Predmanželská náuka pre nekrsteného

bibka26
9. jan 2022

ahojte, vie mi niekto poradiť z vlastnej skúsenosti keď chceme sobáš v kostole ja mám všetky sviatosti ale partner nieje pokrstený, cirkevnú premanželskú náuku ktorá trvá cca. 3 mesiace musime absolvovať obaja či iba ja ako kresťanka a jeho sa to netýka keďže nieje ani pokrstený? a potom druhá otázka tip na online náuky ? keďže v dobe koronovej sa ani nevieme dopátrať ktorá farnosť robí sedenia keďže je zákaz zhromažďovania sa .....vďaka

annamalaga
9. jan 2022

Chod na najbližšiu faru, kde bývate a tam sa spýtaj. Každá farnosť to ma inkak.

dryada_dryada
9. jan 2022

@bibka26 nauku absolvujete obaja, najlepšie je sa opýtať vo svojej farnosti ako to je teraz v tejto situácii. My sme nemali len pár sedení, keďže manžel často cestoval.

bibka26
autor
9. jan 2022

dakujem 🙂

lienka9
9. jan 2022

@bibka26 my sme obaja.boli sme v BA kde to bolo (este pred koronou) hromadna akcia na dva dni.plus sme isli na jedno stretnutie s fararom v mieste sobasu..ja niesom pokrstena.plus som podpisala papiere a dali mi dispens,tusim tak sa to vola..hez problemov.ta nauka v BA bola ale super,odporucala by som vsetkym parom pred svadbou :D skuste pozriet univerzitne pastoracne centrum v mlynskej doline,ci nerobia aj online.my sme tam boli.su dost moderni.

bibka26
autor
9. jan 2022

@lienka9 vdaka 🙂

sasesoe
9. jan 2022

@bibka26 nauka je pre oboch, kedze v manzelstve bidete obaja ;)
Je potrebne ist za knazom, kde chces mat svadbu. Navky mozes pozriet aj tuto:
https://www.domanzelstva.sk/
Nie je to skuska z katechizmu, ale skor priestor na dialog a zmayslenie sa nad niektorymi otazkami, odporucam.

evkamotka
9. jan 2022

1 absolvujete obaja
2 nezhanaj sa po naukach kade tade na vlastnú päsť. V tej farnosti čo sa beriete sa náuka určite robí (nie všetko je na nete ale určite sa robí). Potom aby si sa nezhanala po potvrdeniach atd čo ste kde mali a v akom rozsahu/obsahu. Každá farnosť si svojich farníkov zastrešuje,stačí sa popýtať na fare

spadnutaslivka
9. jan 2022

určite to absolvujete obaja, to pre jedného ani nemá zmysel robiť, keďže manželia sú dvaja. Lebo to nie je len o tých náboženských veciach. A konkrétne náuky vám povedia na fare, že čo a ako. Niekde sa robí online, niekde sa robia stretnutia vonku, aby sa vyhlo zbytočným pandemickým rizikám a pod.,