Posielali ste oznámenia, keď ste mali svadbu so svedkami?

mirkaandrej
17. feb 2014

Baby, ktore ste mali svadbu na úrade, len Vy 2+2svedkovia, ziadne ceremonie, nič..posielali ste rodine aspon oznámenie o svadbe?? Teda ze sa budete brat??

paskolinka
17. feb 2014

kamaratka takto mala a nic neposielali... zavisi asi od toho, co to chces viac-menej udrzat v tajnosti (aby vam tam nenabehli tety a strykovia gratulovat 😉 ) .... a zas treba zvazit, ake mate vztahy v rodine, ze ci sa ludia neurazia, ak im nedas vediet... tiez sa to da vyriesit posvadobnym oznamenim, napisete, ze vtedy ste sa zobrali, hodite k tomu foto a je to 😉

bosoriak
17. feb 2014

@mirkaandrej My sme to tak planovali. Chceli sme po svadbe zaslat oznamenie, ze vtedy a vtedy sme sa vzali a najblizsiu rodinu pozvat na spolocny obed. Nakoniec sme podlahli tlaku svokrovcov, lutujem, usetrili by sme kopec penazi a stresu. 🙂

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

No ja mám celú rodinu v Poprade, a svadba bude v Dubnici, takze z mojej strany my tam nikto nenabehne 🙂 svokrovci (s nimi bývam) tiez chceli ze oslavu a bla bla, ale my sme im vysvetlili, ze si to urobime po svojom. inak pýtala som sa mami,vraj ako oznámenie sa to posiela, aby vedeli prípadne dary poslali :D ale dakujem za info baby

mima4
17. feb 2014

@mirkaandrej
to ani vlastnych rodicov nechces mat na svadobnom obrade?

Cely zivot sa o teba starali a nakoniec im toto spravis ☹

bubelko
17. feb 2014

@mirkaandrej moja sestra sa tak brala. neposielala nic vopred, ale brali sa v sobotu a v nedelu pozvali otca, svokru, starku, babku - teda najblizsiu rodinu na slavnostny obed, kde to oznamili. nikto sa na nich nehneval 😉 ja som ani na tom obede nebola, lebo som nebola na svk 😉

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

@mima4 Nehnevaj sa, ale nevieš, ako a prečo sa vlastne ideme brat, rodičia to všetko chápu aj moji aj partnerovi....

barcelona94901
17. feb 2014

@mirkaandrej nám poslali oznamko ,mali iba svedkov ,na tých oznámkach trvali ich rodičia..
na druhej takej svadbe sme my boli ako svedkovia a tam neposielali nikomu nič
a na reči ,že nepozývaš rodičov sa vieš čo..a z vysoka.. 😉 užite si svoj den 😉

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

@barcelona94901 Ale samozrejme, čo koho do toho! Dakujem 🙂

eeffka
17. feb 2014

@mirkaandrej no ako neviem... ak tam budete naozaj len 2+2 naco oznamenie? aby dary posielai? to je tak trosku trapne... co tam napises? vezmeme sa pozajtra ale iba svedkovia a ostatni tam ani nechodte?

ak vam ide iba o oznamenie pribuzenstvu, ze ste sa vzali, poslite posvadobne oznamenie

maribell
17. feb 2014

@mirkaandrej pochopila som to tak ze budete mat iba obrad ale hostinu nije vsak ?... ja by som oznamenie poslala ..ved ked nedas k oznamienu kardicku "srdecne vas pozyvame k svadobnemu stolu" tak v podstate iba oznamujes ze sa budete brat a mozu sa tam prist pozriet

motovidlo
17. feb 2014

@mirkaandrej Kamoška poslala po svadbe, tj. že vtedy a vtedy sa zobrali. Podľa mňa to bolo fajn - vyhli sa neželaným hosťom na ceremónii a kto chcel, mohol im dodatočne zagratulovať.

sue
17. feb 2014

Ahoj 🙂 nas to caka 1.4. Klop klop klop,budeme tam len my,syn,dvaja svedkovia a fotograf 🙂 berieme sa 1.4.2014 o 14.14 🙂 a budeme posielat posvadobne oznamenia 🙂 nie pred svadbou,az po ;)

eliska31
17. feb 2014

to skor take oznamenie by som poslala, ze kedy co bolo...aj take oznamenie sa da spravit...a nahodou ja som tiez zastancom malych svadieb...peniaze sa zidu inde. A ked rodicia s tym suhlasia, ze to vedia a chapu, tak neni dovod viac riesit...a zbytok ludi bud sa oduje, aebo pochopi 😀

elienka
17. feb 2014

aj mne sa páči ten nápad s tým posvadobným oznámením. Vlk sýty aj koza celá by som to nazvala.

moni244
17. feb 2014

my ideme mať svadbu 8+2 a oznámenia sme neposielali, osobne sme každého pozvali, čiže podľa mňa zbytočnosť. Radšej kúpim malý darček na pamiatku

stanislavao
17. feb 2014

@mirkaandrej mojho bratranca dcera sa vydavala a oznamenie poslali PO, ze vtedy a vtedy sa zosobasili. ale bez rodicov by som to asi v zivote neurobila.

