Popolnočné šaty a čepčenie - áno/nie

12. aug 2024

Ahojte. rada by som si prečítala názor neviest - budúcich aj tých, čo majú svadbu za sebou na:
- popolnočné šaty - áno/nie? ak áno, aké ste mali? kľudne hoďte foto do komentara,
- čepčenie keď má žena už dieťa - hodí/nehodí sa to? mali ste niekto také čepčenie inou formou ako klasické “vienok sňať, hlávku sťať”?,
- darčeky pre hostí - aké praktické darčeky ste mali?

Ďakujem za vaše postrehy a rady ❤️

tiezjedna
12. aug 2024

ja sa predom omlúvam, neporadím ti, pretože len to čítam a hneď si hovorím brrrrrrr😂 my na pláži, na opačnom konci sveta, len my dvaja, bez stresov. Ale každopádne ti prajem krásnu svadbu, prípravy (akékoľvek) sú krásne❤

plamienka555
12. aug 2024

Urob si svadbu podľa seba, je to tvoj veľký deň <3 Lebo vždy sa nájde niekto, komu sa niečo nebude páčiť. Ak to prijmeš, prestaneš sa starať o prestavy druhých, akú svadbu by si mala mať a urobíš si ju k svojej plnej spokojnosti.
Ak chceš byť čepčená, čepči sa. Mňa čepčili v 13tom týždni 🙂 Kúp si také popolnočné šaty aké chceš, ja som nemala červené, kúpila som si biele s veľkými kvetinami. A najpraktickejšie darčeky pre hostí sú cukríky v malom vrecúšku 🙂

janinah
12. aug 2024

Píšem z dcerinej svadby...popolnocne jedny z tých dvoch,čo nosila na plesy,farba smaragdovozelena,dlhé na ramienka...cepcenie sa nehodí pre matku v žiadnom prípade,bolo by to smiešne...pre hostí ženy minisukulent,pre chlapov mini fľaštička s alkoholom,pre deti bublifuk

freepalestine
12. aug 2024

Na prve dve otazky ti neodpoviem, bo som nemala typicku svatbu, ale ako darcek sme “davali” karikaturu hosti. Zaplatili sme karikaturistku, a ta na mieste kazdemu hostovi, ktory si k nej prisadol, do par minut urobila karikaturu.

bessie12
12. aug 2024

Popolnocne šaty - ešte neviem ci ich chcem mať. Ale asi skôr áno. Aké, to ešte neviem.
Čepčenie - nechceme to a ani nebude. Namiesto toho dáme nejaké svadobné hry.
Darčeky pre hostí - vyslužka. Teda koláče a fľaša vína. Poprípade ešte malá pozornosť mini medík / medovník. Žiadne somariny typu kľúčenka, magnetka a podobne. To su zbytočnosti, ktoré tak ci tak bud vyhodia do koša alebo to založia niekam do šuplíka a zabudnú na to.

nina004
12. aug 2024

Popolnočné šaty som mala po čepčení. Vtedy nám odišla väčšina starších hostí a štýl zábavy sa zmenil viac pre mladších. Za mňa popolnočné šaty áno. Čepčenie by som na vašom mieste vynechala. Môžeš tam miesto toho dať nejakú hru, alebo hodiť kyticu, dávať dole podväzok.... Darčeky napr.sviečka, čokoládka, medík, medovník deťom pastelky, omaľovánka, bublifuk, svietiace náramky.... Nie je to nutnosť ,ale na každej svadbe za posledné roky to bolo

autor
13. aug 2024

@tiezjedna haha ďakujem, ale nie je to pre mňa vôbec stres 😊 len nad týmito vecami váham, tak som sa chcela poradiť s niekym, kto je v podobnej situácii príprav ako ja alebo už to má za sebou a vie to zhodnotiť

evcagabi
13. aug 2024

Ja tie darceky pre hosti nikdy nepochopim. Naco je to vlastne dobre?

miricka77
13. aug 2024

Ja som folkloristky,bežne cepcime nevesty,čo majú deti.
Nie každý chce vencekovy tanec napr. Darčeky bývajú väčšinou miniflasky,mala fľaštičku s medom,medovnikcky s dátumom svadby alebo postavičky ženícha a nevesty napr. Popolnocne šaty čo som si všimla,mávajú úplne obyčajne, moc to neriešia,ja som mala z promócii šaty.
Je to na tebe,ja by som darčeky asi neriešila, tiež sa mi to zdá zbytočne.

