Peniaze na svadbu

28. aug 2024

Ahojte, mám taku dilemu… indeme známym tento víkend s mužom na svadbu…je to jeho kamarát poznajú sa cez bývalú ale vobec sa nevídaju, iba sem tak napíšu…ja som ho videla 2x v živote ked sme raz dali stretko spoločne a druhý krát boli u nás nás pozvať na svadbu…inak nie… muž nechcel ísť ale mne bolo blbé týždeň pred svadbou napísať že nejdeme… muž nechcel kvôli výdavkom a prišlo mu že 100ka do obálky je veľa pre takého kamaráta (on nechápal prečo nás volali)…. Tak som povedala že dáme 50e do obálky a 20 na redový tanec…ajked neviem nie je v dnešnej dobe dávať na svadbu 50eur trápne?…pred 3 rokmi sme tak kamarátom dávali ale potom už po 100ke ale tak boli to blízky kamaráti čo sme na svadbe boli…. Dáva sa dnes ešte 50eur do obálky na svadbu? čakajú nás ešte 2 svadby do konca roka kde sú to naši dosť blízky kamaráti tak preto…Ďakujeem za rady…

lulu0123
28. aug 2024

50 eur je podla mna za 2 ludi malo. Ale muz ma pravdu. Vobec by som tam nesla, ked sa normalne vobec nestretavate. Divne, preco vas pozvali.

tess123
28. aug 2024

Tak ja si myslím ,že je to veľmi málo v dnešnej dobe ...ak môžte dajte aspoň tu 100 nech aspoň jedlo za vás zaplatia ak sa dá

viky2612
28. aug 2024

Za mňa 50€ za dvoch je veľmi málo. Myslím si, že tých 100€ bude v poriadku. Na druhej strane nerozumiem prečo ste to neriešili skôr a neospravedlnili sa. Ale 50€ sa v dnešnej dobe už vážne nedáva.

bonboniera
28. aug 2024

Prečo vôbec idete takým ľudom na svadbu?

danyelia
28. aug 2024

Súhlasím s názormi vyššie, minimálne 100 € by som dala do obálky, keď už ste sa rozhodli svadby zúčastniť...50 € je fakt málo

anjelicek26
28. aug 2024

Je to malo. Ak neviete financne vykryt 100e (plus samozrejme outfit pre oboch, kadernicka, to sa nazbiera...) tak tam proste nechodte. Slusne odmietnite.

autor
28. aug 2024

@bonboniera no my sme na to popravde nejak zabudli a ja som asi pred týždňom našla pozvánku v šuflíku…tak som taká bola že do frasa uplne som na to zabudla keďže nás pozývali ešte v marci🫣

oranzovyvevericnik
28. aug 2024

To nemyslite vážne...dajú koľko majú. Ak má byť svadba niečo za niečo, tak je to riadne trápne.

denisa0504
28. aug 2024

Ja som mala svadbu minulý rok a v 90% obálok bolo po 50€... A úprimne ani netuším od koho ktorá bola, čiže dajte kľudne 50. Pri najhoršom si len povedia, že ste mohli dať aj viac , ak vôbec budú vedieť že to vy

oranzovyvevericnik
28. aug 2024

Ze aspoň za jedlo zaplatiť...kks keď pozývam tak nie preto, aby sa mi prachy vrátili...

mariska1989
28. aug 2024

A volali vám že či prídete? Však keď vás v marci pozývali tak musia si overiť či dojdete či nie kvôli jedlu , miesto na sedenie . Ja by som nešla a je po probléme keď vás čakajú ešte 2 svadby

biba_18
28. aug 2024

ja by som s tým nemala problém dať 50. dám koľko mám ( alebo chcem). lebo by ste ešte mohli dojsť s mixerom 😂

biba_18
28. aug 2024

@oranzovyvevericnik za jedlo zaplatiť? 😮😮

autor
28. aug 2024

@oranzovyvevericnik tiež som toho názoru😂

sisska96
28. aug 2024

Daj koľko uznáš za vhodné. Nie každí je milionár. Ja určite by som nedala viac

autor
28. aug 2024

@mariska1989 písal mužovi lebo muž mu mal na svadbu zohnať slaninu… tak dávame asi kilo a pol slaniny čo stála asi cca tých cez 20eur… a nebude chcieť od neho peniaze…oni nám na svadbe neboli taakže

oranzovyvevericnik
28. aug 2024

@biba_18 ved jedna to napísala...ze nech aspoň za jedlo dajú...

biba_18
28. aug 2024

@oranzovyvevericnik to už čo nevymyslia tí ľudia fakt 🤦‍♀️

mariska1989
28. aug 2024

Oni neboli vám tak je vyriešené . Zrušila by som to a je . Stále sa to dá a máte po probléme za slaninu nech vám aspoň koláče dajú 😁.

