Oslava a malé deti

3. máj 2022

Ahojte baby, mame s muzom dilemu. Neter bude mat o tyzden prve svate prijimanie. Pozvali nas na obed, kde bude len uplne blizka rodina, cca 10 ludi, a potom po obede bude vonku zahradna oslava, kde bude aj sirsia rodina, cca 60 ludi. Mame ale dve male deti, 15 mesacne a skoro 4mesacne. Obidve naobed spia. Muz chce ist na obed, ale ja nie, nakolko deti potrebuju spat a budu nervozne. Ze prideme potom poobede, ked sa starsi vyspi, a muz ak chce nech ide na obed sam ( je to jeho rodina co maju oslavu). Ale som.aj rozmyslala ze by sme sli na zahradnu oslavu bez toho babatka, kedze nic z toho nebude mat, bude nervozny a aj s tym jeho spankom to je take vselijake. Rozmyslam ze by sme ho nechali babkke, ze by sa onho postarala a potom ponho prideme, je to kusok od miesta oslavy.
Ako by ste to vy vyriesili, s obedom a aj potom so zahradnou oslavou ? K spokojnosti najma deti a aj muza ?

deti95060810
3. máj 2022

bábo dať k babke - ak bude babka ochotná a potom po neho prísť keď sa prebudí.

anjelicek26
3. máj 2022

Na obed ide muz (alebo ty) - proste jeden nech tam ide a druhy dojde s detmi az na tu oslavu... obe deti vyspate potom na zahradnu oslavu, uz je teplejsie, v kociku pospi, je tam dost pribuznych na nosenie a dozorovanie drobcov...

martinka13
3. máj 2022

Všetko by som prispôsobila tak, aby boli spokojné deti. Keď sa nevyspia a budú nervózne, budeš nervózna aj Ty a následne sa to prenesie ďalej.

tosomja
3. máj 2022

Ja by som nešla na obed s deťmi, až na záhradnú oslavu. A kľudne aj v kočíku pospia. By si sa čudovala, ako deti dobré spia aj v hluku, boli sme na niekoľkých svadbách a deti aj pri stole spali a vôbec neboli nervózne. Ale asi záleží na povahe. Moja 2mesacna spala do noci vonku v kočíku keď sme boli na oslave.

sense
3. máj 2022

Nech ide muž na obed a ty potom s deťmi na oslavu, ved tam nemusíte byť dlho

autor
3. máj 2022

@sense ano na oslavu pojdeme, len ma zaujimalo ci aj s takymdrobcom 4mesacnym mam ist. Nejako mi nepride vhod tak vela ludi a hluku pre take male babo

sense
3. máj 2022

Jasne ja by som šla, ved budete vonku , ale keď to tebe nepríde vhodné tak nechoď.

acrobaleno
3. máj 2022

@anjelicek26 Prečo by mali príbuzní dozorovať a nosiť drobcov? Oni neprišli oslavovať? Nech sa každý rodič stará a dozoruje svoje vlastné dieťa.

marzuz89
3. máj 2022

Isla by som az na zahradnu oslavu. Som toho nazoru, ze deti maju spinkat tak, ako su zvyknute a ako potrebuju, bez ohladu na to, ze rodicia sa chcu prave zabavat 🙂 pekne si to vymyslela, muz nech ide na obed, nemusite sediet doma pri detoch dvaja, a vy sa pridajte ked sa starsi zobudi. Podvecer by som s detmi zase isla domov a ulozila ich tak, ako su zvyknute. Boli sme na viacero oslavach ale nikdy sme neboli s detmi do noci. Pekne spinkat vecer tak, ako potrebuju, a hlavne doma v postielke.

marzuz89
3. máj 2022

@acrobaleno presne. Je sice 98% pravdepodobnost, ze budu (chciet) babatko nadrapovat a hompalat, ale ratat s tym a ist s tym na oslavu, to veru nie, od toho su presne rodicia, aby sa starali a dozorovali, presne ako pises 😉

anjelicek26
3. máj 2022

@acrobaleno tak ja neviem ako u vas, ale ked sa vidime po dlhej dobe, tak som rada za synovcov a neter, co su pri mne a povozit kocik ci podrzat ked mama potrebuje odbehnut mi nerobi vobec problem... oslava prveho svateho prijimania je detska oslava, nie grilovacka s kamosmi no...

