Pozvanie na svadbu poštou

28. júl 2022

Dobry den,
ako by ste reagovali na skutocnost, ked pride pozvanie na svadbu postou, pricom viete, ze ostatnú rodinu pozyvali osobne?
Ani navsteva, ani telefonat, nič, len papier o tom, kedy a kde….
A k tomu este dodatkom napisane, ze chcu financnu hotovost, nie vecné dary.

pribinak
28. júl 2022

Keď chceš ísť a vidieť rodinu a priateľov tak na tu svadbu chod
Ak ta takýto štýl pozvania urazil tak nechod
Hotovo

Čo sa týka darov, tak vacsina ľudí preferuje hotovosť, najmä ak žijú spolu dlhšie a majú všetky materiálne veci dávno kupenen

pukina
28. júl 2022

ak je to svadba so 100+ ludmi, tak je to uplne v pohode. Mne by sa tiez nechcelo obehavat xy ludi a kazdeho osobne volat na svadbu. A k tej druhej otazke, ano je to normalne. My sme to tiez tak spravili. Nepotrebovali sme ziadne zbytocne hrnce, torty, gycove darceky, tak sme rovno poprosili radsej o financny prispevok.

sissy27
28. júl 2022

Čo ja viem, podľa mňa normálna vec poslať oznámenie aj pozvánku poštou. Veď na to si ich ľudia dávajú tlačiť, nie?
Samozrejme niekomu, s kým som v dennom kontakte, mi je praktickejšie odovzdať osobne, ale inak nevidím problém v poslaní poštou. Mne sa to náhodou páči nájsť si v schránke takéto prekvapenie 😍
A čo sa týka daru - tiež mi príde lepšia hotovosť ako nejaký lapač prachu, prípadne 7 ryžovarov a podobne. Nie každý sa im trafí do vkusu alebo do toho čo potrebujú, takže peniaze sú úplne v poriadku. Ja to tak robím aj bez toho,aby mi to niekto pripomenul, prípadne blízkym ľuďom ešte nejakú drobnosť na pamiatku (väčšinou niečo vtipné, ale to len tým, ktorých dobre poznám a viem čo je ok).

zuzanka.zuzu
28. júl 2022

ze vy ste planovali darovat hrnce co ste dostali od svokry? 😎

werony_n
28. júl 2022

Ak bývate ďaleko, tak podľa mňa je normálne, že vám len pozvánku poslali, ale zavolať mohli, to je minimálne slušnosť. Už je na vás ci pôjdete a aký máte vôbec vzťah s nimi, že prečo vám to len takto poslali. U mňa by veľmi hralo úlohu, kto ma takto pozval a aký mal dôvod, že to len tak odbil.

solange7
28. júl 2022

Ani ja by som nechcela sendvičovač alebo mixer keby uz s partnerom zariadenu domacnost mam. A uprimne, ani keby som nemala, nechcela by som vecne dary. Hotovost kazdy vyuzije na co chce.
Pozvanie postou je slusna forma pozvania. Cudujem sa, ze to vnimas ako urazku.

sissy27
28. júl 2022

@werony_n mne zas príde neúctivé niekomu len zavolať, že pozýva na svadbu. Pre mňa má oveľa väčšiu cenu, že si niekto dal námahu s pozvánkou, vložiť do obálky, napísať adresu, odniesť na poštu a ešte aj zacvakať poštovné.

cervenaruza123
28. júl 2022

Otazka su ostatne okolnosti. Byvate dalej ako ostatna rodina a preto neprisli? Ci byvate uplne blizko a vsetkych navstivili a just vas nie? Mate napate ci zle vztahy a vam tym ocividne chceli naznacit, ze tie vztahy su take? Ci mate dobre vztahy a tak to proste vyslo, ze prisla pozvanka postou?
Pre porovnanie, na moju svadbu sme pozyvali hlavne osobne, ale moju tetu sme nestihli. Stretavame sa casto a pred svadbou bolo toho vela, tesne pred svadbou sme si to uvedomili, ze sme u nej neboli a dokonca jej nedali ani oznamenie o svadbe, nieto pozvanku. Mamka jej so smiechom volala, ze teda sme jej zabudli dat pozvanku, ci si prosi oficialne pozvanie, ci pride aj tak. Teta sa zasmiala, ze aj keby sme ju nepozvali vobec, pride na moju svadbu aj s celou rodinou, ani jej nenapadlo, ze by sme ju pozyvali osobne, prisla by aj tak. Ona brala ako samozrejmost ze pride, my sme to brali ako samozrejmost ze pride, aj sme o tom parkrat rozpravali, len k oficialnemu pozvaniu nedoslo. Na svadbe samozrejme bola, pozvanku sme jej dali dodatocne, na pamiatku.
Takze ide hlavne o to, ake tam mate vztahy a preco ste dostali pozvanku postou a nie osobne.

