Odmietnutie pozvania na svadbu

26. júl 2023

Ahojte. Pred mesiacom nás manželov kamarát pozval na svadbu. Vtedy sme to zobrali v pohode no ale prišlo finančne náročnejšie obdobie a jednoducho nám to nevychádza. Ako slušne odmietnuť? Nechcem aby sa urazili ale cesta tam a späť, ubytovanie, do obálky a všetko okolo toho nie je málo peňazí...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
colsami
26. júl 2023

Ahoj Fero, prepac nam, velmi si vazime pozvanie na svadbu, zial nakoniec nebudeme moct prist. Uzite si krasny den a zelame vsetko dobre do spolocneho zivota.

muchotrafka298
26. júl 2023

Uplne normalne mu date vcas vediet, ze dakujete za pozvanie ale svadby sa nezucastnite. Podla mna je velmi nefer dat to vediet na poslednu chvilku, ked uz je trebars vybrate a zaplatene jedlo a pitie zo strany svadobneho paru.

monika185243
26. júl 2023

Určite treba povedať dopredu a normálne vysvetliť že vám to nevychádza, ak ste dobrý kamaráti určite to pochopia. Ale ak chcete ísť na svadbu, možno sa to dá vyriešiť aj tak že by ste šli aspoň do kostola alebo večer ísť aspoň na "chvíľu", či máte to moc ďaleko?

adiranka
26. júl 2023

nemusite uvadzat dovod, len im dajte skor vediet, ze nepridete a nejaku malu drobnost by som ale kupila, aby si nemysleli, ze ste sa na to uplne vykaslali

vkatush
26. júl 2023

Keď dáš dopredu vedieť, úplne v pohode.

Mne kamoška povedala 3 dni pred, že nepríde, lebo frajer má soplik a chce byť doma pri ňom (keď som ju pozývala 2 mesiace predtým, vravela, že frajer nemusí ísť s ňou, on sa aj tak nevie zabávať na svadbe, lepšie jej bude samej). Potom cez víkend dávala fotku z kúpaliska či odkiaľ 😑 miesta a stravu som už mala zaplatené, vyše 100 € sme "vyhodili", keďže týždeň pred svadbou sme mali upresniť a vtedy mi povedala, že príde.

uriva
26. júl 2023

@vkatush Asi máme "rovnakú kamošku". Mali sme to podobne, dosť ma to naštvalo, pretože ona ísť mohla a nešla. Inej akcie sa zúčastnili, to soplík nevadil.
Takže za mňa - povedať dopredu, proste neprídeme, prepáčte. Dôvody nemusíš vysvetľovať. A aspoň mesiac dopredu, keď je to z takýchto dôvodov.

monika185243
26. júl 2023

@vkatush u nás bratov kamarát, ktorý mal ísť s našou sesternicou za družbu, napísal bratovi večer pred svadbou že nejde, fakt to poteší 😀

autor
26. júl 2023

Samozrejme ze chceme dat vedieť co najskor, preto som pisala aj tu, chceme im dnes volat aby mali cas nas zrusit, este nastastie je cas 🙂 a je to daleko len na otocku s dvoma malými detmi 🙄 hned som aj vravela muzovi ze určite im nieco posleme aby vedeli ze nam na nich zalezi. No velmi zle cele nacasovanie teraz...

vkatush
26. júl 2023

Napríklad mali sme 2 (moja kamoška a mužov kolega), obaja mali malé deti mladšie ako rok a nechceli s nimi ísť na svadbu. Ale prišli ku kostolu, viem, že dali obálku, ale ani neviem koľko, bolo mi to jedno. Veeeeľmi som sa potešila, že prišli, spravili sme si fotky aspoň pred kostolom aj s deťmi.❤️
Ďalší známy bol odcestovaný na služobke, prišiel asi mesiac po svadbe na kávu a pokec.

Nemaj z toho vrásky, jednoducho sa ospravedlňte a stretnete sa, keď sa bude dať 😊