Sako na svadbu ako hosť

motylik273
12. jún 2022

Je nutne sako v tychto horucavach pre chlapaako hosta? ? Ma totiz len nohavice a koselu, nemienime tbytocne vyhodit peniaze do luftu kvoli saku, niekto hovori ze musi do kostola, niekto ze nie, ci treba aj tu vedticku? Ci ako to je? Ideme ako manzelia 1x na svadbu takze nievieme, mam mu kupit dve rovnake kosele ked sa spoti na vymenu? Dakujem

ukulela
12. jún 2022

@motylik273 vestu by som nerirsila ale sako ano. To urcite.

kathy7337
12. jún 2022

Vcera sme boli na svadbe. Sako mali len svedkovia a ženích. Ako host to vôbec nemusí riešiť

marca12
12. jún 2022

@motylik273 urcite nemusi mat. Boli sme teraz na svadbe a nemali chlapi saka ani vesty,bolo horuco a jedine zenich sa paril v saku

janewithane
12. jún 2022

záleží dosť od celkovej atmosféry a lokality svadby, či je to neformálna svadba vonku, v kulturaku alebo nejaká fancy na zámku

patka06
12. jún 2022

Na obrad určite patrí sako, či je v kostole alebo na úrade.

thereisabear
12. jún 2022

Za mňa áno, sako alebo oblek. Na hostine si dá dole. Vestu nemusí mať. Ale hlavne nieeee košeľu s krátkym rukávom...

martul
12. jún 2022

@motylik273 tak podľa toho akú máš predstavu. Etiketa hovorí jednoznačne o saku. Aj keď je teplo. Ale celkovo neviem prečo sa pýtaš keď vieš čo chces a čo nie

elizabet173
12. jún 2022

@motylik273 sako by som urcite kupila, aj druhu koselu, ani nevies, kedy ju bude potrebovat a potom narychlo kupovat nie je bohvieco. Na sobas urcite sako patri, mozno ak je sobas niekde vonku, tam by som od toho upustila

ukulela
12. jún 2022

Ako pise @patka06, na obrad sako urcite. Pokial to nie je svadba na plaxi, ci na luke... do kostola sako. Ze sina hostina daju hnwd sako dole a zhadzuju kravaty 2/3 chlapiv, to je ine. Ale do kostola sa sako patri.

viestta
12. jún 2022

@motylik273 áno, je nutné. Keď bude mať nevesta veľkú robu, hostia by jej mali prejaviť úctu svojim oblečením. Ú dámy primerane nevyzyvave šaty, u pána oblek a aspoň kravata, keď už nie motýlik. Jedine, ze by to bola záhradná slávnosť, vtedy je aj dress code "miernejší"

jaskolka
12. jún 2022

Ak je to klasická svadba, nevesta v dlhej svadobnej robe,svadibcania elegantne oblečení, tak určite do kostola sako patrí, to je základná etiketa. Na hostinu ho môže dať kľudne dolu.
Ak je to taka free svadba (na lúke sobáš a podobne) tak je to tiež o inom, tam sa na etiketu asi až tak pozerať nebude.

amelie2017
12. jún 2022

No ja si myslim, ze kazdy chlap by mal mat doma sako. Takze zbytocne vyhodene peniaze to nebudu. Nemusis vyhadzovat stovky eur. Napr. Zara ma pekne, moderne saka.

euka210
12. jún 2022

@motylik273 nemusi sako, len zenich chudak musi sa v tej horucave potit. My sme boli raz v juli a moj mal sako a svagor na nas, ze len zenich ma povinne sako. Odvtedy len koselu a kravatu. Tiez uz nevidim dovod kupovat mu drahe obleky, ked ho vyuzije par krat, lebo od nasej svadby pribral a stale vacsi problem na neho nieco najst a stale novu velkost. Posledny prepalil asi svieckou, od vtedy to riesime koselou, vestou.

viestta
12. jún 2022

@euka210 to už je aká (no ako yo nazvať?)? Svadba je jeden dôležitý deň v živote mladomanželov. Len buran sa tam dotrepe bez saká. Naozaj nikto nechápe co je etiketa a bontkn? Ženy sa vyparadia aj keď nie sú nevesta a vedľa nich kráča chlap co vyzerá, že nemal detskú izbu.

