Sesternica nás nepozvala na svadbu

12. júl 2020

Ahojte baby potrebujem sa vyzalovat a počuť názor ostatných ci je toto normálne.. Nedá mi to spať je mi z toho neskutočne moc smutno mame tiež.. Moja sesternica mala dnes svadbu a nepozvali len mamu otca a mňa nechápem prečo a oni tiež nie nikdy sme nemali s nimi problém dokonca sa v pohode navštevujeme všetko v poriadku.. Dokonca my sme ani nevedeli že ma svadbu ja som to zistila až z fotiek ktoré boli na nete nechápem tento prístup je nám z toho smutno je to podľa vás v poriadku? Je to predsa sesternica sme rodina chápem že tam môže mať koho chce ale neviem si to vysvetliť keď každého z rodiny hej a len náš nie

petulda333
12. júl 2020

No tak sa jej spytaj. Ak vy neviete preco, tak odkial to mame vediet my?

moonlight1210
12. júl 2020

Mna zaujima, co zahrnas pod pojem, ze pozvala kazdeho z rodiny, len vas nie. Kto sa rata pod pojem “kazdeho z rodiny”?

Co sa tyka otazky, preco vas nie, tak sa najlepsie spytat priamo jej, ci ste jej nieco urobili, ze prave iba vasu rodinu nepozvala. Mozno ti povie pravdu. Mozno sa schova za to, ze na svojej svadbe moze mat, koho ona chce.

Moze to byt napr. tym, ze nie ona, ale niekto iny z dolezitych hosti mal s vami problem. Mozno ten z jej rodicov, ktory je surodenec s tvojim rodicom (kedze ti je sesternica) si postavil taku podmienku.
Moze byt dokonca problem u niekoho zo zenichovej rodiny. Mozno napr. niektory z jej novych svokrovcov ma nieco proti vam.
Mozno sa od nej dozvies nejaku klebetu, ktoru ktosi rozsiril a ona jej uverila.
Mozno sa dozvies nejaku staru krivdu, ktoru ste povazovali za zabudnutu, ale ona si ju pamatala.
Alebo nejaku staru krivdu, o ktorej ste nevedeli, lebo vam nenapadlo, ze ona vtedy nejake udalosti brala inak, hoci podla vas o nic neslo.

Bez opytania nezistis, co bolo vo veci.

autor
12. júl 2020

@petulda333 keby čítaš nepýtam sa že odkiaľ to máš vedieť ty ale ci je to normálne

simca06022011
12. júl 2020

Dnes je normalne všetko. Opýtaj sa jej. Mne by sa to tiež nepáčilo. Hlavne to ze ani nedalo vedieť ze majú svadbu, to je divne...

moonlight1210
12. júl 2020

Moze to byt dokonca aj normalne, ak ste urobili nieco, co ona povazuje za problem. Musis sa naozaj len spytat jej.

petulda333
12. júl 2020

Ci to je normalne je dost relativne. Je to ich svadba a mozu si pozvat koho chcu. Takze ano je to normalne

eva112014
12. júl 2020

Pozri, všetko raz prebolí a v živote sú aj horšie veci. Iste to zabolí, keď neviete ani dôvod, že prečo.
Inak kedy ste sa naposledy rozprávali spolu?

paulinkaa2
12. júl 2020

Pozývali len súrodencov rodičov zrejme. Aj my sme mali takú svadbu, ze len súrodenci rodičov. Keby pozývame všetkých je nas 200.

autor
12. júl 2020

@eva112014 naposledy asi týždeň dozadu

pseudomonas87
12. júl 2020

No podla mňa to nie je normálne, sesternica je blízka rodina a keď robím malú svadbu, tak oznámim ujom, tetam, robíme maličkú svadbu, pozývame len tych a tých, hotovo. Môžu si pozvať koho chcú, ale takto to zatajiť a zrazu az na fcb fotky?

petulda333
12. júl 2020

@pseudomonas87 a preco nie? Kolko ludi ma tajnu svadbu? Plno. Kazdeho vec a netreba sudit co to je alebo nieje normalne. Kedze na jednu vec maju ludia rozne nazory

simca06022011
12. júl 2020

@petulda333 toto nebola tajná svadba, rodina bola a oni 3 nie...

pseudomonas87
12. júl 2020

@petulda333 keďže som napísala podľa mňa, takže je to môj názor, áno kazdy ma napríklad iné vzťahy s rodinou, každý to vidí inak
PODĽA MNAkedze to nebola tajná svadba a ostatní pozvaní boli, to bude mať ale nejaký dôvod, to je všetko, a treba si to vykomunikovat, ved to je základ spolu hovoriť ☺️

petulda333
12. júl 2020

@simca06022011
@pseudomonas87 ale to je jedno ci bola tajna ci nie. Je to ich vec a zrejme tam dovod bude. No bud ho autorka nevie alebo nechce povedat

ibrunova
12. júl 2020

Mižno mali svadbu len s dvomi svedkami..