viestta
28. júl 2022

Je bežná prax, že do pozvánky napíšu, že uprednostnia peniaze a nechcú kytice po obrade. Je bežné poslať pozvánku poštou. Je normalne prianie snúbencov akceptovať, je slušné oznámiť, že neprídete ak vás takáto pozvanka urazila.

pribinak
28. júl 2022

Áno, ak neprídeš na svadbu, je slušne to dať dopredu vedieť

lubkavargova1
28. júl 2022

Ze je jasne kazdemu preco to tak poriesili ako to poriesili..len ty stale nevidis ten kontext...drama queen

werony_n
28. júl 2022

@sissy27 to je jasné, že poslať pozvánku ale my sme napríklad aj každému dodatočne zavolali a upresnili detaily, takto som to myslela, nie len že pozvať cez telefón

petamich
28. júl 2022

ja by som sa cudovala ak by dnes bol niekto kto by chcel dary 🤷‍♀️ jedine taki, ktori napisu zoznam konkretnych veci, nikto nechce dostat tie sady porcelanu, co do teraz cakali v pivnici na prilezitost niekomu ich posunut 🥴

kazdopadne vobec netusime okolnosti - ak maju 100+ hosti necudujem sa, ze kazdeho nevolali osobne, nevieme, ci byvate blizko, daleko, ci ste v pravidelnom osobnom kontakte, ci pozvali osobne vsetkych len vas nie...

hradnapani
28. júl 2022

nevidim na tom nic zle. Teda pokial nebyvate na rovnakej ulici, vtedy by bolo cudne, ak by ste sa o tom nebavili aj osobne.

mamamasama
28. júl 2022

Aj my sme posielali pozvanky a takisto sme chceli miesto hrncov radsej peniazky. Kto si chce najst dovod na urazenie, tak si najde. 🙈

tamvtme
28. júl 2022

Nechce sa mi verit, ze si netusila, ze sa nejaka svadba chysta a len vam pristala pozvanka v schranke...takto je to fakt divne ale pokial si vedela ze sa chysta svadba priblizne vtedy a vtedy a ze budete pozvani, tak nevidim nic divne na tom, ze vam pozvanku poslali postou....a ze chcu peniaze? Ved to je normalne, aj my sme chceli...sice mi to bolo blbe napisat priamo k pozvanke, ale dali sme rodicom instrukcie, ze keby sa ich niekto pytal, aky dar nam dat, nech povedia ze euricka 😁

katkami123
28. júl 2022

Napríklad my keď sme sa brali, bola som v 2. mesiaci a mala take nevoľnosti zvracačky aj 6x za deň, ze 2 týždne pred svadbou som ešte ležala v nemocnici na infuziach, tiež som nepozyvala osobne, jedine, keby každá návšteva chcela mat po mne pamiatku - ozvracanu obývačku, pretože ani čistá voda niekedy v žalúdku nevydržala. Tých trapasov sko som vybehla vždy len tak tak z auta a pustila to na parkovisku, farárovi faru pred kostolom…. No nie každému sa dá 🤷🏻‍♀️

jaskolka
28. júl 2022

Je normálne, že sa posiela pozvánka poštou, my sme pozývali osobne len ľudí, ktorí bývali v tej dedine, ostatní dostali pozvánku poštou.
Ja si napríklad nespomínam, že by niekedy niekto nás pozýval osobne, vždy prišlo len oznámenie a pozvánka.
A takisto je aj v poriadku, že napíšu že nechcú dary, teraz už často bývajú páry spolu aj pred svadbou, tak majú bývanie zariadene. A predtým často na svadbe sa ocitlo 5 kávových súprav, 4 sady hrncov, 3 kávovary, remosky, obliečky a podobne veci ktoré mladí ani nemali kam dat (načo komu logicky 4 sady hrncov?)

