Prečo muži nechcú svadbu?

andrejkap123
19. okt 2019

Boli by ste s takym mužom ktorý by Vám povedal že nevie či bude chcieť mať svadbu vo svojom živote? (Nie sme veriaci)

tosomja
19. okt 2019

Ano, keby sme sa lubili, tak svadba nie je dolezita.

nnnuuunnn
19. okt 2019

@andrejkap123 Dôležité je, či Ty by si bola. Peštová a Habera svadbu tiež nepotrebujú ku šťastiu. No každý máme iné predstavy o živote.

evittam
19. okt 2019

@andrejkap123 Ano sme spolu šťastných 18rokov. Ani jeden svadbu nepotrebujeme.

lula313
19. okt 2019

@andrejkap123 ani môj muž nechcel(aj keď tvrdil, že na úrade o dvoch svedkoch by si má vzal aj zajtra), lebo nie je rad stredobodom pozornosti.. nechala som to tak, až z toho vyrástol, prežil svadbu so všetkým, čo k tomu patri a dokonca aj povedal, že to nebolo take strasne😉

vendulka80
19. okt 2019

Ano... svadba nie je dôležitá. Ale len do momentu, ked sa nieco neudeje. Úraz, smrť a podobne. Uz len z právneho hľadiska je dôležitá. U nas nema partnerka take iste právomoci ako manželka. Dokonca v nemocnici nie su povinní ani poskytnúť informácie v prípade potreby resp.ak aj poskytli tak zvysok rodiny isiel zlynčovať personal lebo “ona” je len priateľka. Chlap, ktorý to mysli vazne, chce dat svoje meno aj zene aj detom a postarat sa do budúcna. A nie nechat to tak a po nas potopa.

alazala
19. okt 2019

@andrejkap123 podľa mňa svadba je dôležitá. Je to verejné vyslovenie záväzku _ asi toho sa boja. A sú to aj právne veci-dedenie, právo na informácie a pod. Hlavne ak sú zo vzťahu deti, tak podľa mňa je to "úradné potvrdenie" dôležité. Nie je to len formalíta. Ja by som si to dala vysvetliť, že prečo on to nechce

diaalex
19. okt 2019

S takýmto som sa ja osobne este nestretla 😕 môj manžel vždy chcel svadbu, že je to tak v poriadku a ja tiež 😊 naši rodičia tiež v manželstve žijú, takze je to normálne 😊

limetka69
19. okt 2019

aj ženy nechcu svadbu, napriklad ja 🙂 ale nechcela som aby sa syn volal inak ako ja, cize som sa premohla a urobili sme mini svadbu, obrucky za par eur, saty z ali za 50, ja by som brala aj tajnu, ale rodina by to neprezila...ale uz len z pohladu pravnych veci som rada, ze svadba bola, 🙂

deti95060810
19. okt 2019

hm, býva to aj opačne...chlap chce svadbu a žena o svadbu nestojí ....😉

evittam
19. okt 2019

@vendulka80 A iba svadbou da muž zene a deťom všetko o com pises...😀😉

sapetka
19. okt 2019

Ja by som nebola😊ja som svadbu chcela

lubik87
19. okt 2019

Ja svadbu nechcem alebo.lepsie povedané nechcem.priezvisko a pokial sa nedohodneme ze ostane moje tak ani.nebude 🙂

daniella30
19. okt 2019

@andrejkap123 moj tiez nechcel. Ale po 6 rokoch ma poziadal o ruku a po 9 sme sa vzali 🙂

asia83
19. okt 2019

@evittam Potom, keď sa jednému z vás niečo stane, ma bude zaujímať či ste svadbu nepotrebovali.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
19. okt 2019

@asia83 Da sa to aj inak ako svadbou. A teba nema co zaujímat do coho ta nic nie je.😉 A nie nepotrebujem svadbu na to aby som bola aj s deťmi zabezpečena.
Inak tu na MK je velke množstvo "perfektnych" prikladov ako je svadba potrebná-kazdy druhý prispevok v style:...aj vy ste na všetko same, ako vam pomaha manžel, kolko vam dava peňazí po svadbe a podobne"....

pertu
19. okt 2019

na toto musis mat svoj vlastny nazor. Ine ti mozu rozpravat, ako im to funguje s/bez svadby. Obe alternativy su akceptovatelne, pokial su s tym vyrovnani obaja partneri.

mamina6410
19. okt 2019

ja som nikdy svadbu nechcela, muz chcel, ale prehovorila som ho, ze je to uplna zbytocnost a peniaze sa daju investovat aj inde, sme spolu 19 rokov, mame 2 deti, vsetko poriesene , co sa tyka dedenia a zabezpecenia mna a deti, jedine, na co nebudes mat narok, je vdovsky dochodok, ale to mi pride ako slaby argument na to, aby sa ludia brali, lebo vela argumentov je prave o tom, ze co po smrti, ale brat si niekoho zo zistnych dovodov mi pride ubohe

janinah
19. okt 2019

Nebola....svadba ako hostina,šaty,hostia byť nemusí,sobáš ako prísaha,že to myslí vážne a chce byť so mnou do smrti v dobrom i zlom- toto áno,bez toho by som nechcela žiť a ani nežijem

evittam
19. okt 2019

@pertu Perfektne zhrnuté.😉
@mamina6410 Tak, tak.😉 Ale to niekomu nevysvetlis .

