Pozvanie na svadbu

19. jún 2022

Ked uz tu je jedna tema o svadbe dnes tak sa pridam aj ja. Mozno niekoho napadne co nas doma este nenapadlo.

Mojho manzela dobry kamarat nas pozval na svadbu. Pri pozvanke nam jeho snubenica niekolko krat prizvukovala, ze je to bez dietata. Nasa mal bude mat v case svadby 3,5 mesiaca a neviem si ani predstavit od nej odist a uz vobec komu by som ju mohla nechat. Proste pre mna neexistuje moznost neist bez nej. Ale chapeme a akceptujeme ich rozhodnutie tak sme sa im ospravedlnili, ze prideme im zagratulovat do kostola aj s malou a na hostinu nepojdeme. Taktiez som odmietla ist na jej rozlucku so slobodou pretoze je to cez noc. Dievcatam co to organizuju som napisala, ze nepridem ale nech so mnou rataju co sa tyka platenia, ze rovnym dielom prispejem na vsetko ako keby som tam bola. Taktiez som sa ospravedlnila neveste ze na rozlucku nepridem.

Teraz nam ale ona zacala vykrykovat ako sme ich okradli lebo oni nam dali aj svadobny dar (v plane sme mali dat im rovnaku sumu pred kostolom) aj na rozlucke bola a platila. Manzel je nestastny ze pride o dobreho kamosa pravdepodobne, ja som nestastna lebo som stale hormonalna a tieto intrigy mi nerobia dobre. Uz sme rozmyslali ze im dame do obalky peniaze a odnesieme teraz a do kostola ani nepojdeme. Ale to spravi este horsi konflikt. Oni stale trvaju ze mame ist aj na hostinu bez dietata ak sme ich dobry kamosi. V partii to robi zlobu lebo je tu konflikt ktory podla vsetkeho nema riesenie 🤷🏻‍♀️A zacinam si to ako matka brat velmi osobne ze to je cielene proti dcere…

thereisabear
19. jún 2022

Uff, na ich mieste sa prepadnem od hanby. Nič zlé ste neurobili. Mohlo by im byť ľúto, že nemôžete prísť, ale toto je len dirigovanie z ich strany a nie úprimné kamarátstvo.

solange7
19. jún 2022

Mna by len zaujimalo, co je to za cloveka, ktory zacne este pred svadbou (cize este pred prilezitostou darovat dar), vykrikovat ze ste ich okradli. Prosim ta, ako vam tuto informaciu zdelila?

terezka1947
19. jún 2022

Ja som zástankyňou toho,že svadba-ak sú ľudia pozývaní bez detí,rešpektujem to.
Ale.
A je tu toto veľké ale, ešte som nikdy nebola na svadbe-a to som pochopila a riešila množstvo svadieb)kde by bol problém také malé dieťa,práve tieto deti boli na svadbách vždy,práve kvôli tomu,že do cca 1r.predsa nikto nepozve rodičov bez dieťaťa. To skôr vždy bolo chápané tak,že bez deti-pokial vyžadujú miesto na sedenie,atď,atď
Takže čo by som robila?
To,čo si zamýšľala ako prvú verziu.
A klebety nerieš,múdri ľudia pochopia,čas pravdu ukáže a dobrý priateľ sa takouto hlúposťou nestráca,pokiaľ je dobrý 😉

michellemary
19. jún 2022

Súhlasím s babami vyššie, a ja som zas v šoku, že ti niekto môže vyčítať, že nechceš odísť od 3,5 MESAČNÉHO dieťaťa! Keby malo 3,5 roka, tak by som to možno pochopila, že ťa prehovárajú. Urobte to tak, ako vyhovuje vám.

svetlana16
19. jún 2022

Toto z jej strany je neakceptovateľné... Bez dieťaťa by som si myslela, ze deti ktore uz potrebuju porciu, nie deti ktore nemozu este existovať bez mamy (tiez sme raz dostali taku poznamku, ze bez deti.. Zvyčajne to su práve snubenci, ktori nemaju este deti.... Naposledy sme boli na svadbe ale povedala som kamaratke, fajn 2deti starsie nevezmeme ked tak, ale najmensi nebude mat ani 1rok jeho vziat musim, ak nas na svadbe chcu mat prítomných... Takze vznikol kompromis) ale to ako sa ľudia zacnu handrikovat o peniazoch je hrôza... Ak mate dobru partiu priatelov okolo seba, a maju vlastny rozum mali by sa k tomu postaviť triezvo- to co robi nevesta je smutné,hlúpe a ponižujúce.... Počkaj keď príde čas ze bude mat deti, vtedy si bude on hanby pchat hlavu do piesku ako pštros....

babovka2321
19. jún 2022

Mne sa niekedy ani nechce verit, ze taki sebecki a retardovani ludia vobec existuju.

