Oblečenie na svadbu mojej sestry

delka86
26. máj 2022

Ahojte dievcata. V lete ideme na svadbu mojej sestry - (35 ludi) rodinna oslava v restaurace v Bratislave. Včera som si volala so sestrou a bavili sme sa o svadbe. Zo srandy som sa pytala ci maju nejaku predstavu o hostoch a ich outfite (nemala som sa asi pytat!!!). Ona mi hovori ze ano, ze muzi nech v ziadnom pripade nemaju cierny oblek a ocakavaju kravatu. Trocha ma to zaskočilo (zas viem ze to nie je extermne vela co si "zelaju") ale napriklad moj manzel ma novy oblek (drahsi / elegantny) a obleky bezne nenosí a pride mi to take blbe kupovat iny kvoli 1 prilezitosti za 300 EUR. Co si o tom myslite? Podła vas ma muz ist na tu svadbu v tom ciernom obleku (aj ked mi to hovorila ze dufa ze tam nikto nebude v ciernom, lebo ze cierny są nosi na pohreb), alebo by ste radsej kupili iny? Dakujem za kazdy nazor.

janetinka27
26. máj 2022

@delka86 tak jej treba poopravit nazor, ze cierny oblek sa nosi na pohreb.

lenuska9999
26. máj 2022

@delka86 ak sa vyjadrila doslova, že dúfam, že tam nikto nebude v čiernom obleku, tak asi ostatným hosťom nepovedala, že nemajú chodiť v čiernom. Takže by som to anj veľmi neriešila. Veľa ľudí ma doma práve čierny oblek a neverím, že si teraz všetci pôjdu kúpiť iný, len preto, lebo podľa sestri sa nosí čierny na pohreb. Pripadne ak to naozaj povedala každému, aby tak nechodil , tak môže muž zvoliť nejaký iný variant a to napríklad nejakú slávnostnú elegantnú košeľu, kravatu a elegantné nohavice s opaskom. Myslím, že v saku by v lete aj tak nevydržal ci ? Inak dresscode sa zvyčajne píše na pozvánky, aby sa hostia stihli pripravit

delka86
autor
26. máj 2022

@lenuska9999 Ved to som jej aj hovorila, ze ostatni budu ako vediet toto ich zelanie. Ide o to ze tam bude len priama rodina (rodičia, bratia a sestry s rodinami, nikto navyse). Cize asi to povie aj ostatnym.......

petulda333
26. máj 2022

@delka86 tak jej povedz,ze manzel ma novy oblek a na dalsi nemate peniaze. Ja asi nikdy nepochopim toto az rozkazovanie co si maju hostia obliect

andrea_82
26. máj 2022

my sme boli teraz na svadbe a poviem ti, bola som šokovaná, čo všetko si teraz môžeš obliecť na svadbu. Tí hlavní, súrodenci nevesty, sa po pár hodinách od obradu obliekli do doslova domáceho oblečenia (vyťahaná mikina, legíny, krátke tričko, modrá košeľa s pokrčeným efektom ...). Moji chlapi mali oblečené nohavice (muž čierne tesiláky a syn tmavomodré rifle) a rovnaké košele. Kravaty ani saká nemali. Takže ja by som určite kvôli jednej príležitosti nekupovala nový oblek, hlavne ak ho nikde nevynosí.

tosomja
26. máj 2022

@delka86 keď len povedala, že dúfa, že nikto nebude mať čierny oblek...to nie je príkaz. Určite by som nekupovala Nový. Práveže čierny oblek je pekný, kombinovateľný a nikdy nevyjde z módy. Určite by som si na pohreb nevzala napríklad ružové šaty, čo na svadbu muž kľudne môže zvoliť ružovú kravatu a oblek si ani nikto nevšimne. Také balamuty kvôli jednému dnu. 🙈

a_alexandra_a
26. máj 2022

Tak sestra nech si doplní vedomosti, keď chce mudrovať. Čierna je veľmi elegantná a práveže na také príležitosti ako je svadba sa hodí.
Nemala si sa jej pýtať, ona sa nemá čo starať do toho, čo si druhí ľudia oblečú. Ale keďže sa ona takto vyjadrila, nechala by som muža nech si kúpi obyčajný oblek v Zare alebo H&M za 50€ a budete mať pokoj.

deti95060810
26. máj 2022

a to musí mať oblek za 300 e? Sú aj lacnejšie... inak čierny oblek sa ani mne nepáči...skús pohľadať iný - lacnejší, popr. požičať....

