co tak sa spriatelom dohodnut a teda spolocne si nieco vymysliet ? Ja keby som niekde mala ist, a teda olutoval by to aj priatel, tak robim vsetko preto aby sme tam nieci .. pre mna za mna by som si aj nieco vymyslela len aby som tam nemusela ist ..
Ako daleko byvaju ? A kde byvaju vasi ?
Urcite by som isla tam kde mi bude dobre- ako na novy rok, tak po cely rok 🥰

autor
30. dec 2023

@tamitamitami my tam ideme zajtra cez deň nie len večer budeme tam aj spať. A pozvali nás oni nie my

autor
30. dec 2023

@yvanielka no však dam vedieť možno to dobre dopadne možno si poviem 1 a posledný krát

autor
30. dec 2023

@dadka1997 aj rodičia aj ten kamarát bývajú tak narovnako od nás

yvanielka
30. dec 2023

Áno, veď uvidíš..v každom prípade prajem príjemného Silvestra 🙂

sense
30. dec 2023

Keď to priateľ oľutoval tsk to je najmenej povedať kamošovi, sorry niečo nám. Do toho. Prišlo necháme to na inokedy. Ale ja som z iného sveta ja nechápem toto pozvali nás nič nenachystaju, pozvali vas na večeru, na pohárik na kávu, na apéro, alebo len tak posedieť.
Daj si večeru doma, chôdte na návštevu, nič nenos max tak fľašu a keď sa budete nudiť, alebo budete hladní pôjdete domov

denkatn
30. dec 2023

vies co chlapi ked dohoduju, tak to vyzera tak, aj ja mam taku skusenosti. samozrejme, ze aj chlapi budu hladni potom. zariad sa podla seba a zober vsetko trvanlive lahko prenosne jedlo. akoze pre vas. ale urcite ze si ponuknu aj ostatni. mozes zobrat aj nieco co sa rychlo da pripravit, ale ked nepozijes zoberes naspat. napriklad spagety a morkadelu. je to len poistka. a to co chlapi dohodnu, ber s rezervou.

luccija
30. dec 2023

Nerieš ...ty zober čo chces a uvidíš.Nie každý vari a chystá ako pre regiment.Snad vám raňajky dajú;)
Chlapi jedlo neriešia iba jedia🤪už dopredu si to negujes

tamitamitami
30. dec 2023

Tak určite niečo na stôl vyložia, hádam nebudú celý deň hladný 😅....možno to len jeho kamarát tak podal a jeho partnerka normálne spraví pohostenie.

1ryba
30. dec 2023

Veď si zober vlastné jedlo. Možno si objednáte pizzu. Riešiš somariny.

denkatn
30. dec 2023

@1ryba na silvestra pizzu neobjedna, kto bude robit prosim ta? praveze v tomto su ti chlapi pohodlni, ze nechce sa im to riesit, ale potom jasne ze budu hladni...

kamatopo
30. dec 2023

A nedá sa vám to zrušiť? No keby mám byť s rodičmi v super nálade a kolektíve určite by som nešla niekde kde nemajú ani nachystané( to som ešte nepočula, že niekto pozve bez občerstvenia)🤣 a ani neviem kto to vlastne je.

1ryba
30. dec 2023

@denkatn tak nech si vezme zo sebou salámu, klobásu, chlieb, zeleninu, syr. Keď to aj nevyloží v aute sa to nepokazí.

autor
30. dec 2023

@1ryba Už to mám na háku idem napiect večer to slané a pôjdem si zajtra kúpiť čo ja budem piť mám na háku a silno uvažujem že nahovorím priateľa aby sme tam išli až podvečer

1ryba
30. dec 2023

Veď keď si otrávená z toho, tak tam nechoď. Veď nie je povinnosť oslavovať Silvester. Choďte do mesta na program a máte pokoj. Zjete a vypijete, čo si kúpite alebo nachystáte. Keď nemás mať radosť zo spoločnosti načo je dobrá nasilu oslava?

denkatn
30. dec 2023

@1ryba ona je skor asi otravena z tych nepresnych informacii od trochu nezodpovedneho hostitela. ja som sa uz s takymi ludmi stretla a medzi znamymi sa im nevyhnes, len ich treba brat s rezervou. napriklad my sme cela skupina isli na svadbu kde ja som nepoznala nevestu a hovorila som, ze treba kupit kyticu a chlapi ze nie, nevesta nie je taka a nepotrpi si na kvety, Nechceli davat peniaze za kvety, prisli sme tam a kazdy gratuloval s kyticou jasne, tak mne tu moju kyticu zobrali a zagratulovali s nou akoze za skupinu... no co uz... len mi to pride, ze tento organizator silvestra na chate moze byt taky tip cloveka, ine vlastnosti moze mat dobre. ale na silvestra na chate jedlo nezozenie , ak nebude mat pripravene...!

autor
30. dec 2023

@denkatn my nejdeme na chatu ale k druhému kamarátovi domov. Teraz som sa priateľa pytala či to nezrušime a on že nie že už mu je to blbe že už sa na nás tešia 🤦🏽‍♀️

nikolca
30. dec 2023

Riešiš uplne hovadiny

1ryba
30. dec 2023

@denkatn no veď ale to je v dnešnej dobe problém dotyčnej zavolať alebo napísať ahoj zajtra ideme k vám, ako sa dohodneme s pohostením, čo mám priniesť? Vieš aby sme ani vy ani my hladní neboli? Dnešní mladí ľudia furt na mobiloch si toto nevedia vybaviť? Lepšie napísať na koňa a teraz odpisovať celý večer. Za 10 min nie je čo riešiť. Alebo si nabalím kabelu zranice a keď budú ponúkať, aj ja vytiahnem a keď nie zjem sama.

denkatn
30. dec 2023

tak ak ostanete v meste trocha jednoduchsie v tom, ze aspon nieco sa da pozicat od susedov.. ale to ze je nezodpovedne pozvat niekoho na Silvestra a povedat mu ze nechysta jedlo a pritom vediet ze budete pit, sa mi zda take lahkovazne od neho.