Oslavujete narodeniny so svokrovcami?

18. júl 2022

Ahojte, ako to máte s narodeninami a ich oslavou, resp. gratuláciou? S manželom sme obaja mali narodeniny pred 2 týždňami. Máme ich v rovnaký deň. Cez víkend sme boli u svokrovcov a teda zaskočilo ma, že naše narodeniny vybavili gratuláciou medzi dverami - doslova. Iba nám letmo podali ruku po príchode z roboty. Svokor potom vytiahol 50eurovku a dal mužovi do ruky. Švagriná dala mužovi fľašu vína, mne nič.. Obaja sme ostali zaskočení, pretože keď má hocikto iný narodeniny, tak sa u nich varí guláš, robí sa posedenie, no v našom prípade absolútny nezáujem. Dokonca svokrovci mali v piatok aj v sobotu večer svoj program, bez nás. My si vždy dávame záležať na darčeku aj na tom, aby sme každému prišli zagratulovať osobne. Nám zagratulujú len v prípade, že k nim prídeme my, oni sa k nám nehrnú. Popravde som z toho trochu zaskočená..

irusa
18. júl 2022

a robili ste oslavu ??? Pozvali ste ich ???

autor
18. júl 2022

@irusa voláme ich k nám neustále, nechcú, lebo žijeme v 2i byte a vraj sme tam natlačení, tak radšej máme prísť k nim na dom a spolu posedíme... navyše vždy niečo donesieme aj na pohostenie.. teraz sme nakúpili veci na sobotné posedenie, no kým sme my chystali občerstvenie, svokor so švagrinou sedeli pri TV...

ninusa221
18. júl 2022

Tak vy ste mali narodeniny tak VY ste mali usporiadať daku oslavu doma.

viestta
18. júl 2022

To môžeš byť ešte rada. Mne jedna babka posielala darčeky po otcovi ak vôbec poslala. Mamu ignorovala úplne.

autor
18. júl 2022

@ninusa221 prečítaj si môj predošlý príspevok.. moji svokrovci k nám nechcú chodiť, prídu asi 2x za rok aj to musí byť už ozaj vážny dôvod.. a doniesli sme k nim nákup na sobotné občerstvenie, manžel ešte aj guláš sám navaril.. čo viac sme mohli urobiť??

autor
18. júl 2022

@ninusa221 takisto sme boli u mojich rodičov - zobrala som napečené, muž kúpil fľašu, pivá a nejaké drobnosti pod zub.. oni nachystali veci na grilovanie.. normálne sme do večera posedeli a navzájom si pogratulovali

lindous
18. júl 2022

A aj ste sa dohodli s nimi dopredu, že by ste to radi s nimi u nich oslávili, že prinesiete to občerstvenie, nachystáte to tam a či budú mať čas? Ak áno, tak je to od nich naozaj zvláštne a tiež by som bola zaskočená, ale ak nie a brali ste to ako samozrejmosť, tak mi príde normálne, že mali už vlastný program...

autor
18. júl 2022

@lindous vedeli mesiac vopred, že prídeme.. muž im pred príchodom volal, že čo budeme cez víkend robiť, aby sme vedeli, čo máme doniesť.. svokor povedal, že on nevie, že asi nič.. už to nás zaskočilo.. tak sme si s mužom povedali, že vymyslíme my.. navrhli sme občerstvenie, všetko sme doniesli, no nikto nejavil záujem.. prišli až na hotové.. a večer išli na nejaký koncert či čo to bolo, nič plánované, len u nich na dedine bola nejaká veselica... pritom keď má hocikto iný u nich narodeniny, tak dva týždne vopred volajú, že máme prísť na guláš, grilovačku, opekačku... nehovoriac o tom, že medzi sebou si rozdávajú aj sto eurové darčeky, ja o to nestojím, len nechápem, prečo majú k nám takýto postoj.. vychádzame spolu dobre, vždy pomôžeme, chodíme spolu na výlety, vlani sme boli aj na spoločnej dovolenke.. akoby nás trochu vyčlenili, ale neviem prečo..

