Oslava prijímania a rozvedení rodičia

mia018
25. jan 2017

Ahojte, neviem či tu nejaká podobná téma je ale chcem sa opýtať. Syn bude mať v máji prijímanie a chcela by som mu urobiť u nás v reštike takú menšiu oslavu kde by by sme teda boli syn, ja a môj priateľ, moji rodičia a sestra s priateľom a dcérkou. Lenže viem že sa patrí pozvať aj druhú stranu zo synovej strany len ak by som pozvala napríklad hneď len jeho starkú a jeho bio otca, môj priateľ by odmietol ísť a myslím si že si zaslúži tam byť keď už pár rokov sa stará o malého ako o svojho. Alebo spraviť radšej oslavu len s mojou rodinou s tým že ak bude chcieť ex nech si spraví o také dve hodinky on so svojou rodinou zas posedenie, ktoré už teraz viem že nespraví. Ak by som zas pozvala iba exsvokru či by sa ex necítil dotknutý a čo on / i keď neviem či by bol ochotný prísť na oslavu kde bude aj môj priateľ)
Dúfam, že som to zrozumiteľne napísala 🙂

lili007
25. jan 2017

Pekne zamotané🙂 Prežívam celý život niečo podobné. Naši sú rozvedení a ja jedináčik. Jediné vnúčatá teda pri oslavách majú raz babku a raz dedka...spolu to proste nejde. Skúsili sme to ale na svadbe to takmer vybuchlo. Krst sme teda oslavovali slávnostne s jedným a narodeniny s druhým. Samozrejme, že si gratulujeme atď. ale slávnosti v reštikách robíme separé raz s jedným a raz s druhým ako som písala...nie však dvojmo.

nyusika
25. jan 2017

@mia018 caka nas nieco podobne...akurat rozvedeni su moji rodicia. mama na noveo partnera, otec partnerku nema...pozvani budu len mama bez partnera a otec.

v tvojom pripade by som urcite biologoickeho otca dietata pozvala, tvoj aktualny partner nech sa zacne spravat ako dospely chlap a nie urazene decko.
vedel, ze mas dieta z predchadzajuceho vztahu, prijimanie nie je jeho sviatok, nema si co klast podmienky.

Dieta je na prvom mieste, ked sa jeho biologocky otec onho zaujima a maju spolu pekny vztah, nemas co rozmyslat.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
25. jan 2017

@miriam11 ale ex je otec dietata 🙂

amadora
25. jan 2017

neviem, naši sú rozvedení od mojich 2 rokov a úplne v pohode sme organizovali vždy slávnosti s tým, že obaja prišli s novými partnermi

mia018
autor
25. jan 2017

No aj ex by odmietol prísť niekam, kde by som mala svojho priateľa a viac sa o syna stará môj priateľ ako ex, sám malý povedal že ho má radšej ako svojho vlastného tatku. Ten sa od malička o malého riadne nezaujímal, teraz si ho bráva hlavne kvôli svojej mame a keď ho nemám pri kom nechať ak som v robote ale aby sa nejak špeciálne venoval synovi, chodil s ním na výlety tak to nehrozí

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
25. jan 2017

@miriam11 to nevadi, je to otec chlapca, urcite by som ho tam pozvala, pokial maju s chlapcom vztah.

loginexistuje
25. jan 2017

@mia018 je to otec chlapca a prijimanie je raz za zivot (to prvé myslím) pozvala by som aj bio otca aj jeho mamu (babku) ale samozrejme by som trvala na tom aby tam bol aj tvoj priatel
Obom biotocovi aj priatelovi by som vysvetlila, ze to robim pre svojho syna a on ma pravo tam mat oboch .. ak sa nejaky urazi alebo podmieni svoju ucast neucastou ineho nech .. to by som synovi odkomunikovala priamo ... to je problem dospelych a nemali by to riesit na ukor dietata

0silvia0
25. jan 2017

@loginexistuje no neviem, či by mi to za tie nervy v prípade autorky diskusie stálo. Keď píše, že jeden nepríde keď tam bude ten druhý a ten druhý tak isto. To musí byť nepríjemné napätie...
Ja na mieste autorky diskusie sa spýtam biootca, či má záujem byť účastný na prijímaní (niekto nie až tak duchovne založený to neberie až tak vážne), ak nie, tak sa poteším, ak povie áno, do kostola nech príde, ale na nejakú oslavu kvôli napätej situácii by som ho nevolala. Ak chce posedenie, môže si ho zorganizovať na druhý deň so svojou rodinou. Ak ho nezorganizuje, nič sa nedeje.

diablikovci
25. jan 2017

Ja som zažila že dieťa pozvalo otca aj s už manželkou a videla sa 5min pred kostolom a 10mim po kostole len daj mi darček a ja už idem. Lebo exka povedala že ona platí tak ona si vola koho chce aj keď to má dcéra sviatok.
Aj zažila som zase kamarátka sa vydávala a volala iba mamu a otca a museli prísť bez partnerov a tiež bolo ja si to platím a chcem to mat v kruhu rodiny a partneri mojich rodičov niesu moja rodina 🙂
Ale ja by som sa porozprával so synom a opýtala či chcel aby aby jeho otec mal snim slávnostný obed 🙂 a tiež ex či je ochotný prísť.

