Oslava na birmovku

4. sep 2024

Ahojte,čaká nás na jeseň birmovka a chcem sa informovať ako ste mali oslavu po kostole?Malo by nás byť spolu 10 ľudí.Rozmyslam kde spraviť oslavu či zajednať obed v reštaurácii,neviem koľko by ma to vyšlo cenovo,alebo navariť doma a mať doma pohostenie?Keby som spravila vývar a druhé zemiakový šalát s reznami by ma to asi vyšlo lacnejšie než obed v reštaurácii či?Tortu mám objednaný,chlebíčky alebo jednohubky viem spraviť aj sama.Ako ste to mali vy?

dskjhfdlkdjhl
4. sep 2024

Na toto nie je ziaden predpis, urob ako vies a chces.

ejbyk
4. sep 2024

Na nezaplatenie je hlavne to čo treba urobit pred hostinu a to po hostine....
Preto my vždy volíme obed v reštaurácii...a odtiaľ sa aj každý rozíde už domov.
Doma má nečaká spratat žiaden riad a pod.

autor
4. sep 2024

@dskjhfdlkdjhl Práveže neviem čo by bolo lepšie.
@ejbyk Spratat riad mi nevadí o to nejde,veď to je zachvilu hotové.

thirstymonk
4. sep 2024

10 ľudi je nič. V pohode môžeš spraviť v reštike a zaplatiš par šušňov.

tatiana149
4. sep 2024

Mala som 10 ľudí a robila som radšej v reštaurácii. A to niesom prachač. Som sama s 3 deťmi. Každý mesiac som na to šetrila. Ďalšiu nedeľu sme mali prijamanie s najmladším a tiez tam. Naobedovali sme sa a každý šiel po svojom. Volila som to lebo mám maly byt

anesim
4. sep 2024

Zalezi aj ,ci ste v byte al v dome. Ak v dome a je viac miesta,tak by som mozno rozmyslala aj doma a potom posediet na terase, ale ak byt,tak urcite restauracia

autor
4. sep 2024

@thirstymonk No podľa toho aké drahé sú obedy v reštaurácii nebude to lacný špás.
@anesim Bývame v dome.

katica06
4. sep 2024

Bolo nás deväť, a boli sme doma pod altánkom, tortu doniesla birmovná krstná. Mali sme kotlíkový guláš a studenú misu.

osky
4. sep 2024

S 10 ludmi to odbavis aj doma,obzvlast,ked mas dom.
Jesen ma byt este pekna,takze by som mozno volila aj grilovacku ,opekacku...
Na zahrade ci terase to bude pohodlnejsie,nez v restauracii...
Urcite by som ale nestala pri platni s reznami,ci inymi vysmazancami.ved mas hosti,chces byt s nimi a rezne treba mat cerstve.
Ja ked robim väcsiu party doma,alebo ked mam nabitu nedelu,vzdy riesim jedlo z rury-to sa robi pomaly same,pocas kostola ci inych aktivit . ked pridem,je to hotove....
Cize mozes upiect viac druhov mäsa naraz v jednom pekaci/naposledy som piekla bocik,krkovicu,rebra i kuracie stehna/
Urobis prilohu a mas volno.
Alebo hus,kacku....prip.dake zapekane rezne ,ci kotlety....
Ale v rure pripravis aj mäso na stave....dusene...hlavne pri tom nemusis stat.
Budes cerstva ,
A mozes sa venovat hostom.

som_realistka
4. sep 2024

Ja som naposledy robila takúto akciu 1.sv.prijimanie. Bolo nás 8, rezervovala som miesto v reštaurácii. Zmestili sme sa do 250E.

autor
5. sep 2024

@som_realistka Fu to je dosť 250 pre 8 ľudí.A čo ste mali na obed?

thirstymonk
5. sep 2024

250€ som platil minuly rok za oslavu 30ky, kde bolo 20 ľudí... Bude vás 10 a menučko máš teraz (podľa toho, kde bývaš) od 5,50€ - 10€. Takže do stovky vojdeš.

maryetta
5. sep 2024

Ono vzdy doma spravis lacnejsie. Ale ci stihas ak ano tak doma.
My sme mali tento rok krst. Potom neskor prijimanie.
Raz nam priniesli stravu domov. A raz sme ali do restiky. Ta restika nas vysla drahsie a to bolo o 3 ludi menej.
Ale tym ze mam mensie deti a doma by som len chystala a bola v kuchyni. A kedze je to slavnost chcela som byt ucastna ako mama nie ako kucharka.

hranolka22
6. sep 2024

@thirstymonk menicko je bezna vec v tyzdni,u nas v meste menicko za 5,5 ani nie je...ale rezervovat si miesto cez vikend a ist mino menucka je cenovo uplne niekde inde ..riesili sme to v juni a teraz zas v oktobri,tak viem o com hovorim...treba ratat min.15 eur na osobu ( aj ked u nas 20 )....