danica2711
18. júl 2022

tak si nabudúce urobte oslavu sami alebo s priateľmi. Nikde nie je napísané, že musíte oslavovať s rodinou. Pokúsili ste sa, nechcú, tak nechcú...

autor
18. júl 2022

@danica2711 však ale oni nás práveže vždy k sebe volajú, to je ten paradox...

whatever1
18. júl 2022

No ale to uz ste mali po narodeninach, nie? Oslavili ste doma. Mna by nenapadlo ze chcete oslavovat zas. Mozno to brali len ako navstevu a dodatocne zablahozelali kedze s vami neboli. Ci ste boli jasne dohodnuti ze bude oslava u nich? Nemohlo dojst k nedorozumeniu? Ja osobne by som narodeniny neslavila 2 tyzdne po.

autor
18. júl 2022

@whatever1 nič sme neoslávili doma, len sme si my dvaja s mužom navzájom zagratulovali, potom sme odišli na dovolenku a po dovolenke sme išli k jedným aj druhým rodičom... opakujem, oni nás volajú k nim, lebo nechcú chodiť do nášho 2i bytu.. a každé narodeniny nás volajú k nim, že posedíme na záhrade, niečo vymyslíme.. akurát tento rok z ich strany úplne nulová iniciatíva

whatever1
18. júl 2022

No a nemohla byt ta nulova iniciativa preto lebo uz bolo 2 tyzdne po narodkach?

autor
18. júl 2022

@whatever1 my si nikdy negratulujeme v deň narodenín, bývame od seba 250 km, takže to nechávame na najbližšie možné stretnutie..

mila23
18. júl 2022

tazko radit,kedze ani Vas ani ich nepozname. Ak zvyknete oslavovat u nich - lebo im sa nechce chodit k Vam, tak asi vedeli ze bude oslava. Ak uz mali iny program - mohli povedat,ze viete co, musime to skratit, lebo ideme tam a tam. Uvidite co bude na najblizsej oslave.....ako sa budu spravat. A podla toho by som sa zariadila.....

hilda08
18. júl 2022

Mozno sa za nieco urazili a takto vam to chcú dat najavo, normalne narovinu sa treba opýtať a povedat ze ta zo mrzi ze sa takto k tomu postavili…vsetko ostatne budu len nikam neveduce spekulacie

zmrzlinka2021
18. júl 2022

Starsi ludia uz vacsinou nie su taki flexibilni a nechodia kade tade, ani na navstevy. Moji svokrovci su rovnaki.
Co sa tyka oslav, zagratuluju mi, aj manzelovi, ked tam prideme, chodime asi raz za tyzden, nieekedy aj castejsie. Podaju darcek, ruku, popraju.

Ja s tym nemam vobec nijaky problem a vazim si, ze si spomenu, aj smska cloveka potesi. My oslavy nerobime a ked pridu k nam svagrovci, surodenci, je nam jedno kedy pridu, vytiahneme vino, pivo, cipsy, spravim popcorn...a super cas s blizkymi.

Proste berte rodicov a svokrovcov takych akí su, nesnazte sa ich menit.

nina255
18. júl 2022

Ja teda neviem, ale ja ked mam narodeniny tak JA robim oslavu a JA tam pozyvam ludi ze pridte posediet a JA robim pohostenie 😃 neviem si predstavit ze pridem k svokrovcom alebo rodicom a ocakavam ze mi u nich spravia oslavu aj s pohostenim ? 😃 tak ked ste si vy doma oslavu nespravili a nevolali ich tak vam pogratulovali medzi dverami snad nemali chystat pohostenie u nich….

autor
18. júl 2022

@nina255 a čítali ste komentáre vyššie? svokrovci k nám nechcú chodiť, lebo podľa ich slov máme malý byt a sedieť tam v lete je vraj nepohodlné.. volajú nás každý rok k sebe na záhradu, bývajú od nás 250 km.. vždy prídeme a vždy prinesieme občerstvenie.. v sobotu môj muž sám navaril guláš pre celú rodinu, nakúpili sme jedlo, alko, nealko, občerstvenie... počas varenia gulášu sedel svokor so švagrinou pred TV, úplne to ignorovali, hoci bol pekný slnečný deň.. veď oni zavolali nás, my sme sa tam nenanútili... tak čo viac sme mali urobiť?