jaskolka
19. jún 2022

Na svadbu takej osoby, ako je táto dotyčná, by som ani nešla po takom cirkuse z jej strany.
Deti do 1 roka predsa vôbec nevyžadujú miesto ani porciu, ak ide o to, nemá nárok nútiť vás ísť bez malého 3 mesačného bábätka, ktoré je ešte možno aj plne dojčene.
A o tom, že vykrikuje, koľko oni vám dali, to už ani nehovorim, to je už vyslovene drzosť z ich strany
Ja na svadbu nevolám predsa preto, aby mi niekto vrátil dar, aký som dala ja.
Neviem, ale takto ľudia by mi v živote vôbec nechýbali, na vašom mieste kašlem na ich svadbu, pozvanie odmietnem a určite nič by som neplatila ani nedávala. Co sa týka kamaráta, tiež hádam by mal do toho čo povedať, keď jeho snúbenica sa takto hlúpo chova. Ak to neurobí, tak bud sa jej boji, alebo s nou súhlasi. Oboje je zbabele a neslušné

autor
19. jún 2022

@solange7 pri ospravedlneni sa nas ona spyatala ci to robime preto aby sme im nemuseli vracat peniaze co oni dali nam. A potom pridala aj prednasku akoby nechala svoje ani nesplodene dieta opatrovatelke….slovo okradnutie pouzila v konverzacii s inou babou z partie

viestta
19. jún 2022

Po pravde, ja by som aj bola rada ak by som sa takou osobou ako je nevesta nikdy viac nestretla. Vaši chlapi sa môžu kamarátit aj ďalej. Hádam ten kamarát nie je úplne na hlavu a nenechá svoju budúcu manželku rozhodovať o tom, s kým sa kamarátit môže a s kým nie. Ja by som ani na ten sobáš gratulovať nešla a poslala muža samotného. Je to jeho kamarát. A rozlúčka so slobodou? Nejdem, neplatím. Bodka.

sasa1310
19. jún 2022

osobne by som nešla asi ani zagratulovať. Poslala by som pred kostol len manžela, nech zagratuluje svojmu kamarátovi. To by bolo celé. Keby sa spýtali kde si, nech odpovedá, že kojíš. Samozrejme, že bez akéhokoľvek daru. Nech ju aj rozdrapí. Dary nie sú na to, aby sa revanšovali

ukulela
19. jún 2022

Je to pizda, co sa vesmir toci len okolo jej svadby. Muz nech vysvetli jamosovi, co si mala v plane,platit aj dat dar, a ze sa vas dotkli obvinenia z kradeze. Ak je problem na svadbe kocik s miminom, ktore bezvysuje naklady a nikoho neobtazuje, stale radi pridete do kostola. Ale ze nemozu chciet, aby ste nechali doma 3mes babo, ktore kojis, a lebo aj nie, lebo je touplne jedno. Ze dufa ze nevesta je nervozna zpriprav a svojevyhadrenia nemyslela vazne... ty to s nou neeies, max nech jej topovie prva druzicka, ze platis aj rozlucku atd. Ale sorry, s takou pizdou by som vztah neudrziavala, ak sa neospravedlni.

pribinak
19. jún 2022

Čo na to tvoj muž? On navrhuje čo?

jaskolka
19. jún 2022

Sorry, ale môj názor je ze ta ženská je obyčajná 🐄. Keby sa mňa toto opýtala, že či nejdem, aby som nemusela nič dat, tak sa otočím a nemám sa s ňou o čom už vôbec baviť (aj do budúcnosti)

vevesh
19. jún 2022

Ja by som poslala chlapa k zenichovi, nech mu ako otec pekne vysvetli, ze dieta je este malinke, plne dojcene, nemozete a nemate ho kde nechat (to dieta ma 3 mesiace, nie 3 roky) a teda bud pridete s dietatom na svadbu alebo s dietatom len zagratulovat, ale kazdopadne dieta bude s vami. Nech on dohovori nastavajucej (moj koment, ked uz nema mozog a ani materinske citenie...). Chlapi beru veci viac riacionalnejsie a bez intrig, preto by som poslala chlapa. A ked by stale nevesta dupkala nozickami, poslala by som jej peniaze(svadobny dar) po chlapovi a zenichovi este pred obradom🤪

kleopatra114
19. jún 2022

Naozaj tvoj muž potrebuje takúto toxicku osobu vo svojej blízkosti ? Fuj , grcat sa mi z nej chce .

zalka
19. jún 2022

Ináč sranda je tá, že mozno ked aj dostane toľko isto peňazí čo dala ona ako dar, tak to vôbec nebude to isté...šak inflácia. S ňou asi neráta.
Na svadbu by som šla, s kočíkom a dieťaťom. Ak by sa to neveste nepáčilo tak sa dvihnem a odídem.a ešte by mala scénu zadara na svadbe. Že vyháňa matku s babom.

matullienka
19. jún 2022

Fuu tak toto je silná káva a teda mne by ako človeka nechýbala. Vykrikovať dar, ktorý ešte ani nevie či dostane je hodné IQ hojdacieho koníka nie dospelej ženy.

betka233
19. jún 2022

Vsak ona o nejaky cas neskor pochopi ked bude mat vlastne dieta ze co stvarala ked bola mlada a sprosta 🙈 vobec sa tym nezatazuj, ja viem ze to teraz zamrzi ale pride na psa mraz...