mamelka
28. júl 2022

Ja nevidím na tom nič zlé,ze chcú peniaze. Vieš aj my sme takto odpovedali ,,peniaze,,na otázku,, a co by ste chceli,, a dostali sme 4sady pohárov,3 tanierkove súpravy, sadu hrncov a ešte iné.... chápem, veľa ľudí to rado odbavi tým co sa im paci. Ale ľudia si chcú kúpiť podľa seba a svojho vkusu. My napríklad teraz prerabame dom ale určite od nikoho nechcem dar ako hrnce,taniere.a nie,ze som nevdacna ale ja tiež nikomu necpem šálky,taniere atd to co sa mne paci (len ako priklad)
A ohľadom kvetov-ved si zober keď bude svadba dajme tomu so 100ludmi z toho cca 30,,párov,, ako 30 kytic no neviem si to predstaviť

elizabet173
28. júl 2022

@werony_n tiež by som to takto robila, poslala pozvánku poštou a aj zavolala, najbližšiu rodinu samozrejme osobne
@mamelka presne tak, kvety dávať je zbytočné, nevesta má svoju kyticu, na stoloch je výzdoba, kytice končia po pár dňoch v kontajneri.

kleopatra114
28. júl 2022

Pozvánka cez postu mi príde uplne ok - následne vy môžete telefonicky potvrdiť , či pridete alebo nie . A peniaze sú najvhodnejší dar . Načo by niekomu boli hmotne dary , ak už má svoju domácnosť alebo 20 sad pohárov a každá iná ?! Ja som dokonca každému pri osobnom pozývajú povedala , že by som bola rada , keby nenosili zidne kvety

lamonita
28. júl 2022

Ja pripíšem rovno aj IBAN, nech sa moji hostia nemusia oštarovať s bankomatmi🤣✌️🥂

tom_i
28. júl 2022

Normálna vec, ako aj peniaze. Len dnes sa riešia voloviny. Minule mama vyhadzovala všetky také oznámenia aj s tými malými kartičkami "zároveň vás pozývame k svadobnemu stolu" 😁

renatamate
28. júl 2022

Normálne, aj my to tak budeme robiť. Rodina vie, že sa berieme ale nebudeme všetky oznámenia nosiť osobne, budeme posielať poštou. A všetkým sme povedali, že nič nepotrebujeme, keď chu niečo darovať, tak peniaze. Tiež som oznámila, nech nenosia kvety.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
a_adamcova
28. júl 2022

V dnešnej dobe úplne normálne. Ľudia sú v takej časovej núdzi, že je naozaj ťažké obehať každého a pozvať osobne. Mňa by sa to nedotklo. Je jasné, že keď sa s niekým stretávajú často, tak im dajú pozvánku osobne, ale nemyslím si, že pozvánku poslali len vám poštou, a všetkým ostatným osobne.
A čo sa týka tých peňažných darov. Tiež som na svadbe poprosila ľudí aby nám radšej dali peňažný dar ako klasický. Bývali sme už spolu zopár rokov, byt sme mali zariadený, vôbec nič sme nepotrebovali. Takže si neviem predstaviť kam by som dala dve sady tanierov, príborov, mixér a neviem čo. Takto si môžu dopriať nejakú menšiu dovolenku alebo dokúpiť niečo čo im naozaj treba 🙂

liusa82
28. júl 2022

No mňa napriklad parádne sklamala moja sesternica.Boli sme si dosť blizke chodili ku babke na prázdniny aj v puberte jedna k druhej a to nás nepozvala ani na svadbu.Prišlo nám domov len oznámenie že bude mať svadbu a kde bude hostina.Z rodiny pozvala jedine babku.Nás bratrancov a sesternice úplne odignorovala.Doteraz neviem čo si o tom myslieť.A to sme teda boli aj za deciek súdržná velká rodina.Asi chcela ušetriť alebo čo

autor
28. júl 2022

@werony_n asi tak, že nemajú to daleko. Ak sa im nechcelo chodiť, mohli zavolať. Mobily maju.

autor
28. júl 2022

@cervenaruza123 vztahy su take, ze postou to poslali asi iba preto, ze nechodte, iba financie chceme.

katkami123
28. júl 2022

Ja sa im ani nečudujem po tychto tvojich odpovediach, ze ti to poslali poštou s minimálnym kontaktom. Pôsobíš veľmi nepríjemne.