acrobaleno
3. máj 2022

@anjelicek26 pomojkať je niečo iné, ako keď ti hodia na krk dieťa a rodičia idú jesť alebo si "oddýchnuť". A moje prvé prijímanie veru nebola detská oslava, tam boli samí dospelí. Vlastne to vôbec nie je detská oslava. To už skôr narodeninová párty.

anjelicek26
3. máj 2022

@acrobaleno ale tak to pre pana myslene nebolo a ziaden rodic ani toto nespravi s tak malymi detmi. Ale nestresovat dopredu, ze ci tam vobec s detmi ist, lebo "co ked budu plakat alebo unavene"... nuz pospia si alebo ich ponosia, riesenie najdu... je skoda vynechavat rodinne oslavy cely cas, kym su deti male...

acrobaleno
3. máj 2022

@anjelicek26 ja hovorím zo svojej skúsenosti, mne vždy hodili na krk deti a išli "oslavovať" pričom som tiež bola plnohodnotne pozvaná. 😂 Sú rodičia a rodičia proste.

autor
3. máj 2022

@anjelicek26
@acrobaleno tych 50 ludi je vacsinou zo strany muza svagrinej, sestry mojho muza. Cize od nasej strany tam budu svokrovci, co svokra obsluhuje viacmenej, svokor ,a muzov brat s priatelkou, ale ti sa o deti nezaujimaju. A svagrina co robi oslavu zas budu mat dost roboty sami so sebou a venovanim sa hostom. Cize vsetko ostane na nas s muzom, a o to sa mi jedna, ze ak muz bude chciet kecat s dakym, co on rad, tak na mna by boli dve deti a za jednym behat a druhe nosit, kocikovat, krmit. Zato rozmyslam nechat ho doma, ze iba s tym vacsim, on tam bude pozorovat deti, mozno s dakym sa pohra. A muz bude kecat a tak. Ako keby mi dieta chce byt v nosici , tak bez problemov, vezmem aj jeho v pohode, ale nechce a preto tak rozmyslam

autor
3. máj 2022

@marzuz89
@deti95060810
@anjelicek26 dakujem baby, tak obed mame vyrieseny, pojfe muz ak bude chciet ist sam, a ja s detmi doma a potom prijde po nas. Este stale vsak vaham s tym malym, co robit, ci ho brat ci nie.ale asi to necham.na muzovi, ze ci bude chciet ci.nie

monane
3. máj 2022

uvidíš ako bude, ale teda ak bude pekne, ja by som neriešila a deti vzala obed, prebavia sa, dozaista sa zakaždým nájde niekto kto sa im bude venovať, to z vlastnej skúsenosti viem, že keď sme na nejakú oslavu išli, tak som ani nevedela, že mám deti 😀

danyelia
3. máj 2022

Ahoj, normálne by som išla aj s deťmi, v kočiari si pospia, trochu hluku im nezaškodí, potom tu čítame príspevky o tom, ako sú deti citlivé na každý zvuk...

autor
3. máj 2022

@danyelia bohuzial to.neovplyvnis ci je citlivy na hluk. Mladsi by pri starsom mal byt zvyknuty, vsak tu mu spadne daco, tu sa buchne tak rev a predtaav si ze mladsieho vzdy trhne a je krik a najlepsie spi naobed, ked spi starsi a je ticho, apotom vonku, tiez dalejod starsieho

lubina
3. máj 2022

A preco deti nepostrazi stara mama, ked moze? Ved aj ona by sa mozno potesila, ze ma doveru rodicov a moze byt s vnucatami. Moja mama nemala problem mi postrazit deti na par hodin, ked som kdesi potrebovala ist a aj pre deti je dobre, ak su aj s inymi ludmi, ako stale iba s rodicmi 🙂