0silvia0
19. jún 2022

@betka233 presne toto mi napadlo, raz to pochopi ked bude mat dieta a prepadne sa od hanby. Dotycna potrebuje surne zazit na vlastnej kozi, aby ju niekto zavolal bez mesacneho kojenca na svadbu. Idealne od mesacnych dvojiciek🤪

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
19. jún 2022

nevesta nema ine starosti? 😁

jannka89
19. jún 2022

my tiež vzhľadom na početnosť rodiny, pozývame bratrancov a sesternice, kamarátov bez detí, takisto oni, už je to v rodine automatické... Ale jasné že pokiaľ má niekto takéto malé dieťa vezme ho so sebou, to snáď nemá niektoré potrebu riešiť, veď je to dieťa bez nároku na miesto, jedlo, čokoľvek...a pokiaľ to tá tvoja kamoška prízvukovala už pri tom ako priniesla pozvánku, tiež by som nesla... Normálne zmýšľajúcu osobu, by to nenapadlo...vidno, že nemá skúsenosti s deťmi... No ja by som sa s takou osobou nechcela stretávať a nepovažovala ju za kamarátku ...

solange7
19. jún 2022

No tak ta sa evidentne doma trasie a uz vopred prepocitava, ci sa jej vrati investicia ked ti taketo nieco povedala. Je to pizda. Asi by som kamoskam z partie povedala preco na tu svadbu nejdem. Nech aj ostatni vedia co je to za kravu.

karhu
19. jún 2022

jedine riesenie je odignorovat to cele, aj tak ta ohovori, ber to ako prilezitost dostat ich/ju prec zo svojho zivota, aj keby ste im vyhoveli, nemam pocit, ze po tomto to bude lepsie, usetris si roky hlupych konfliktov

0silvia0
19. jún 2022

Je to bezpochyby krava korunovana, ale skus to vyriesit elegantne. Casom by som z tejto super partie vykorculovala, taketo intrigy by mi nestali za to.
Ked je to uz v takomto nechutnom stadiu, na svadbu by som sla s tym, ze si zabezpecim niekoho k dietatu, kto mi bude na dieta dozerat, vonku kocikovat pocas svadby. Zdrzala by som sa na nevyhnutne nutny cas a vyparila sa. Chlapa by som tam nechala, nech sa a kamosmi bavia. A v buducnosti by som vyrazne obmedzila kontakt s takymito slepicami, toto nepotrebujes...
Alebo to cele odignoruj, ale budes tercom intrig a hnevu, ale prehrmi to asi rychlo, bude to rychly proces, cize koniec partie. Ja by som o takuto partiu nestala, ale je to uz na tebe.

anonymous87
19. jún 2022

Kokos, normalne si mi zdvihla tlak 😡 prosim ta, daj mi adresu nech sa osobne pozriem na tu kravu (deru sa mi na jazyk horsie prirovnania, ale su nepuzitelne pre porusenie kodexu).
A co by som urobila? Poslala ju do p…, treskla jej obalku s peniazmi o tu sprostu hlavu a prerusila kontakty. Do kostola by ma nedostali ani parom volov a na oslavu uz vobec nie… neznasam sebeckych doseba zahladenych ludi, ktori si myslia, ze cely svet sa toci okolo ich rite…
PS:chalana mi je uz teraz luto. A aj to by som mu povedala a pred nou

valeria_h
19. jún 2022

Buď rada, aspoň sa vyfarbila a vieš čo je zač. V živote by ma nenapadlo chcieť dar naspäť, dar je dar, dávať ho nemusela. Do kostola by som nešla ani náhodou. Zbav sa takýchto toxických ľudí.

mikadooo
19. jún 2022

Čiže oni vás vlastne pozývajú na hostinu lebo očakávajú svadobný dar? Veď normálne jej napíš, že svadobný dar dostanú, ale že ty od 3,5 mesačného nemôžeš odísť, že sama raz pochopí, keď bude mať dieťa v tomto veku... Ak je celý problém len v svadobnom dare, tak by som to raz dva dvomi vetami uviedla na správnu mieru🤷.

loginexistuje
19. jún 2022

ak je to muzov priatel a blizky tak by som ho poslala sameho na svadbu ja by som sla ku kostolu s kocikom a na hostinu nesla

alex49
19. jún 2022

chápem, že tam nechce 3-5 ročné vreštiace a behajúce deti, ale chcieť od teba aby si odišla od 3,5 mesačného bábatka na pár hodín je cez čiaru.