loginexistuje
25. jan 2017

@0silvia0 ja neviem ale ako to aj svadbu bude chlapec organizovat na dva krat .. ved to je divne ... minimalne pozvanie by otec mal mat aj na oslavu a aj babka napr. ak tam teda chlapec chodieva

mne to pride hlupe a jej priatel by to mal prekusnut, je to biologicky otec chlapca a to on nezmeni ..a predsa sa s nim vida predpokladam ze na neho prispieva atd...

miricka77
25. jan 2017

V rodine sme mali konfirmaciu,priatelova sesternica.Zije u svojho otca.V kostole boli vsetci,aj jej mama so svojou rodinou.Oslavu robil otec so svojou rodinou a potom,cca o 3 hodiny mala oslavu s maminou rodinou.
Ja osobne som rozvedena,mam syna z prveho vztahu a teraz dve deti z druheho vztahu,ale moj priatel by nemal problem,kebyze pozvem ex.Takisto ex by nemal problem prist.Ja by som sa spytala dietata,ako by si to predstavovalo.Myslim,ze tvojmu priatelovi nema preco ex vadit.Ved je to EX.

0silvia0
25. jan 2017

@loginexistuje kým sa bude chlapec ženiť situácia môže byť zasa iná, partneri môžu byť iní alebo situácia upokojená, to teraz neriešme, to má chlapec a jeho rodičia minimálne 10 rokov pokoj kým sa bude ženiť 🤐
Jasné, že by to dospelí chlapi obaja aj ex aj súčasný partner mali prekusnúť, ale ako vidíš, správajú sa nezrelo a kladú si podmienky obaja, tak čo má s oboma chlapmi autorka diskusie robiť? Jeden tvrdohlavý, druhý tvrdohlavý, ja by som na toto nervy nemala...

dominika6
25. jan 2017

@mia018 v každom prípade tu vláde chlapská ješitnosť,kde si ty rozhodca...deti majú vždy dvoch rodičov či žijú spolu alebo samostatne,je nezdvorilé od tvojho partnera ťa vydierať,že ked ide jeden,nepríde druhý..teraz je to prijímanie,potom birmovka,maturita,neskôr svadba..
ked si nedupneš teraz,stále budeš selektovať kedy koho a kam..
nie...pozvať bio otca a exsvokru...dosť..
z tvojej strany nech ide kto uzná za vhodné

tipitopi
25. jan 2017

Ahoj. Napisala si to zrozumitelne a je to pribeh podobny mojej sestre. A teda EX veru tam nema co robit....Svoju ''povinnost'' si splni v kostole a potom kazdy svojou stranou. Ak mu za to jeho dieta bude stat, da mu daky dar na pamiatku, po pripade si ho sam niekam vezme oslavit tuto udalost. Ale naozaj ku stolu ho nevolaj....je EX=minulost. Ina situacia by bola, kebyze obaja t.j. Ty a EX organizujete tu oslavu a aj finacne sa na tom obaja podielate. Lenze toto asi tento pripad nie je....takze Ty mas v tom zmatok, ja v tom mam jasno. A nie je dovod plytvat svojou vzacnou energiou, ci nahodou koli tomu EX nebude nafucany. Drz sa 🙂

nyusika
25. jan 2017

@tipitopi
si normalnas ??
ex je a vzdy bude otec dietata, podla autorky sa o dieta zaujima, aj ked nie tak, ako by si ona predstavovala.
ale vzdy bude figurovat v zivote dietata a je jedno, ci sa s matkou dietata rozisiel/rozviedol.

darceky brat, na to by vas bolo....

mia018
autor
25. jan 2017

áno zaujíma, ale podotýkam tisíckrát menej než môj priateľ, kedysi mi ex nadal za to že som ho dala na súd kvôli výživnému on chudáčik nemá peniaze ale to že s milenkou v kuse kamsi vyvážal a nespomenul sa na synove meniny, narodeniny... to bolo dobré. Nemám problém sedieť za jedným stolom s mojím ex, čo bolo bolo, minulosť som si vyriešila, kvôli synovi sa s ním snažím vychádzať ale robiť mu ústupky len za to že on je bio tak to nie. Otcom je ten ktorý sa o dieťa stará v dobrom aj zlom, v chorobe aj zdravý.

Len som chcela vedieť ako by ste túto situáciu riešili vy, ale ešte uvidím ďakujem

ajko
25. jan 2017

Známi toto riešili pred rokom. Nakoniec to vyriešili dvomi oslavami. Bio otec robil oslavu v deň sv. prijímania a mama robila oslavu týždeň po...

gala79
25. jan 2017

@mia018 nie, nerobila by som nic "nasilu" spolu...mali sme uplne rovnaku situaciu u svagriny ( manzelova sestra) + ex-svagor.. 3 roky dozadu mal synovec konfirmaciu, bola este spolocna oslava... ako mne to bolo jedno , lebo sa ma to bytostne nedotykalo ale naozaj velmi dusna atmoska... este aj synovec to tak zhodntil.☹ . minuly rok mala konfirmaciu neterka a uz to nikdo nesili... v sobotu vecer ( den pred) sme isli jedna strana + neter spolocne na veceru.. no a v nedelu po obrade isla ona s otcom & jeho rodinou /stranou.... a bolo to o 100x lepsie riesenie & normalna uvolnena atmosfera...

