Pozvanie na svadbu po 22. hodine a dar

zuzzka358
14. aug 2020

Prosim radu. Boli ste uz pozvany na svadbu po 22hej? Ak ano alebo vy ste pozyvali aky ste doniesli alebo dostali dar. Sme len kamarati, sme pozvani aj s manzelom. Myslela som ze kvet a ku blahozelaniu 20e? Alebo aku mate skusenost? Dakujem za rady.

dominka63
14. aug 2020

50e sme dali a aj známy tak

henka123123
14. aug 2020

50ku a kyticu neveste

elizuella
14. aug 2020

@zuzzka358 na kvet sa vykasli, to si ani nevsimne. Radsej daj 50 eciek. 20E mi pride zufalo malo, aj ked ste len kamosi.

suzitok
14. aug 2020

My sme to mali zjednodušene, mali spisany zoznam a každý sa ku niektorej "polozke" prihlasil...my sme teda dali robit tricka ženích+nevesta ake si priali + 1000ks puzzle robene z ich fotografie (fotku som vyberala ja, nevedeli ktora bude)....ak by sme nemali tento dar tak dam 50€

nyusika
14. aug 2020

po 22hej hodine by som ostala doma a nikam nesla.
isla by som zablahozelat na obrad, tam priniesla kvety.

andy03
14. aug 2020

ako ja viem ze ma tu zlincujete, ale mne pripada tych 50 vela na to ze ide po 22.00 - my sme mali 150 ludi na svadbe a 50E nam dal standartne par , ktory bol pozvany na celu svadbu ...dokonjca aj menej - a to sme mal svadbu zopar rokov dozadu. a ti co prisli o 20.00 nam doniesli kvetinu a flasu, ako vobec som neriesila kto co dal- kolko kto dal.. chceli sme ich tam mat tak sme neriesilii ci 20€ ,50€ alebo dar.. a ked sme otvarali svadobne dary a obalky moja svokra vsetko pisala - ja som nepochopila preco, ale ona mi na to povedala ze ked pojdem im na svadbu tak aspon budes vediet co ti dali 😖 a poznam aj takych co sa chvalia tym kolko penazi dostali ako dar na svadbu - ze vyzbierali 25 tisic - z toho dedo a pradedo a rodiciia dali dokpy 12000€ akoze sialeneeeeeeeee 😵 a najvacsa sranda na to je ze ked som si kula kolko penazi nam dali - tak 50€ cela 5 clenna rodina .. 😂

nyusika
14. aug 2020

@andy03 a co spravila svokra, ked na obalke nebolo uvedene, od koho peniaze su ? 😀

andy03
14. aug 2020

@suzitok toto je najlepsiia vec na svete takyto zoznam..napise sa zoznam co kto chce a kazdy si vyberie :D
mne je celkovo peniaze trapne pytat - moja svagrna sa s tym nekasle - ta si vypytala 50€ aj na prjmanie .. este aj sumu povedala 😨 podla mna svadba a krstiny a prijmanie su take udalosti ze ma clovek niieco dostat - co samozrejme chce - a ne jeden papier co si da clovek do banky

saskia_98
14. aug 2020

@andy03 my chodime 3ja, teda ja a manzel a skoro 2 rocny syn a davam 150 do daru a 50 na redovy 🤔 asi prehodnotim cennik 😅

nyusika
14. aug 2020

@saskia_98 mozem vas pozvat na narodky ? 😀

andy03
14. aug 2020

@nyusika boli vsetci podpisany :D este s aj dary pamatala od koho boli .. ja som odpoadavala 😂

saxana000
14. aug 2020

Kamosi prisli po 10 vacsinou s kvietkom a v obalke 20ka.jeden par nam priniesol taniere supravu namiesto obalky ale tiez hodnota asi 20e.ape boli to vacsinou taki co si dali flasku vina zatancovali a zjedli dokopy 5 praclikov.ak planujete vypit flasu Jamesona dajte aj 50.
Nam aj na cely obrad prisli mlade rodiny ktore nam dali do obalky 20ku.neurazilo ma to vobec.maju hypoteky materska neni bohvieco kto kolko moze... je pekne ze prisli.
andy03 pisala som si to takto aj ja tiez ze ked budeme vracat naspat aby som si ostudu nespravila.😀 teraz ked ideme na oslavu ja muz a mala vacsinou su to okruhle narodeniny 50ky alebo 60ky davam 50eurovku do obalky.primerane myslim ani moc ani malo

saxana000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
14. aug 2020

@andy03 toto nevymyslis 😀
tak to aby som sa odteraz zacala pdpisovat na obalku

elizuella
14. aug 2020

@andy03 caute. No u nas sa dary vracaju. To znamena, ze napriklad mamini surodenci sa dohodli, ze detom na svadby podavaju kazdy po 200 eur. Tj. Teta ma styri deti, tak kazde z nich dostalo od mojej mamy 200 eur, ked sa vydavalo. Aj my sme od tej tety dostali kazdy po dvesto eur. Tak isto ja som si zapisala, od koho som kolko dostala, ked pojdeme my, dame tolko na svadbu im.