danyelia
3. máj 2022

Ja neviem, noo...niekedy sa mi zdá, že na tieto veci sú skôr citlivejší rodičia ako deti, ale neber to v zlom. Možno to beriem podľa seba, my sme s našimi deťmi boli už aj na oslavách, svadbe, Silvestrovskej párty a nikdy nebol problém, staršie sa zabávali, menšie spali ako medvede v kočiari, nič im nevadilo, veď urob ako uznáš za vhodné, len podľa mňa sa tým zbytočne trápiš a dopredu si ničíš pohodu z oslavy...Možno, keby ste tam boli všetci, bolo by to super a ani by si o nich ,,nevedela,, 🤷‍♀️

marzuz89
3. máj 2022

Autorka, inak s tym hlukom sa bat nemusis. Je ine ked ti babatko zaspava doma v "tichu" a do toho starsi niecim buchne a podobne. Jasne, ze sa strhne, to by som sa aj ja. Na oslave ale ticho nie je, je tam sum, hudba... O to lepsie, lebo ked zaspinka s oslavovym sumom na pozadi, nebude sa strhavat. To by sa naozaj musel niekto velmi prudko nahkas zacat smiat tesne pri kociku. Ale bezny rozhovor, hudba atd uvidis, ze ho nezobudia. Ale to hovorim o poobednom spanku, na nocny by som kazdopadne obidvoch ukladala uz doma a v case, ako chodia bezne

marzuz89
3. máj 2022

@danyelia nejde o to, ze citlivejsi. Ja nemam napriklad obavu, ze by sa deti neprebavili. Jasne, ze by boli ok. Ale pre mna jednoducho je spanok tak dolezity, ze nevidim dovod, aby dieta ponocovalo, lebo dospelaci sa chcu bavit. Zabava, svadba, party, opekacka... Ano, ale spinkat doma v beznom case, nie do 2 rana v kociku pri parkete 🤗 takto to vnimam ja a s citlivostou to nema naozaj nic

autor
3. máj 2022

@lubina mladsie by postrazila, starsie ked bude uz hore, vyspinkane, vezmem na oslavu.

danyelia
3. máj 2022

@marzuz89 Ahoj, tak jasné, nemyslím párty s rodičmi každý víkend do rána, to niee 😁 Ale taká občasná oslava, svadba raz do roka určite na spánku bábätka celoživotnú traumu nezanechá...A kočiar na oslave sa dá určite posunúť trochu ďalej od ,,centra zábavy,, príp. poprechádzať na chvíľu v blízkosti...

autor
3. máj 2022

@marzuz89 ja suhlasim s tebou. Na svadbu by som deti nebrala do noci, a ani ine oslavy. Proste tak aby sme boli doma v case spanku+ 0,5 hodinu vpred, na pripravu. To je pre mna dolezite, vsak budu vacsi tak si takych akcii uziju a nebudem ich tahat o siedmej domov.

grandzero9
3. máj 2022

najlepsie bude ak ho date babke. z oslavy by nemal nic a len by bol z tolkych cumich ludi do kocika nervozny. ja by som to aspon spravila tak

autor
3. máj 2022

@grandzero9 ja si tiez myslim, a tiez aj my s muzom nebudeme mat z tej oslavy velaak budeme stale riesit drobca, kedze je to jedno z tych narocnejsich babatiek. Uvidime co na to muz no

thoughtfulweirdo
3. máj 2022

Strašne ma rozosmialo to množstvo komentárov "v kočíku pospi" 🤭 autorka, záleží od konkrétneho bábätka, my sme s mladším niekoľko takýchto a podobných akcií vyskúšali, všetky prereval 😂

katulienocka999
3. máj 2022

Osobne by som to 4 mesačne nechala babke ked nebude proti.. Predsa len pri toľkých ľuďoch bude mat toľko vnemov, ze vam ani v noci nemusí spat a celú preplace 😅 ako nemusí to tak byt, ja mam osobnú skúsenosť s malym a to sme boli ked bol maly na o dost menšej oslave a katastrofalna noc bola 🙈