Poznáte význam dievčenského mena Elisa?

colourblind
13. okt 2016

Ahojte,

vyberáme meno a veľmi sa nám páči dievčenské meno Elisa. Čo nás potešilo ešte viac, že sa nachádza aj v SK kalendári a meniny má 20.7.
Čoho sa však chceme dopátrať je jeho význam. Pozerali sme aj zahraničné weby, ale veľa významov sme k nemu nenašli. (http://www.sheknows.com/baby-names/name/elisa) Na Slovensku uvádzajú význam "Boh prisahal".

Neviete náhodou o tomto mene viac?
Ďakujem 🙂

gala79
13. okt 2016

ak si aj v nemcine zdatna, tak pozri tu.. ( inak google prelozi) .. a ano je to v tom zmysle ze " ta, ktora je Bohom uctievana "..
http://www.baby-vornamen.de/Maedchen/E/El/Elisa/

zuzika44
24. jan 2017

Ahoj, aj my máme Elisu ☺️v ktorom kalendári je písaná lebo zatiaľ som ju videla len na nete v tom rozšírenom, potešilo by keby ju dopísali aj do normálneho kalendára 😉

andisko
24. jan 2017

a co este hladas k tomu menu, ked poznas vyznam? 🙂

wolfie
12. mar 2018

@zuzika44 ahoj, nemali problem zapisat taketo meno? nepotrebovala si suhlas druheho rodica? ja len, ze ked nie je v klasickom kalendari, ci nerobia problemy...dakujem

zuzika44
12. mar 2018

Ahoj, nie u nás nemali s tým žiadny problém

wolfie
12. mar 2018

@zuzika44 Dakujem kraaasne 🙂

lenusik296
1. jan 2019

Krásne meno, zatiaľ je u nás jasným favoritom 🙂 tak snáď ani s meninami nebude problém

zuzika44
1. jan 2019

@colourblind ahoj aj my máme Elisu a význam poznám tiež,, Boh prisahal'' ale zaujíma ma, že v ktorom slovenskom kalendári je lebo zatiaľ som ju nevidela iba online v tom rozšírenom, ďakujem 🙂

sisisi1236
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisisi1236
22. okt 2019

Ahojte. Tak som to teraz nasla v jednom rozsirenom kalendari a ma 20.7. 🙂👍

lenusik296
22. okt 2019

@sisisi1236 podľa neho oslavujeme 🙂

lenocka010
18. júl 2020

Ahojte baby..a tu sa píše že Elisa má meniny 7. Októbra 😂😀

sisisi1236
18. júl 2020

@lenocka010 ano! 😀 Tento rok pridali Elisu do slovenskeho kalendara a oslavovat bude 7.10. spolu s Eliškou 👍🙂

lenocka010
19. júl 2020

@sisisi1236 super 👍

zuzika44
20. júl 2020

Áno tento rok ju pridali do nášho kalendára ku Eliške 👍☺️ Tiež máme Elisu a doteraz sme oslavovali 20.jula, čiže dnes by bola oslava, ale od tohto roku už budeme oslavovať 7.oktobra 😊

ema22270
8. jan 2022

@zuzika44 prosím ako voláte Vašu dcérku Elisa so S či Z. Toto meno ma veľmi zaujalo, len neviem ako sa vyslovuje. Volali by sme dcérku aj Eli, alebo Elis (so s). Ďakujem pekne (my ešte nevieme ani pohlavie ale ak bude dievčatko, tak premýšľam nad týmto menom).

sisisi1236
8. jan 2022

@ema22270 my mame doma uz takmer 4-rocnu Elisu 🙂 Volame ju Eli, ale aj Elinka, ked bude vacsia tak aj Lisa ako odvodenina sa mi paci, ale najkrajsie je aj tak v zakladnom tvare Elisa ☺️

zuzika44
8. jan 2022

@ema22270 voláme ju zo S a odvodeniny používame Eli, Elis, Elinka, Elisenka keď bude väčšia tak už bude Eli, Elisa 🙂 ale stalo sa, že zo začiatku ju niekto volal zo Z ale opravili sme a uviedli že ona je proste Elisa so S a aj sa tak vyslovuje 😉 naša má už 6 rôčkov a má dvoch bratov Marko a Matias 🙂

ema22270
9. jan 2022

@sisisi1236 ďakujem pekne, je to naozaj krásne meno a netradičné, premýšľala som aj nad Eliškou, keďže by som chcela dať meno na E ale keď som zistila, že aj Elisa existuje, tak sa mi viac páči, lebo Eliška je momentálne veľmi používané.

ema22270
9. jan 2022

@zuzika44 tak to je super, že so S lebo aj mne to tak pasuje vyslovovať, my máme syna už, volá sa Igor (4 roky mal) a má meno po manželovi, a voláme ho Iči, Ičko, v škôlke Igorko. Ale myslím, že málo je detí momentálne, ktoré sa volajú Igor 🙂
Takže meno som chcela dať na E zas po mne aspoň, lebo som krstená Emília a to nechcem dávať a Ema nie (mňa len tak volajú), lebo tých je asi najviac teraz na Slovensku. 😄