Oblečenie na stužkovú pre učiteľku

28. sep 2022

Ahojte, bývalí žiaci ma pozvali na stužkovú a ja netuším, čo sa dnes na takú ,,akciu" oblieka. Učila som ich len dva roky, resp. celkovo, čiže som sa okrem svojej nikdy žiadnej nezúčastnila a teda, v tom veku som sa nepozerala na učiteľov, čo majú na sebe. Poraďte žienky milé prosím 🙏😊

viestta
28. sep 2022

Spýtaj sa kolegýň co nosia

autor
28. sep 2022

@viestta ja už neučím a so žiadnou nie som v kontakte 🙄

0silvia0
28. sep 2022

Podla veku a podla typu postavy nejake pekne satocky.

bielavila
28. sep 2022

Vek? Postava? Na stuzkovu by som volila dlhe saty v kazdom pripade

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinka888
28. sep 2022

Je to slavnostna udalost takze urcite nie kostim al formalne oblecenie. Skor akoby si isla na svadbu- tu nie si obmedzena farbou( biela/čierna) takze nieco decentne/ slusne/ elegantne. Ziadne letne saty!

heni79
28. sep 2022

@bielavila Dlhé šaty pre dospelú ženu/učiteľku? Iste nie.

mikadooo
28. sep 2022

Čo ja viem, pekný kostým, alebo kľudne aj slušné šaty. Tak ako by si šla napr.na krstiny, alebo niekomu na narodeniny... Alebo na maturity ako sa učitelia obliekajú.

mikadooo
28. sep 2022

@heni79 úplne v pohode, neviem čo máš proti dlhým šatám. U nás mali aj niektoré učiteľky, aj rodičia, nikto neriešil, hlavne že neprišli v rifliach a umastenom tričku.

autor
28. sep 2022

32 mám a som taká plnšia. Lko nosím, také jablko som.

bielavila
28. sep 2022

@heni79 dlhe saty su na stuzkovu viac ako vhodne, je to velka udalost a treba sa na nu obliect, neni to dedinsky ples ani vecierok v zborovni, treba brat do uvahy bonton, rovnako ako na ples ( nevravim teraz dedinsku zabavu s nalepkou plesu) aj na stuzkovu by sa mali obliect dlhe saty, a ked ma baba 32 rokov tak uplne kludne

lindous
28. sep 2022

Ja by som volila šaty po kolená resp. top a sukňu v takej dĺžke... Teda aj u nás boli všetky vyučujúce takto, jedna - celkovo obľubujúca pánsky štýl - aj vo veľmi peknom kostýme a bolo to úplne v poriadku... za mňa majú vyniknúť stužkované maturantky 😊

tykat
28. sep 2022

@bielavila hm... u dcery na stuzkovej mali dlhe saty len maturantky, v dlhych by som si tam pripadala nepatricne. Male cierne a doplnky boli tak akurat. Ostatne co som videla zeny - mamy, ucitelky.. tak bud saty po kolena alebo aj nohavicovy kostym.

autor
28. sep 2022

Takéto niečo by bolo ok? Neukamenujte ma, ale ja som typ, ktorý nosí vansy a rifle 🙈😁

tykat
28. sep 2022

Na "jablko" mi to nepasuje

0silvia0
28. sep 2022

Saty pekne, ale ako by vynikli na plnej postave? Ale ten zavinovaci vystrih je pre jablko urcite vhodny.

autor
28. sep 2022

To máte asi pravdu 🙈 joj, ja som fakt v tomto stratená 😁

iveta7677
28. sep 2022

Ja idem synovi na stuzkovu a budem mat tmavomodre puzdrove cipkovane saty.Cierne sako a vysoke elegantne lodicky.

kengurica
28. sep 2022

Tiež idem na stužkovú synovi, a tiež som toho názoru, že vyniknúť majú "budúce maturantky, a maturanti", takže dlhé "róby" sú pre ne. Ak si "jabĺčko", tak ak treba, tak sťahovacie prádlo (mňa sa to týka 😜), a šaty po/pod kolená, ale hlavne daj pozor, aby boli z kvalitného materiálu. Vysoké topánky a listovka, doplnky, niečo v elegantnom štýle.
Určite sa "nestajlovať" ako na ples, je to "show" niekoho iného 😉, ale zachovať eleganciu🙂

elizabet173
28. sep 2022

@bielavila dlhé šaty pre pozvanú učiteľku? Nie, určite krátke

jaskolka
28. sep 2022

Možno nejake púzdrove šaty. Musíš skúšať, lebo často to inak vyzerá na postave a inak na vešiaku. Ale volila by som každopádne dĺžku po kolená.
Pekné lodičky, účes, primerane doplnky, decentný make up, to všetko áno.
ale dlhé šaty patria v ten večer študentkam

iveta7677
28. sep 2022

@kengurica velmi s vami suhlasim. Stuzkova nie je o nas ale o maturantoch.

deedol
28. sep 2022

little black dress 🙂

autor
28. sep 2022

@kengurica ja v opätkoch chodiť neviem 😔

autor
28. sep 2022

@jaskolka puzdrové sú také tie čo nemajú rukávy? Ja mám veľmi mohutne ruky, prsia a brucho, nohy mam ok, ale potrebujem zakryť ruky hlavne

tykat
28. sep 2022

Take nieco?

autor
28. sep 2022

@tykat noooo, tie sú super. Kde si ich prosím našla?

tykat
28. sep 2022

Bonprix 😉 ...tunikove saty

autor
28. sep 2022

@tykat ďakujem ❤️

heni79
29. sep 2022

@mikadooo
@bielavila Dlhé šaty - priam róby nosia maturantky. Učiteľky a matky mávajú spravidla triezvejšie spoločenské šaty. Nie šaty po zem. Tie by som si skôr dala na ples.