tosomja
12. jún 2022

Predpokladám, že ty si si kupovala šaty. Ale mužovi jedno sako, ktoré by mal mať či ide na svadbu, či nie, v skrini každý muž, to už ti je ľúto kupovať 😉

viestta
12. jún 2022

@tosomja nielen sako ale aj nejaké elegantné topánky, nie mokasiny, nedajbože botasky ako som minule u svadobného hosťa videla. 🙄

hlubik
12. jún 2022

@motylik273 nie netreba

tosomja
12. jún 2022

@viestta tiež pravda. Ale píše len o saku, tak predpokladám, že má 🤔

choco6
12. jún 2022

Moj manžel nemal sako ani ako ženích, ale my sme sa velmi inšpirovali americkým štýlom 🙊🤣
Dokonca aj botasky sme mali obaja 🙈🤣😄

betulinka1
12. jún 2022

@motylik273 za mna v tychto teplách sako urcite netreba.

smajcii
12. jún 2022

Etiketa vraví, že sako musí byť, ak sa teda nebavíme o nejakej záhradnej párty 😉 dokonca podľa etikety si muž smie dať dole sako, až keď mu všetci ostatní okolo doslova dovolia vyzliecť si ho 😉 a ešte jedna zásada, vždy košeľa s dlhým rukávom, nie tie "autobusárske" krátke 😁😁

motylik273
autor
12. jún 2022

@motylik273 dakujem ze odpovede, nechcela som tu vyvolat burlive nazory. No ako zistujem konik sa uz bez toho nezaobide.. nie saty nemam kupene beriem stare co mam v skrini, zas ponizovat ma nemusite ze pojde v botaskach, pekne som sa pytala nemusite utocit zeny. Dakujen este raz za odpovede a tymto uzatvaram temu. Dakujem dobru noc

zuzinka888
12. jún 2022

Nie nemusi. A nemusi jest ani priborom, ved mu stačí lyžica.🙈 Hlavne, že sa bude aj s partnerkou tvarit nóbl. A ak nechceš byt za burana tak si nedaj radit od burana. ANO oblek ANO.

kitycat
12. jún 2022

Myslim, ze do kostola sako patri. A v kostole je castokrat prijemnejsia klima ako v inych priestoroch. Priatel si bral oblek na vsetky svadby, je ale prvda, ze vacsina vysla do chldnejsieho pocasia...len jedna bola v kostole, a bol svedok, cize sako mal poctivo cely cas. Ale vonku ho okamzite zhodil inak by sa roztopil. A hoci mal aj iny oblek ´, kupil novy a vyuzil ho na dalsie dve svadby. Aj tvoj urcite uzije oblek, je zvlastne , ze ho nema.
My budeme mat svadbu v lete na zahrade penzionu. Sako mat nebude, uvaril by sa. Ale da si vestu a motylika..ak mu bude hic moze si vyhrnut rukavy..tu ale my nastavujeme limit a na dress code sme dali, ze to bude n zahade v uvolnenej atosfere. Este vzdy ale dufam, ze nam nedoju v riflach, ale to uz je vec hosti 🙂

andrea_82
12. jún 2022

@motylik273 my sme boli pred 3 tyzdnami na svadbe. Chlapi mali kosele, sako sme nekupovali. A nikto na nas nepozeral a nenadaval nam do buranov. A cuduj sa svete, najhorsie tam boli obleceni prave nevestini surodenci - ziadne sako, dokrcena kosela, hned po obrade sa prezliekali do oblecenia, ktore posobilo vyslovene ako domace.

bucko555
12. jún 2022

My sme.bpli pred.rokom v júli a ani jeden chlap alrem zenicha nemal sako a dokonca ani svadobný tatko.....ja som mala len tiež obyčajne letné šaty čo viem nosiť aj teraz .......

euka210
12. jún 2022

@viestta vsade inak si potrpia na moresy a etiketu...plno muzov malo len koselu v juli. Moj brat sa zenil a mal koselu s kratkym rukavom...no nonsens pre mnohych by to tu bolo...tam nikto neriesil..... prezili vsetci a stastne manzelstvo od toho nezavisi kolko e vyhodis za oblecko.....

euka210
12. jún 2022

@smajcii nie, ostatni si mozu dat dole sako ked si ho da dole zenich

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
13. jún 2022

@euka210 vieš, to nie je o tom na čo si kde potrpia. Keď je raz človek kultúrny, civizovany a riadi sa etiketou, tak sa na každú príležitosť dostaví vhodne oblečený, bez ohľadu na to na ake moresy si kde potrpia. A etiketa píše, že ak má nevesta veľkú robu svadobni hostia majú mať oblek a kravatu bez ohľadu na počasie