mclissa
28. aug 2024

Vies co ja ked som mala svadbu som vobec neriesila kto kolko dal. Kazdy dal tolko kolko mal a mohol si dovolit. Skor som bola rada, ze sa zucastnili. Mne o peniaze neslo. Ale anoooo v tejto dobe je svadba skor “business”.
Pre niekoho 50£ je malo, pre inych vela, a niekomu je to akurat.

ninusa221
28. aug 2024

50 do telegramu kyticu a každý po 10€ na redový úplne vybavené. Nikdy sme sa neriadili tým že aby sa vrátili náklady na svadbu podľa mňa je to totálna sprostrost novomanželia snáď robia svadbu a pozývajú ľudí lebo ich tam chcú a nečakajú že sa im to vráti.

petamich
28. aug 2024

Svadba nema byt zarobkova cinnost a kazdy nech da kolko moze a chce, ak vas volali a ocakavaju, ze sa im vratia minimalne naklady, smola

U nas doma ale sa odjakziva tradovalo, ze idealne naklady x2 🤷‍♀️ mam to takto zakorenene, vtedy ale nikto neratal s tym ake tie naklady mozu byt, lebo to by sme dnes asi 400€ museli dat bezne za dvoch a ked to ani blizki ludia/rodina nie su

ninusa221
28. aug 2024

A tak ti poviem záleží aj od charakteru ľudí ale potvrdilo sa mi že tí čo majú nedajú a ty čo nemajú dajú. Mala som promócie teta s ujom ktorí nemajú prachy mi dali 200€ do obálky a veľký darkovy kôš. Druha teta ktorá chodí na dovolenky malé divy, Čína topia sa v peniazoch tak mi dala 50€ a natrahala kvety zo záhrady. A tá teta ( ocovi sestra) dala jemu na 50 tku 50€ a kôš maly. A teta tá druha dala 150€ a kôš plus vtipný darček.

zobaka
28. aug 2024

ja som slusne odmietla pozvanie kamaratke s ktorou sme sa chvilu poznali, su to velke vydavky oblecenie, dary, lebo v dnesnej dobe je 50-100 e malo a ked nie si v situacii, ze ti nebudu chybat, treba vediet povedat nie a cudujem sa, ze ludia si napozyvaju hala bala aj po 100-200 ludi na svadbu v dnesnej dobe, teraz ked si na to zabudla, co uz chodte, ked nemas viac ako 50 daj 50, ale asi 100 e by som dala

drago12587
28. aug 2024

Každy da kolko ma.. kto zaraba 5k mesačne, nech hodi tisicku do obalky, komu zostava 20€ na konci mesiaca nech da 20.. :D ..

osky
29. aug 2024

Akoze....
Takymto /ne/znamym sa ani peniaze nedavaju...
Skor sa kupi nejaky dar/kvalitne navlecky,biele taniere ci salky...nieco prakticke,co neurazi,a nepokazi vkus bud.majitela.ziadne gycoviny alebo lapace prachu/
A dar kupis v sume,ktoru si mozes dovolit.
Ja som tak dostala obrusy,salky,navlecky na postel...od kamosiek.
Ak chces predsalen dat peniaze,das tolko,kolko si mozes dovolit...

Nikdy nikto nepozyval ludi koli peniazom.to je smiesne..

lakebabe
29. aug 2024

Ja by som nesla niekomu s kým sa nestretavam. Aj teraz sme na takú pozvaní a nejdeme. Za mňa vyhodené peniaze, obalka, saty, kadernicka...keď sú to ľudia ktorých som roky nevidela a nie sme v kontakte

sisska96
29. aug 2024

My teraz ideme na jednu svadbu, nie je moja rodina, ale šaty mám v skrine (nemusia byť nové, keď máš niečo doma, tak si to obleč), ku kaderníčke nejdem, načo nebudem nevesta, sama si viem spraviť nejaký jednoduchší účes , makeup si viem robiť sama sebe. 50 do obálky a hotovo, a pred polnocou ideme domov. Nie som bankárka aby som tam nechala polmesačnú výplatu a ani :D Idem na jednu ďalšiu, tam iba gratulovať s kvetou

biba_18
29. aug 2024

@lakebabe čo vedie ľudí k tomu, aby pozývali v podstate cudzích ľudí? 😮

lakebabe
29. aug 2024

@biba_18 veľká svadba a boli sme pozvaní na poslednú chvíľu podľa mňa ktosi odriekol účast. Nevestu som videla cca 3 krát na chvíľu a jeho asi 10. Muž sa s nim pozná tak zbežne takže úplne odveci