Povolí farár krst cez týždeň?

pseudomonas87
23. mar 2021

Ahojte dievčatá, myslíte že mám šancu, že nám farár povolí krst cez týždeň? Zijeme v zahraničí, kvôli Corone sme minulý rok krst odložili, teraz v lete máme dovolenku, manžel ale bohužiaľ len pár dní, ja dlhšie, dcéru by sme chceli dať už konečne pokrstiť, ale vychádza to tak, že by to muselo byť cez týždeň, manžel chce byť samozrejme pri tom. bolo by to len v úzkom kruhu, my rodičia, malá, krstni rodičia.idem akurát písať na faru, čo na to pán farár,ale zaujima ma, či ste tiez nemali podobnú skúsenosť.
Ďakujem

deti95060810
23. mar 2021

v sobotu....ale v rodine bol aj cez týždeň...

maryetta
23. mar 2021

S tym by nemal byt problem 😉

pseudomonas87
autor
23. mar 2021

@maryetta
@deti95060810 joj no dúfam, že nebude

rusalinka
23. mar 2021

@pseudomonas87 všetko je na dohode 🙂

evkamotka
23. mar 2021

Jasne ze to nie je problem. Nedela sa dava casto, aby vynikla dolezitost sviatosti, kedze v nedelu vstal jezis z mrtvych. Tiez to cez vikend byva ludom praktickejsie (oslava). To neznamena, ze sa sviatosti nevysluhuju aj pocas tyzdna. Vsetko je o dohode ;)

nika_m
23. mar 2021

Moj brat krstil dceru v stredu 🙂

anickabasnicka
22. jan 2023

my jsme meli pana farare,ktery vzdy rikal, ze farar je tady pro lidi a ne lidi pro farare.takze kdyz mohl a neresil neco jineho,bezne krtil i ve vsedni dny nebo v sobotu.a to tady mame ve farnosti mse svate jen 2x tydne + nedele. kolikrat jsem mu chystala matriku, a zapisovala udaje z rodnych listu do ni. snazil se vyhovet tem lidem, protoze ne vzdy mohli prijet na beznou msi svatou