Kamosom som davala stovku, zgrloske jednej som dala 50, bo ma nasierala, ked dookola s buducim muzom vraveli, ze musia usetrit na nakladoch, ze chcu zarobit na daroch. Oni nam na svadbu neprisli, nemohli.

Na krst deti mojich surodencov davame po stovke. Na prijimanie tiez. Na kolaudaciach sme dali po stovke, nam dali tiez, ked prisli prvykrat na navstevu.

20, 30 eur davaju u nas rodinni znami mame pred svadbou. Akoze na pecenie.

Ono podla mba, aj ked pridete na svadbu po 22tej hodke, podla mna dostanete hlavne jedlo. Nealko, alko, kolace, slane. Tiez tam mate stol prestretny, stolicku oblecenu. 20 eur to si ani naklady na jednu osobu nezaplatite podla mna. Kedze hostitelia investovali, tak by som chcela, nech im z toho daru daco aj naviac zostane, preto ta 50tka. Ak budete do rana, tak popijete a pojete este dost.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
14. aug 2020

@nyusika prečo by si nikam nešla?

nyusika
14. aug 2020

@ajka0207 pretoze je to neskoro.
o takej hodine na velkych klassickych svaddbach je vela hosti uz pod parou, ja take situacie nemam rada.

a vseobecne nemam rada taketo pozyvania, "chcem usetrit na jedle, ale rodina taku zabavu, ako kamarati, nespravi"
tak vecer pozvem zabavnu cast - kapustnica je lacna, kamarati uz mpzno pridu pripiti8, cize aj na alkohole usetrim,

nyusika
14. aug 2020

@elizuella
no...ale su ludia, ktori nepovazuju svadbu za investiciu a zabavu zorganizujun preto, lebo chcu.
a hosti nevolaju preto, aby im zaplatili naklady

ajka0207
14. aug 2020

@nyusika tak mne zas kamaráti povedali že oni ma tu oficiálnu časť nemajú záujem prísť, ale že by sa prišli zabaviť keď už bude zábava v plnom prude. Samozrejme dar som neocakavala, najesť dostali aj výslužku.

nyusika
14. aug 2020

@ajka0207
jasne, rozumiem.
ja pisem len moj nazor, samozrejme, nemusi sa zhodovat s inymi.

proste ja by siom uz po desiatej nikam nesla a hotovo.
ved ja aj malokedy byvam na oslave/svedbe dlhsie, ako do jedenastej 😀
na bratovej svadbe som hrdinsky vydrzala do pol jednej.

saskia_98
14. aug 2020

@nyusika na oslavu este hej ale za krstnu ma uz nevolaj prosim 🤣🤣🤣🤣

nyusika
14. aug 2020

@saskia_98 to ti mozem slubit, na patdesiatku si dieta neporodim 😀

fokuska
14. aug 2020

@andy03
@nyusika
Ja som uz bola ako host na svadbe, kde este pred obradom (bolo to na dedine) sa hostia schadzali v sale a mali obcerstvenie - gulas. Hned pri vchode sedela krstna nevesty a kazdemu kto vosiel povedala, ze tu odovzdajte dary, na obrad berte len kvety. Mala tam zosit a normalne od nas vzala obalku - hned ju otvorila, vybrala blahozelanie, odopla peniaze a poznacila si ze xyz - 100€, peniaze dala na kopku a blahozelsnie s odtrhnutou obalkou mi dala naspat do ruky - ze to im mozete dat po obrade spolu s kvetmi.
Bola som z toho v soku - a ina ze "u nich" je to bezne, takto sa to robi 🤷‍♀️

nyusika
14. aug 2020

@fokuska
nemyslis vazne 😀 😀 😀
hned to idem napisat mojej krstnej dcere - draha, toto budem robit o par rokov na tvojej svadbe

deginko
14. aug 2020

Podľa mňa dať 50e ako hosť po 22hod je až moc...ja som bola tak raz a dala som 30e a kvetinu..50e sa bežne dáva u nás v našom kraji za jednu osobu keď ideš na celú svadbu

elizuella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
14. aug 2020

@elizuella a napisala som, ze idem bez daru ?

susedka1000
14. aug 2020

@zuzzka358 30€ by som dala.... 20 sa mi zdá málo A 50 zas veľa keďže idete po 22.00h... Ja keď idem niekomu na svadbu kamoške, bratrancovi tak dám 50€, ale napr susedovi ktorý má pozval
Zo slušnosti ako sused tak 30€.

susedka1000
14. aug 2020

@nyusika u nás tiež sa dary zapisujú, aby si vedela ze kto ti co dal 🙂 a ešte sa nestalo ze by na obálke s venovaním nebolo meno od koho to je 🙂