zuzba
17. feb 2014

Ahoj,my sme sa tak brali,na tajno,len my a svedkovia a nikomu nic sme nevraveli.az po sobasi sme si vymysleli oznamenie ze sme svoji a rozposlali postou. A nelutujem.bol to jeden z najkrajsich dni v nasom zivote.ak chces poslem ti to oznamenie.sice sa chvilu podaktori hnevali a este dnes nam neodpustili ale ich vec! Hlavne je ze my sme si to uzili a mame aj krasne fotky.potom sme sli na super obed a zmrzlinu.nemenila by som!vela stastia zelam

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

@eeffka S tými darmi to bolo myslene zo srandy, a samozrejme ked tam neprilozime ,,srdečne Vás pozývame k svadobnemu stolu" tak kazdemu dopne, ze je to len oznamenie...
Inak s tým posvadobným oznamením to nieje zlý nápad.
@sue Veľa štastia prajeme🙂

dadulko1
17. feb 2014

@stanislavao lenže ona nechce poslať oznámenie po svadbe, lebo chce dary 😀

vevesh
17. feb 2014

@mirkaandrej najblizsej rodine sme tyzden predtym povedali, ze vtedy sa berieme, ostatnym ked uz bolo "po", ja som chcela nejake to formalne oznamenie "po"(mm ani to nechybalo), ale nakoniec sme to zo subjektivnych pricin zrusili.. 😉

stanislavao
17. feb 2014

@dadulko1 drzost neskutocna. pohostit ich nie, ale dary zobrat ano?

lalinko2010
17. feb 2014

@mirkaandrej ahoj, my sme posielali oznámenie až po svadbe a to sme mali svadbu v kostele, v sobotu, normálne. ale rodičia boli a aj svedkovia, čiže dokopy 10ľudí, normálne bol aj obed, všetko ako sa patrí, ale oznámenie až po svadbe. a prečo? nechcela som tam mať milión ľudí a tváriť sa že sa teším a podobne, že prišlo xy ľudí sa pozrieť, pozvala som len tých čo som chcela, osobne. ostatní dostali oznámenie po svadbe. Vyrobené doma.
takže, sprav si svadbu ako uznáš za vhodné, pozvi koho chceš a zvyšku pošli oznámenie o svadbe, alebo keď nepošleš šak aj tak sa dozvedia že si sa vydala a hotovo.

ajjka87
17. feb 2014

@mirkaandrej jednej našej známej sa takto ženil syn. 2+2 plus oni si dali ešte obed. Je to každého osobná vec ako svadbu chce mať. Ich rodičia to akceptovali, že je to ich rozhodnutie.Problém nastal, keď odbilo 11 hod. a jeho mamka začala plakať v práci. ( vtedy mali sobáš). Je to predsa len jej dieťa a vychovala ho. Ja osobne si neviem predstaviť, aby na tých 15 min. na úrade neboli i rodičia. Chápu to, ved viete prečo to robíte takto, ale neverím, že to ani jedného nezamrzí, že tam nebol....

maria1989
17. feb 2014

@mima4 z vlastnej rodiny viem, že nie každá mama stojí o to byť na svadbe... je to síce čudné, ale pravda 😒

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

@ajjka87 V buducnosti planujeme svadbu aj v kostole, aj s hostami, takze to chápu...

dai
17. feb 2014

@mirkaandrej co som zazila taketo svadby tak vsetci oznamenie posielali - obycajne ale az po obrade - dali si spravit krasnu kolaz fotiek a poslali len nieco v zmysle - dna xy sme sa zobrali😉

mima4
17. feb 2014

@maria1989 pre mna smutne ☹ a tragicke..a niečo to vypoveda o vztahoch v rodine...
Chapem, ze nie kazdy tuzi mat klasicku svadbu s hostinou... ale ti rodicia predsa boli az do manzelstva cloveka najdolezitejsimi osobami v zivote cloveka...aspon u mna to tak bolo...

vevesh
17. feb 2014

@ajjka87 ale v niekt. pripradoch to nie je mozne, aby sa rodicia sobasu zucastnili...takze je potrebne aj to vziat do uvahy... 😉

hajajanka
17. feb 2014

Poslala by som az po svadbe, ze sme sa vzali a koniec. Naco to posielat dopredu? Mnohi ludia chapu svadobne oznamenie ako pozvanie, takze sa moze stat, ze pridu.

Ja poznam pripad, ked bolo dopredu poslane oznamenie. Nasa znama kupila kvety a isla teda susedom zablahozelat pred mestsky urad. Prisla, cakala a nik nechodil. Isla domov v domneni, ze si asi zle pozrela datum. Datum si pozrela spravny, len zenich a nevesta naschval posunuli na oznameni termin svadby o tyzden dopredu, aby na ich skutocnej svadbe nikto nebol. Tomuto ja hovorim drzost!

mirkaandrej
autor
17. feb 2014

Baby, sto ľudí sto chutí, kazdeho je to kazdeho osobná vec, ak sa Vám to nepozdáva, tak to nekomentujte. Dakujem