stanislavicenka
13. aug 2024

@autorka cokolvek, co si zelas ty.
Za mna ti len napisem, ze odobierku, cepcenie som nemala, nechcela. Byvali sme spolu rok, takze aka odobierka, a panna som na svadbe nebola, ake cepcenie. Toto je dnes len modna zalezitost, malo to absolutne iny vyznam. Na zasmiatie to rozhodne nema byt

mell27
13. aug 2024

Ja som popolnočky nemala,moje svadobné šaty boli ľahučké,tak som si ich chcela užiť. Ako rozvedená som čepcenie už nemala, niektorí boli proti, ale mne to prišlo ako divadlo. Ty si urob podľa seba, ako to cítiš,.... Darčeky pre hostí sme nemali, mne to príde ako totálna zbytočnosť, na iných svadbách som ich vždy zabudla na stole... Takže za mňa nie, jedine, že by si vymyslela niečo naozaj originálne... Celkovo je svadba dosť fin. nákladná záležitosť, my sme radšej zainvestovali do dobrého jedla, hudby, fotografa, kameramana a obrúčiek. Ľudia sa chcú zabaviť a dobre najesť....

janulka155
13. aug 2024

Ahoj svadbu sme mali mesiac a pól dozazdu. Mame malú ktorá bude mat zachvíľku rok a cepcenie sme mali presne klasické ako píšeš aj partnerovi dávali dole pierko dokonca sa aj jeho pýtali či chce mužstvo sťať alebo pierko sňať 😂. Šaty som mala tiež popolnocne farby takej akú sme mali výzdobu sály. Darčeky pre hostí sme mali varesky. Kamoška jedna mala magnetku a druha zase krokvy. 😊

ina2405
13. aug 2024

Ja som sa vydávala tehotná a pre mňa majú tradície miesto, keď majú zmysel. Takže som ako tehotná čepčenie nechcela. Aby pri mne spievali o zelenom vienku, to teda nie. Ale mám kamošky folkloristky (tancovali so mnou v súbore) a tým by to bolo jedno, im sa čepčenie páči na každej svadbe.

tetapetra
13. aug 2024

Čepčenie je hlúposť keď si už matkou. Presne ako rozlúčka so slobodou po dvoch deťoch a úradnom sobáši, ale teraz bude cirkevný sobáš 🤦🏻‍♀️. Ja som nemala ani čepčenie,ani odobierku. Polročné šaty, áno. Dávali sme malé fľaštičky alkoholu a perník. Brat už mal fľašu vína aj s menom a s dátumom.

diewcatqoo
13. aug 2024

Nemala som ani darceky pre hosti, ani cepcenie. Mala som predpolnocne saty. Prezliekla som sa do nich o cca siestej vecer, lebo bolo asi 300 stupnov v juli a v svadobnych dlhych mi bolo strasne teplo. Tie na prezlecenie som mala kratke. Bolo mi uplne u prdele, co si kto o tom mysli.

terezka1947
13. aug 2024

Ja som mala aj dobierku,ak cepcenie. Popolnocne šaty neboli červené,boli pekné,slávnostnejsie a využila som ich aj neskôr.
A darčeky pre hostí som nemala,mali sme koláčiky po redovom. Aj ako hosť poviem,že mne tie darčeky nejako neimponuju a poväčšine skončia v koši,lebo buď je to nejak znehodnotené (napr.zapalky boli vlhké,nedali sa použiť,perník nepozivatelný,víno skysnute...)
Chodíme cepcit,aj nevesty s veľkými deťmi....ono je to divné,ale ak to cítiš,som za,daj sa cepcit. Len potom trošku rataj,že nejaký opitý svsdobcan bude mať prihluple vtipy.
Ale ak po Tom túžiš,nerieš,daj si to.
A dobierka je krásna a dojemná vec,veľmi pekné gesto poďakovania rodičom,to je jedno,či deti máš,či u nich ešte bývaš.... nerozumiem,keď niekto práve toto nechce.
Takže urob si svadbu ako cítiš ty,nie druhí.