hermiona12
18. júl 2022

Tak nabudúce keď vás zavolajú sa rovno opýtajte že vlastne načo? Pokiaľ budete len mlčať sa nič nezmení. Opýtajte sa ich či majú záujem že by ste tam chodili alebo volajú vás iba zo slušnosti lebo sú rodičia.
Možno sa urazila, ale aspoň pochopia že ste si všimli tie rozdiely čo robia medzi súrodencami a celkovo.

deti95060810
18. júl 2022

moji svokrovci nevedia ani len koľko mám rokov a nie kedy mám narodeniny.... To neriešia vôbec.
Môjmu manželovi tel. zagratulujú a o mojich narodkách ani nesnívajú. Pred pár rokmi sa mi svokra pýtala že koľko mám rokov - skoro som padla na zadok....
Dokonca nevie ani koľko rokov majú naše deti a na ich narodky si ani nespomenú.... Jedine si spomenú na Vianoce - deťom pošľú čo - to. Minule keď bola corona tak poslali vo febr. e pre deti - že Vianočné.... S manželom sme sa zasmiali a poďakovali. My to nejak neriešime. My im na Vianoce predplatíme časopis na celý rok. Svokrovci sú dôchodci s 15 vnúčatmi takže chápem...

deti95060810
18. júl 2022

250 km? no zbohom to je diaľka... moji svokrovci sú od nás 30 km a idem tam raz za
2-3roky... manžel asi 3 krát do roka.

mikadooo
18. júl 2022

Mávla by som rukou. Dôležité je, že môj partner nezabudol, nikto iný z rodiny ma až tak netrápi. Možno to bolo tým, že už mali program a jednoducho nestihli ešte vystrájať guláš párty. Uvidíš o rok, či sa to bude opakovať. Ak áno, tak by som sa na to nastavila a nič by som od nich ani neočakávala. Osobne nemám rada oslavy ani darčeky, takže mňa by to celkom potešilo, keby sa na mňa zabudlo, ale moja svokra zas každý prd oslavuje. Nemám jej to za zlé, každý sme nejaký, zvykla som si🤷.

katica06
18. júl 2022

Moji svokrovcov mi v živote negratulovali a nikdy som nedostala darček, pohľadnicu ani len sms. Netuším či vedia kedy mám narodeniny či koľko mám rokov. Moje deti detto nič posledných 14 rokov žiadna aktivita s ich strany. Na prvých narodeninách staršej dcérky spravila svokra strašnú scénu. Šla som vybuchnúť od zlosti, ale muž to s ňou hneď riešil. Bola som vtedy v 2.trimestri s druhým dieťaťom. Svokra sa nadula a mladšiu ani len pozrieť neprišli.
V prvom rade sú to manželovi rodičia, mal by to riešiť on. Ak ťa ignorujú obmedzí kontakt.

edien
19. júl 2022

Ja by som bola šťastná ako blcha keby ma takto ,,ignorujú,,..ja oslavy neznášam ak očakávate nejaké gratulácie a nechcú k vám chodiť tak ich vezmite do restiky. Inak mňa tiež nebaví sedieť u niekoho v byte že sú 8az10ti ľudia natlačení v obývačke

zorkahorka
21. júl 2022

Mozno sa im uz oslavovat nevhce... u nas je tolko oslav,ze uz to medzi dospekymi tuez riesime takto "medzi dverami". Detske oslavy su ina kava

autor
22. júl 2022

ja chápem, že môžu mať na iný pohľad, resp. že už po tých rokoch sa im oslavovať nechce.. ale mne osobne príde ľúto, keď vidím, že medzi sebou si gratulujú vo veľkou, kupujú si drahé darčeky, robia sa posedenia, na ktorých sa musíme všetci povinne zúčastňovať.. my takisto chodíme každému poctivo vinšovať, dávame si záležať na darčeku.. a keď ide o naše narodeniny, zagratulujú nám vo dverách s nákupom v ruke a zmohnú sa na slabé všetko najlepšie.. švagriná donesie mužovi fľašu a ja som pre ňu vzduch..