ildiko36
12. júl 2020

Aj moja sesternica teraz mala svadbu a pozvala len mojích rodičov, ja som sa za to nenahnevala..ale som jej zagratulovala..svadba je drahá zálezitosť a nie každí si môže dovoliť velkú svadbu..ani ja som nepozvala každeho..

simca06022011
12. júl 2020

@ibrunova
@ildiko36 písala ze boli všetci.. Okrem ich troch... A keďže nevedeli o tom, tak mohli akurát tak dodatočne gratulovať. No proste trápne... Pod zem by som sa prepadla od hanby toto urobiť. Každý pochopí ak niekto nebude pozvaný... Ale tajnosti.. Chodiť okolo seba a nepovedal 🤦‍♀️ no asi majú dôvod..

ibrunova
12. júl 2020

@simca06022011 aTak nejaký dôvod tam bude, lebo inak to nechápem.. Je to zvláštne. Ale asi by som sa nepchala im gratulovať.

ibrunova
12. júl 2020

Takže ani oznámenie ste nedostali?

joysi
12. júl 2020

Nás tiež nepozvala sesternica na svadbu, ale ta mala len taku malú rodičia, svokrovci a svedkovia...tak to rešpektujem a vôbec sa na ňu nehnevám...keď budeš so svojou sesterkou skús sa len tak "medzi rečou" spýtať...

6mia6
12. júl 2020

My sme nepozyvali bratrancov a sesternice. Muz sa zenil posledný len z ich strany by prišlo minimálne 100 ľudí. Ja zas naopak jedna z prvých ale nemala som záujem o nudiacich sa pubertakov a nervóznych rodicov. Takže sme pozývali len blízku rodinu, súrodencov rodičov s partnermi a našich súrodencov samozrejme, aj tak nás bolo 80. Skôr by ma trápilo prečo neboli rodičia a nedostali ani oznámenie. Ale tak to musi vedieť nevesta

ancovicka21a
12. júl 2020

moju kamosku nepozvala na svadbu vlastna sestra 😲 a prezila to..a vratila jej to 😀 ked sa vydavala ona,tak ju tiez nepozvala..a neboli ani pohnevane ani nic,proste sestra sa tak rozhodla,ze svadba len oni a dvaja svedkovia a bolo..a nevedel o to nikto 🙂

6mia6
12. júl 2020

@ancovicka21a no hej len cudne by bolo keby tam bola celá rodina a sestru by nepozvala. Môj brat za tiež oženil tajné s dvoma svedkami a prežili sme to, aj rodičia sa zmierili ale keby tam boli všetci a len ja nie tak by ma dojal.

damtiporiti
12. júl 2020

Ale je zaujímavé, že ani tí ktorých pozvali, vám o svadbe nepovedali. Asi nebudete mať práve najlepšie rodinné vzťahy.

6mia6
12. júl 2020

@damtiporiti dobrá poznámka

ancovicka21a
12. júl 2020

@6mia6 vies kolko sa aj takych pripadov stalo,ze surodenec nepozval surodenca?a ostatna rodina tam bola,len surodenec nie..o dvoch pripadov viem z pocutia..teraz bude mat svadbu moj bratranec..necakame ani oznamko,nieto este pozvanie 😀 lebo vztahy v rodine su take,ake su,dnes je zla doba,kazdy si pozera len svojho..

6mia6
12. júl 2020

@ancovicka21a áno ale väčšinou ti súrodenci vedia prečo tam nie sú. Na mojej nebol môj otec a ver ze dobre vie prečo. A nikto sa ani nečudoval že tam nie je.
Autorka píše ze sa navštevujú a vzťahy majú normálne.
U nás ma nepozyvanie sesternic a bratrancov jednoduche vysvetlenie — bolo by nás tak 300 a to sa mame radi, s väčšinou sa bežne stretávame, ti co sú vonku alebo ďaleko si aspoň napiseme

ancovicka21a
12. júl 2020

@6mia6 suhlasim s tebou 😉 a prave preto sa musi autorka spytat sesternici,ze preco ich nepozvali..a mozno sa dozvie take veci,ze nakoniec bude rada,ze na tej svadbe ani neboli 🙂 my tu len mozme hadat,ze co sa stalo..a nieco sa stat muselo..
my s drahym sme uz nacrtli temu svadby,kedze cakame babatko,ale zhodli sme sa jasne,ze len rodicia,surodenci,ich deti a jeden obed v restike..aj tak nas bude asi 20,kedze on ma vela surodencov 🙂 ak by sme mali pozyvat sesternice a bratrancov,tak dakujem pekne..moja mamka je zo 4ch deti,otec sice len z dvoch,ale jeho mamka je zo 6tich a otec z 11stich😲 aj ked nie vsetci uz ziju,su tu ich deti,a ich deti..no dakujem pekne 😂

ibrunova
12. júl 2020

@6mia6 ale aspoň oznámenie dostali , nie?

h2
12. júl 2020

Ahoj, pýtala si sa v podstate 2 veci:
1. či je normálne, že Vás nepozvali: Áno, je.
2. či je normálne, že ste o svadbe ani len nevedeli: Nie, nie je.