kris_tin257
13. aug 2024

Popolnocne šaty som mala, cepcenie som neriešila mne sa nepáčia tieto tradície a darčeky pre hostí sme nemali žiadne, dávali sme výslužky akurát 😊

ina2405
13. aug 2024

@kris_tin257 Ja presne rovnako ;)

ivanakal
13. aug 2024

Ja mam velmi rada taketo klasicke tradicie ako byvali kedysi. Odobierka od rodicov, cepcenie, . Mne sa to nenormalne paci. Takze za mna ano, je to taka pekna spomienka.

deti95060810
13. aug 2024

odobierka bývala kedysi - teraz čoraz menej.
šaty popolnočné môžeš mať, čepčenie by som úplne vynechala - ale ak sa ti páči a túžiš po tom tak kľudne si daj.
darčeky pre hostí - blbosť, stačí poriadna výslužka koláčov zo svadby...

janinah
13. aug 2024

@terezka1947 pripity povie poznámku.triezvy si len pomyslí svoje.teda pokiaľ má páru o tom čo cepcenie symbolizuje...ale ich vec.moja svadba to nie je

lady083
13. aug 2024

ja len k tomu darceku, teraz na svadbe sme dostali vejar a v tom teple bol na nezaplatenie! vsetci ho pouzivali pocas obradu aj svadby🙂

bessie12
13. aug 2024

@lady083 to chcem dat aj ja. Ale nepovažujem to za darček. Skôr za nutnosť, ked je svadba v lete 🙂

crazy_cat_lady
13. aug 2024

ja som popolnocne saty mala, ale neobliekla som si ich a bola som vo svadobnych az do rana :D
cepcenie je za mna nezmysel ci zena deti ma, alebo nie :D
darceky pre hosti rovnako - vacsinou aj tak dostanes nieco, co ti len doma zapada prachom a potom to o rok/dva vyhodis :D my sme davali radsej flasu dobreho vina.

marypa
13. aug 2024

Měla jsem pohodlné šaty, žádné popůlnoční jsem nepotřebovala. Čepení proběhlo, ale já se vdávala poprvé a jako panna - jinak mi to přijde směšné, stejně jako věneček. Dárky se u nás nenosí, hosté dostanou domů výslužku.

nelka93
14. aug 2024

Odobierku nechceme mat, nevidíme v tom zmysel, keďže spolu žijeme už pár rokov. Cepcenie chce partner lebo sa mu to paci, takže ustupim. Popolnocne plánujem ale neviem ešte aké a darčeky nejdem riešiť. Väčšina hostí to zabudne alebo vyhodí. Škoda peňazí

lady083
14. aug 2024

@nelka93 my sme boli teraz na 4 svadbach a ocenila som veru len ten vejar… flasticky s alkoholom, ibalginy, cukriky atd sme tam nechali.

mclissa
14. aug 2024

Cepcenie tradicne, mala som subor. Mali sme aj zahranicnych hosti, velmi sa im to pacilo. Popolnocne saty ano, jednoduche, pohodlne, take “druzickovske”. Darceky ziadne, kazdy dostal flasu vina a kolace.
Akurat detom som pokupila vseliake blbosti a porobila som im balicky, a ani sme nevedeli, ze su tam. Pobavili sa s tym.

princezna_bosorka
14. aug 2024

popolnocne saty som nemala, svadbu sme mali v cr, tam svadby po polnoci koncia, cepcenie detto (urcite ti tu kazdy bude pisat, ze sa to nehodi, ked mas dieta)

darcek pre hosti - flasa vina, pre deti kupelova bomba. Najlepsi darcek, ktory som kedy ako svadobny host dostala, bol malicky samonavijaci meter v dlzke 1m. Vyuzivam ho dodnes.

drobcek100
15. aug 2024

Najlepší darček pre hostí je výslužka.Rozne koláčiky ráno ku kávičke.Kazda krabička je inšpirujúca. Zákusky potešia deti, ženy, mužov.Mam rada koláčiky
zo svadby aj tie najjednoduchšie chutia akosi ináč,slavnostnejsie.🧁.