Prijatie sviatosti dospelým človekom

elsyk12
21. máj 2017

Prosim Vas vie mi niekto poradit ako je to s prijatim sviatosti u dospeleho? Myslim krst,prijimanie,birmovku. Dakujem za vsetky odpovede

ettel
21. máj 2017

normálne choď na vašu miestnu faru a tam ti povedia,ja som si tiež robia prijímanie ako dospelá, lebo som sama chcela

elsyk12
autor
21. máj 2017

@ettel dakujem za odpoved a ak sa,mozem spyta casovo to kolko asi trvalo

0silvia0
21. máj 2017

@elsyk12 niekedy majú fary aj na internete informácie o príprave dospelých na sviatosti, väčsinou to začína od septembra-októbra. U nás to trvalo 2 roky, niekde možno rok, treba sa spýtať na konkrétnej fare.

elsyk12
autor
21. máj 2017

@0silvia0 dakujem, zbehnem sa opytat

ettel
21. máj 2017

ja som chodila na konzultácie,niečo ako náuka asi 3 mesiace, normál rozhovory o viere a biblii a histórii apodobne, a moje prvé prijímanie bolo v úplne obyčajný deň - v utorok- a nikto, len kňaz a ja sme vedeli, že je to pre mňa výnimočné,pre tento pocit uvedomenia ja nemám rada tie detské "karnevalové" hromadné prijímania, úplne sa totiž stratí význam tohoto aktu.ja som sa cítila výnimočne, lebo to bolo moje vnútorné rozhodnutie, aj tebe držím palce

elsyk12
autor
21. máj 2017

@ettel dakujem velmi pekne

0silvia0
21. máj 2017

@ettel chodila si sama? My sme chodili asi desiati spolu a 1. sv. prijímanie sme nemali s deťmi, ale osobitne len naša skupinka. Birmovku sme mali potom s mladými, ale bolo to také príjemné, stratili sme sa medzi nimi.

deti95060810
22. máj 2017

@ettel detské karnevalové hromadné prijímanie - ty si ale tomu dala.... Môj otec by ťa ako katolík za taký výraz nakopal do zadku... Karneval...

sintra
22. máj 2017

@deti95060810 ma pravdu. Casto tam prave o to ide.

deti95060810
22. máj 2017

Aj u evanjelikov to tak isto prebieha. Dievčatá v bielych šatách .... A karneval to určite nie je, tam ide o niečo iné. Však deti nepôjdu oblečené v teplákoch, je to slávnosť tak sú aj slávnostne oblečené...

monicka144
22. máj 2017

Pokiaľ ja viem tak tam bývajú všetci oblečený v bielom takže neviem prečo by to malo vyzerať ako karneval. Ja som síce tieto sviatosti absolovovala ako dieťa, teda birmovku v 16 ale môj ujo napríklad mal birmovku ako dospelý, boli sme vtedy s mojou mamou až v Banskej Bystrici kvôli tomu a to mali vtedy len dospelí a na prípravu tuším chodil nejaký rok ale nie som istá

ettel
22. máj 2017

@deti95060810 nuž , musím napísať, že mi je úplne jedno, čo na to tvoj tatino, ale nemal by ma mať rád ako blížneho svojho?aj s mojím rešpektovaným názorom? keď katolík 😉
@0silvia0 áno sama a bol to modrý kostolík v BA, pre mňa môj najmilší 🙂

ettel
22. máj 2017

@deti95060810 a predsa nejde o to biele oblečenie, som si istá, že to chápeš,

kacena4
22. máj 2017

@elsyk12 zalezi z akeho dovodu si to dospelak ide robit a kedy, kde u koho... vacsinou ak to nesuri tak sa priprava robi hromadne od septembra a pripravuje sa na krst a 1.sv.prijimanie ktore prebieha okolo velkej noci a nasledne potom birmovka zalezi ci v tom roku alebo o rok, ale ak ide niekto napr. na sobas tak sa to vie aj urychlit ak je to veriaci clovek ktory chodi do kostola vyznava vieru len nema sviatosti... vsetko zalezi od okolnosti, od cloveka, od jeho viery... a samozrejme od dohody medzi knazom a danym dospelym

mirkamirko0809
22. máj 2017

@ettel ja len nechapem naco si si vobec robila prijmanie!?mas tu srandu z toho ako su oblecene deti,nuz ale robia si to ako deti,nie ako ty stara tapa to bez urazky a ze z vlastnej vole,takyto ludia mna uz vedia pobavit svojim nazorom,rodicia ta nechceli za katolicku a ty si bola taka presvedcena,ze chces ach jaj

ettel
22. máj 2017

@mirkamirko0809 fuj, ako škaredo,

elsyk12
autor
22. máj 2017

Dakujem vam vsetkym za odpovede...bola som dnes za nasim fararom, tak priprava trva rok a pol a vsetky sviatosti nasledne sa absolvuju v banskej bystrici pocas velkej noci.

mattuliatko30
9. mar 2022

@elsyk12 ahoj uz mas za sebou krst? Ako to prebiehalo? 🙂