mariejenka
26. máj 2022

Nový isto nekupujte. Ja som veľký milovník sekačov a ak natrafíte da sa kúpiť ozaj krasny kus oblečenia. U muzov som nie raz našla saká krásne, letné, ľahké skúsila by som ist pozrieť. Inak sako by manzel tvoj mal len na obrade(kostol,urad) a fotenie.

pribinak
26. máj 2022

Nekupovala by som nový oblek. Čo je sestra britská kráľovna, aby rozkazovala čo si kto oblečie ?
V dnešnej dobe vyhodiť 300-400 eur len tak ? Proste nie.

Kúpila by som mu farebnú kravatu, takej farby ako budeš mat ty šaty

ufatess
26. máj 2022

Nekupovala by som nový oblek, keď ten čo má sa dá použiť. Odkedy sa prosím pekne nenosia čierne obleky na svadbu? To teraz 90% chlapov by si malo kupovať nový oblek, keď pôjdu niekomu na svadbu. Smiešny názor.

nyusika
26. máj 2022

Novy oblek by som nekupila.
na obrad nech ma komplet oblek, na posedenie kludne moze sako a kravatu zhodit,

a urcite by som mu nekupovala kravatu ladiacu k tvojim satam, boze, snad uz toto nik nerobi.

melanta
26. máj 2022

Kto píše, že čierne obleky sa nosia len svadbu, tak zrejme protokol príliš neovláda. Čierny oblek na svadbu je určite v poriadku a dokonca určite lepší ako tmavomodrý či svetlošedý. Ak sa chceme baviť o protokole, čiže o tom, čo sa patrí. Svadba je typ akcie na dresscode tzv. black tie optional, čo je smoking alebo čierny oblek. Takže sestra ak chce mať predpísaný odev, tak na pozvánke mala uviesť konkrétny dresscode, len to by tie dresscody musela poznať. Takže nech si len muž dá oblek, aký má.

nikelca
26. máj 2022

A nemyslela to tak, keď povedala, že kravatu očakáva, že len slušné nohavice a košelu s kravatou?

maryetta
26. máj 2022

Moj muz mal svadobny oblek cierny. Je to krasna elegantna ako sa hovori nesmrtelna farba. Ved aj frak ci ine “obleky” su prevazne ciernej farby.
Okrem toho ma muz aj sivy ci modry oblek.

Kazdopadne. Muz iny oblek nevyuzije? Urcite najdes aj lacnejsie. Ak ochotna nie si tak nech vezme cierne. Pripadne ide bez saka 😅

carmenuska
26. máj 2022

Sestre by som povedala svoje.Neznasam túto dobu a čo sa už robí z obyčajnej svadby,ešte keď ste tam len najbližší. Príde mi to úplne povrchné a detinské ,diktovať hosťom v čom majú prísť. Čo idete na ples do opery?

osky
26. máj 2022

To je teraz taka moda,vsetko, len nie cierny oblek...
Vsetko, len nie uzatvorene lodicky v lete...
Najlwpsie su tenisky k obleku...hruza a des!
Lenze prave ten cierny oblek a tie klasicke lodicky su vysoko elegantnym stylom,ktory sa hodi na kazdu prilezitost.
Posobi to slavnostne,cisto,upravene...
Ak sestra chce lezerne oblecenie u hosti,mala to povedat.
Osobne by som zvolila kombinaciu:
1.farebna kosela ku ktorej farebne zladis kravatu/napr.o ton tmavsiu/bledsiu/,a k tomu ten cierny oblek
2.farebna kosela,k nej ladiace sviatocne nohavice a kravata-v tomto pripade moze byt vzorovana,vyraznejsia.sako od obleku
3.biela kosela,tmave-ale nie cierne !nohavice,kravata ladiaca k nohaviciam.sako od obleku..

