Odvoz svadobných hostí

7. aug 2024

Ahojte, riešime malú svadbu a vŕta mi v hlave, ako dopraviť hostí na sobáš a potom na hostinu, aby nemuseli ísť vlastným autom a mohli si vypiť. A asi nikto by tam ani nechcel nechať auto do druhého dňa. Nechceme zbytočné výdavky, ale najlepšia možnosť mi vychádza objednať nejaký mikrobus (ide o cca 8ludi)... Máte nejaký lepší nápad? Ešte pripomínam, ze nebude žiadna odobierka a teda všetci pôjdu zo svojho bydliska a teda neviem si predstaviť, ci by dotyčných ten bus naraz niekde vyzdvihol, ci u každého na adrese... 🤔🤔 Ženích zaujal postoj, ze "sa to" vyrieši potom a nejako prídu 🙄, ale ja chcem byť pripravená..

zojazoja
7. aug 2024

Taxíkmi?

autor
7. aug 2024

@zojazoja ale nebude to blbé po sobáši ešte zháňať taxíky?

muchotrafka298
7. aug 2024

Mikrobus nie je dobry napad, hlavne ak ich bude viac a nepojdu z hostiny o rovnakom case. Viac sa Ti mozno oplati taxik im kazdemu zaplatit. Podla toho, ako daleko byvaju od miesta hostiny.
Oni Ta vedia vyzdvihnut, ak objednas ten mikrobus aj kazdeho na jeho adrese, len to moze kludne trvat aj 2 hodiny, kym ich pozbiera. A za kazdy km sa plati, tiez za cas vodica, za to, ze tam bude cely cas k dispozicii. Lebo to vacsinou nefunguje tak, ze dovezie, odide a znova pride pre kazdeho jedneho.

zojazoja
7. aug 2024

To si viete vopred zajednat par dni dopredu na konkrétny deň a čas.

koniarova
7. aug 2024

To nemáš ziadneko kamoša k dispozícii?

janai1
7. aug 2024

Ja som robila rozvoz na svadbe kamoškinej sestry. Nemáš niekoho takého koho by si popýtala ?

muchotrafka298
7. aug 2024

Vies si taxik zajednat aj na konkretny cas, v dnesnej dobe snad nie je miesto, kde by nefungoval Bolt, Hopin alebo tak. Jednoduchsie je poprosit asi kamarata s autom, ze by tych ludi rozviezol. Len zas by musel byt niekde pobliz k dispozicii, ked si ti ludia zmyslia, ze chcu odist.

zojazoja
7. aug 2024

A inak na svadobny obrad sa nevedia ľudia dopraviť sami taxíkom Alebo busom? Ci to zbierate odkiaľ 8 ľudí, z akých vzdialenosti od obradu? A potom z obradu na hostinu už taxi.

markusrasford
7. aug 2024

To sa nezhana po sobáši. Ono sa to dohodne dopredu a podla poctu svadobcanov máš celý čas k dispozícii bud jedno alebo dve autá.

muchotrafka298
7. aug 2024

@zojazoja toto tiez nie su zbytocne otazky v tomto pripade. Lebo ked mas zbierat 8 ludi po polke Slovenska obrazne povedane, tak ten mikrobus vyjde asi tak 5x tolko ako taxik alebo ina forma prepravy.

autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 ja ich potrebujem dostať len na sobáš a na hostinu... V noci to už mám poriesene...

zojazoja
7. aug 2024

@muchotrafka298 no ved práve, že nevieme vlastne základné info.

koniarova
7. aug 2024

To sa 8 ľudí nevie dopraviť samo?

muchotrafka298
7. aug 2024

Tak im zaplat taxik alebo mikrobus, ktory ich odvezie z miesta sobasa na hostinu. Ten Ta tam moze cakat par minut do konca obradu a vezme ich vsetkych. Lebo my nevieme, o akej vzdialenosti sa bavime, ci ti ludia musia prist spolu, moze kazdy zvlast. Ci po sobasi pre kazdeho jedneho pride taxi podla casu, ked si zmysli.

koniarova
7. aug 2024

@muchotrafka298 presne. Nenapísala základné info, kto odkiaľ pôjde a koľko km.

muchotrafka298
7. aug 2024

@koniarova za mna je dost podstatny fakt, ze ci ti svadobcania byvaju 10-15 minut od miesta konania obradu alebo 500 km.A nehovoriac o tom, ze firma co ma mikrobusy si to dava dost dobre zaplatit.

koniarova
7. aug 2024

@muchotrafka298 veď presne.

lindous
7. aug 2024

Na sobáš by som to ja osobne neriešila, to som sa vždy a všade dostavila sama, taxíkom, autom a jeden z nás nepil (čo nám vôbec nevadilo) alebo sme si vybavili niekoho… medzi sobášom a hostinou, buď niekto známy alebo na určitý čas zobrať 2 taxíky…

stanulienkat
7. aug 2024

Na sobas nech sa kazdy dopravi sam. Na nijakej svadbe nikto neriesil, ci sa mam ako dopravit. Riesila sa len doprava v noci.

autor
7. aug 2024

@muchotrafka298 nieee 500km, nie... Je to prímestská časť nášho mesta, cca 10min nech je to k MsÚ a potom hostina v ďalšej mestskej časti, asi tiež 10min autom (keď prihliadam aj na semafory atď).

koniarova
7. aug 2024

Nerieš. Nech sa dopravia.

markusrasford
7. aug 2024

@autorka objednaj dva taxíky a máš to vyriešené

lavender94
7. aug 2024

Nemyslím si, že je tvoja starosť niekoho dopraviť na sobáš. Príde mi to zvláštne, ani by ma to nenapadlo ak sa nejedna o starších ľudí. Z obradu na hostinu vám stačia dva taxíky a vybavené, určite to aj lacnejšie vyjde ako nejaký mikrobus objednávať

autor
7. aug 2024

@lavender94 ok, asi to bude najrozumnejsie 👌 a kto ako príde tam už nebudem riešiť... Zvyšok príde z väčšej vzdialenosti, takže tam musí byť jeden šofér triezvy... 😄

muchotrafka298
7. aug 2024

Pokial to nie su velmi stari ludia, vobec by som odvoz neriesila. Nech sa kazdy dopravi sam ako chce.

glorikarebeka
7. aug 2024

Tiež som mala dvoch šoférov

ukgirls
7. aug 2024

vzdy sa najde niekto kto nepije a zvrtne sa napr na 2x ... kamaratka tak mala a proste co nepili odviezli ...

lakebabe
7. aug 2024

My sme išli naposledy na svadbu vlastnými autami . Potom sa auta nechali v areáli kaštieľa a odvoz zabezpečili manželia každému domov. Auta sme tam kto pil nechali a prišli si pon na ďalší deň

viestta
7. aug 2024

Taxiky si mozes objednat vopred, dohodnut miesto a cas kedy ich maju pristavit

alexis617
8. aug 2024

Mi sme mali 2 mojich kamarátov boli nám na svadbe a potom rozvážali