Obmedzenia pri krste

hruska91
17. nov 2020

Ahojte neviete ako je to teraz po tych roznych opatreniach s krstom? Moze sa krstit a je nejaky obmedzeny pocet ludi na krst? Mozu sa uz konat aj pohostenia v restike? Nemate aktualne skúsenosti? Nasla som protichodne info...

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buzz5
17. nov 2020

@hruska91 bohoslužby sú povolené, sedenie každý druhý rad alebo šachovnicovo...reštaurácie nie, a myslím ze stále platí zákaz zhromažďovania takže oslava len doma nie viac ako 6ludi 😁 aj keď v kostole môžte byť viac... Je to riadna somarina, jeden zákon sa bije z druhým ale takto to vymysleli. Čo už

spadnutaslivka
17. nov 2020

@hruska91 úplne najlepšie je zavolať kňazovi a opýtať sa. nie je 6 ľudí, to je blud. kňaz vie, aký ma veľký chrám, koľko ľudí tam môže pustiť, takže Vám najlepšie povie.

hruska91
autor
17. nov 2020

Uff mne by to aj celkom vyhovovalo tych 6 ludi...oblieva ma pot ked si predstavim ze cela rodina sa ma zhluknut u nas doma na krstiny..hlavne ked je korona..mam strach koli malej a neviem si to ani predstaviť chystat doma oslavu (mame rocne a 2tyzdnove dieta)..neviem ako to vymyslím. Myslite ze je blbe zavolat ludi "len" na kavu? Najradšej by som nevolala nikoho...ako by ste to vymysleli?

spadnutaslivka
17. nov 2020

@hruska91 tak nikoho nevolaj. nie je povinnosť robiť hostiny. a na krste stačí mimino a krstní rodičia (a rodičia bábätka)

buzz5
17. nov 2020

@hruska91 ale myslím ze môžeš objednať jedlo z reštaurácie domov, alebo povedz nech donesú koláče a objednaj studené misy. Ja by som zavolala iba krstných keď je taka situácia

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hailey1
17. nov 2020

@hruska91 my sme krstili pred tyzdnom. V kostole je to od metrov stvrcovych. Boli sme rodicia, krstni rodicia a stari rodicia (z oboch stran) + knaz + maly... restauracie su zatvorene, ale teoreticky si mozes zajednat jedlo, ktore si vezmes v nadobach a podas doma 🤷🏼‍♀️...

nevenka
17. nov 2020

@hruska91 Ak je krst pre Vas dolezity z duchovneho hladiska, co pre nas ano, tak ja by som asi sla na to takto. Dieta by sme pokrstili s knazom a krstnymi rodicmi, a kedze do kostola uz moze prist viac ludi, nech pride aj ostatna rodina, ak chce, s ruskami a tak. A "oslavu krstin" by som posunula na neurcito, proste ked bude lepsia situacia...ja osobne by som sa pre toto vobec neurazila alebo co. Nam vychadza krstit niekedy v januari, tak sa tiez uvidi, ako to bude. Dudam, ze uz lepsie...

katulienkax
17. nov 2020

@hruska91 bol tu prednedávnom príspevok, že mali sme krstiny 18ti a nakazili sa koronou. Tak zväz tieto ceremónie a buď to odlož alebo len sukromne

zuzliq
17. nov 2020

My sme to presne tak urobili na jar. Rodila som počas prvej vlny. Na krste sme boli len my a krstnou rodičia. V lete počas uvoľnenia sme mali oslavu v reštaurácii. Nikto sa naurazil, bolo to fajn.