Nejak tak...musis poskusat kombi,co ti padne do oka.
Prip.hod fotky sem

osky
26. máj 2022

Osobne by som ale sestre objasnila etiketu,pretoze ju jednoznacne neovlada.
Hlavne jej naprav nazor o pohrebnych oblekoch.
To je taka blbost!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
26. máj 2022

@nyusika ja áno, čo je na tom zle 🥺🥺

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondiee83
26. máj 2022

Úprimne? Podľa mňa, podľa terajšej módy bude drvivá väčšina mužov v rôznych farbách, len nie v čiernej. Aspoň teda sestra mala svadbu v septembri a prevládala tmavomodrá, ocelova, svetlosiva atď. A musím povedať, že každý jeden chlap bol tip top vyfesakovany, upravený, krásne biele košele s dlhým rukávom, upravené vlasy, brady. Takže kľudne nech si dá to, čo má doma -mozno bude v čiernom obleku jediný 🙂
Bola by som ale k sestre úprimná -proste vám finančné nevychádza, aby ste kvôli jednej udalosti vrazili toľko peňazí do obleku

banalu
26. máj 2022

A ja tu rozmyslam, ze hostom nenapadne naznacim, ze muzi nemusia mat oblek aby sa neuvarili, ale nejake elegantne gate a kosela to uplne postacj 🤣 lebo zena si da kratke saty a sandale, ale chudaci muzi sa varia v lete v oblekoch a este ked su taki co dodrziavaju bonton a sako si nedaju dole ani v priebehu ☺️ a tu hla nevesta co si pri 35 ludoch este bude vyskakovat, kto si co ma obliect 🤣 a nech nezabudne nariadit aj aby kravata ladila k satam zeny, lebo inak asi ten par ani nie je spolu a mal by sa okamzite rozist 🤣🤣🤣🤣

katka281
26. máj 2022

@delka86 nevesty by si uz najradsej vsetkych hosti obliekli same a to rano pred sobasom🤦‍♀️ ja uz neviem, snad su dolezitejsie veci, nerozumiem tymto poziadavkam. Rozumiem ze treba prist v spolocenskom obleceni, ale snad ide hlavne o to, aby sa samotny host citil dobre. My sme mali na nasej svadbe asi 4 zeny v cisto ciernych satach (vratane mojej svekruse) a teda ani ma nenapadlo sa pozastavovat nad tym, vsak naco...bola som rada ze sa citia dobre, bavia sa, tesia s nami a ze im chuti. Nie kazdy ma moznost kupovat si stale nove spolocenske oblecenie. Ja teda neviem ako tvoj, ale moj muz by si nikdy nedal kravatu - iba motylika. A jeho nazor by nezmenila ani poziadavka nevesty 😄 oblecte sa tak, aby ste sa citili dobre. Prinajhorsom vas nevesta pred vchodom vyzlecie 😆

delka86
autor
26. máj 2022

Ved prave ze mne to pride ako zbytocna buzeracia hosti (ze kto si co ma obliect/vyzerat). A nanajvys moj manzel je povahy ze ked mu niekto nieco "nakaze" tak to naschval nespravi. A okrem toho pre neho sa celkovo zle zhana oblecenie (vysoky, siroke ramena ruky - je sportovec). Hocico si neoblecie, velmi si potrpí na oblečení. Hotove konfekcne obleky mu nesedia (v pase uzky, ramena široké). 🙈. A ja blba som si myslela ze super bude svadba, rodina sa zide, bude zabava a nakoniec taketo prkotiny sa riesia. Asi poviem sestre nech sa sustredi na nastavajuceho a nech si ho vypiple ako si ho ona bude chciet a nech da pokoj ostatnym 😝

nyusika
26. máj 2022

@pribinak vacsinou ladenie kravaty a siat vyzera velomi prvoplanovo, lacno a neseriozne...netvrdim, ze vzdy, ale vacsinou ano.

rosavia
26. máj 2022

@delka86
Podla mna, ak chcela mat dress code, tak to mala vsetkym oznamit dopredu. Nikto jej myslienky necita. Urcite by som teraz ziadny novy oblek nekupovala.

chicca555
26. máj 2022

kamaratka ma svadbu zaciatkom jula a ona nam vyslovene povedala, ze ziadne obleky a kravaty a spolocenske dlhe saty, skor nieco elegantne, na styl gardenparty 🙂 ze bude teplo a nech sa ako hostia neuvarime...
ked povedala sestra, ze isto nie cierny oblek, nemyslela tym, ze elegantne nohavice s koselou a kravatou v svetlych farbach?

nyusika
26. máj 2022

@delka86 jasne, ze bude super svadba...sestru ignoruj, oblecte sa slusne, vkusne a uzite si to

pribinak
26. máj 2022

@nyusika nemusí to byt prvoplánové, veľmi zalezi od kvality a vzhľadu oblečenia podľa mna, dôležitý je celkový dojem zo vzhľadu paru