0silvia0
25. jan 2017

@nyusika ale tento pán ex nie je v dávaní darčekov až taký na pretrhnutie súdiac podľa toho, čo tvrdí autorka diskusie😎

mia018
autor
25. jan 2017

@nyusika Mne o darčeky nejde, nemusí mu dávať nič, to je na jeho rozhodnutí ale tu ide to, že to dáva jemu nie mne, ak náhodou syn dostane nejaké peniaze z jeho strany to všetko mu odkladám aby mal do budúcnosti... áno v minulosti mu nič nekúpil teraz je to už iné, keď čosi treba spýta sa ma čo by malý potreboval ale ako píšu iné baby nepotrebujem oslavu kde budú nevraživé pohľady a otázka či kto čo nevyvedie

nyusika
25. jan 2017

@mia018 to nebola reakcia na teba 🙂

ale na to, ze "maximalne tak na chvilu pored kosotol a potom po omsi, nech mnoze odovzdat darcek"

ja si naozaj myslim, ze pokial ide o taketo vyznamne udalosti, mali by ust osobne invektivy a spory bokom, tvoj aktualny aj ex su predsa doislepi muzi, raz za cas sa mozu obetovat a prekusnut nejaku nevrazivost.
biologocka stara mama sa naozaj potesi, ked ju pozvete

moni244
25. jan 2017

Vau, co keby sa konecne dospely spravali ako dospely a nie ako deti na pieskovisku? Normalne som statna, ze mam mamu aku mam a nikdy nerobila halo, ked prisiel bio otec na oslavu narodenin, ktoru som vdaka nej nemusela mat rozkuskovanu.
Lutujem chlapca, ze sa rodicia, aj bio, aj nebio, nevedia spravat dospelo

bratislavcankanm
25. jan 2017

@mia018 preco sa ex(bio otec) a terajsi partner tak neznasaju ?? Neda sa im nejako dohovorit, nech sa spravaju normalne, ako dospeli ludia ?? Alebo ten druhy vztah bol pricinou vasho rozchodu ?? Ak ano, tak chapem, preco spolocne akcie su problem...

Ja si totiz tiez neviem predstavit byt na rodinnej oslave spolu s ex a jeho novou partnerkou, kedze kvoli nej od nas odisiel. Ked sa s nou rozide a najde si dalsiu, tak s tou tento problem mat nebudem 🙂

vroni
25. jan 2017

Moj muz bol chalanom na prijimani v kostole, pogratuloval, pofotil a isiel domov (oslavu organizovala a ex a jeho nepozyvala) Nebol urazeny, celkom to chapal, ze ho tam nechce, ale chalanov vidiet chcel, takze v kostole bol. Podla mna je to ok riesenie.

mia018
autor
25. jan 2017

Tam nejde o to že by sa neznášali. Ani sa nepoznajú a poriadne jeden druhého nevideli /priateľa som si našla až štyri roky po rozvode/. To je ako keby ex povedal, že si tam zoberie priateľku, tú s ktorou ma tak pred pár rokmi podvádzal, to by som ani ja nemala potrebu ísť tam a tváriť sa však je to všetko ok, je to malého deň, musím zaťať zuby a prežiť to. Môj priateľ nemá problém s tým, že mám dieťa a ex ale nemá potrebu sa s ním kedy vidieť

motiilik
25. jan 2017

@mia018 Ahoj.
Ja to mám tak isto... staršia v máji birmovka a mladšia tiež v máji prijímanie... ale pozývam len svoju rodinu a priatelovu... ten sa stará o nás už viac než 6 rokov... o exa sa nezaujímam... ja s ním neudrziavam žiaden kontakt...
Ak chce nech si urobí on obom sám ako ja robím...

maciatkolulu
25. jan 2017

@mia018 pre mna si to napisala zrozumitelne, som v podobnej situaciu o level vyssie😉 nas bude cakat stuzkova a podobne, ale co sa tyka takychto oslav, pokial nie ste vyslovene priatelia s ex, tak jednoducho iba ty a tvoja rodina a tvoj priatel, ak vychdzas dobre s ex svokrov, alebo s niekym este z jeho rodiny, tak ich kludne pozvi a otca teda nie... to by som spravila ja. ale asi idealne iba tvoja roina a vasi blizky a hotovo.

mia018
autor
25. jan 2017

@motiilik Budúci víkend by si mal prísť po malého tak sa ho na to spýtam že či ide robiť nejakú oslavu alebo či by prišiel keby bol pozvatý i keď zrejme mu naozaj skôr navrhnem nech si on zvlášť spraví oslavu pre svoju rodinu a ak príde do kostola a bude sa chcieť s malým pofotiť nemám námietky