mamina6410
19. okt 2019

@evittam to sa neda vysvetlit, mna este vsetci naokolo bombarduju tym, ze aky je bohaty, kolko zarobi, tak peniaze nie su problem svadbu spravit a preco si ho nechcem zobrat? a preco chodim do roboty, ked nemusim? a kopec dalsich otazok uplne mimo, dokonca od rodiny

evittam
19. okt 2019

@mamina6410 To je pekne stupídne zmýšľanie ze preco chodis do práce ked muz zarobí.... Preboha to co mas okolo seba za ludi...nic v zlom...U nas je to podobne ale nikto nic podobné nerieši. Proste to mam sedieť doma na zadku a nerealizovat sa? No tak to je inak úbohé. Ale co uz ludia su rôzni. Ešteže ze sa nemusím nikomu spovedať.😉

erikavesela
19. okt 2019

Zial, v nasom state ma partnerka a manzelka velmi rozdielne postavenie...my sme mali svadbu len s 2 svedkami, ziadna zabava po tom...nezmenila som si priezvisko, deti sa volaju po manzelovi...a ak by v tomto state mala partnerka a manzelka rovnake prava, asi by ani u nas svadba nebola, preto, tak mala svadba a presne ako tu uz bolo spomenute, peniaze za svadbu sa daju vyuzit omnoho efektivnejsie...slub si vedia dat parneri aj sami pred sebou a nepotrebuju k tomu nikoho a nic, len seba...takze, ano, ak by som toho cloveka milovala a on by svadbu nechcel, tak by som to akceptovala...sa pozri na rozvodovost...a tu mas presne ukazane, ze slub pred niekym nie je prekazkou na rozpad vztahu...

kassandra25
19. okt 2019

@andrejkap123 ja som s takym bola tri a pol roka, potom som pochopila, ze zo psa slanina nebude. Nakoniec musel ist do chomuta, aj sa zaloval na vsetky strany svetove, lebo nasledujuca partnerka mu otehotnela po cca 3 mesiacoch chodenia, zobral si ju po tvz. skusobnej dobe s rucenim obmedzenym, a este tyzden pred svadbou lakal na rande von jednu nasu spolocnu znamu, o ktorej netusil, ze je to aj moja znama. To len, aby si vedela, kam "vsetkym nepapierovcom" lieta rozum. Ta znama samozrejme nesla, ale dozvedela som sa to ja, i buduca sialena nevesta, ktora neverila, ze by jej vysnivany princ, na bielom koni, chcel par dni pred svadbou s niekym inym randit, ved " tak strasne stastna rodina idu byt". Ked malo dieta rok, uz boli rozvedeni, lebo byvalemu velmi prekazal ako zvazok, tak i dieta, tak i zena. A potom uz nevesta plakala, ako spadla na hubu. Ja som mala to stastie, ze som takto po skusobnej dobe neotehotnela, ale vsetko som chcela prirodzenou cestou, lez som pochopila, ze pre toho druheho to nic prirodzene nebude. Ze ovela prirodzenejsie bolo za mojim chrbtom sa sam vyparit dakam na diskoteku a potom na parkovisko do auta, s nejakym objektom a na druhy den predo mnou, ako pravoplatnou frajerkou, predstierat, ze aky som od prace len unaveny, a nevyspany. Vsetko som sa dozvedela od nahodne stretnutych znamych, ktorych to uz nemrzelo, mi povedat, ake vselijake priority mal byvaly predo svadbou a preto nemohlo k tej svadbe logicky ani prist. Takze, ak mas takto partnera naladeneho a unaveneho, to nie je len tak, to vies. Takisto mam aj kamaratku, najvacsiu karieristku pod slnkom, ktora preberala, vyberala, a vo veku 37 rokov aj vybrala, ale pozor, nie manzela, ved co, ked pride lepsi, ale len niekoho, kto jej spravi dieta, aby teda, aj ona mala...., takyto je svet a kto chce kam...., je to na tebe

veronikaszabova
19. okt 2019

Sme spolu 13 rokov - 2 deti. Svadbu neplanujeme

arcticcode
19. okt 2019

@vendulka80 Tiez som toho nazoru. Je rozdiel sobas a svadba. Svadbou pokladam basavel s hostami, ktory ta stoji tolko co nove auto. Ten dolezity neni, na ten by som kaslal. Ale takto naozaj. Nic po sebe nededite, nevolate sa rovnako, proste ste pred statom ako dvaja cudzi ludia.

vendulka80
19. okt 2019

@evittam niee to rozhodne nie. Skor som myslela po právnej stránke. Ze je to kvazi taka istota, ze nemusis nahanat dedičstvo este s rodičmi a súrodencami a doťahovať sa so sudmi a s právnikmi. Tak to uz som zašla daleko ale kolko je takych rodín, ze neprijmú zenu ani ako nevestu a ak je “iba” priateľka tak to uz neznamena nic. Jasne, ze ked natrafis na debila tak ti ani svadba nepomoze, vydelí tvoje moje a ži ako chces.

evittam
19. okt 2019

@vendulka80 Pekne si to tiež zhrnula. Co sa u nas týka dedičstva my mame uz dnes poriesene. A ze ma neprijme rodina-no taka rodina mi je ukradnuta, nakolko ma potom neprijme ani ako "ozajstnú nevestu". Zijeme spolu s muzom a s deťmi-to je moja rodina. Zvysku ak sa nepáči ich problém. A nejakých pár drobných od štátu-a to len mozno-naozaj nemam záujem.😉

evittam
19. okt 2019

@vendulka80 Inak a tých debilov je dosť...A este vacsimi sa stávajú po svadbe....

zuzanka.zuzu
19. okt 2019

nuž... veľa z tých, ktoré sú hrdinkami, že ony svadbu nechcú, by sa aj vydávala, keby muž pokľakol 🙂 len čo iné im zostáva než hrať hrdinky, keď ich nechce? výhovorky vždy budú, raz je tých peňazí málo, inokedy zase priveľa, brucho veľké, deti malé, furt niečo 🙄 pre mňa je proste muž čudný, ak sa o manželstvo do 40tky aspoň nepokúsil.