Novomanželsky bozk v kostole

5. aug 2024

Ahojte. Asi debilna otazka, ale chcem sa spýtať tých, čo sa vydávali v kostole - davali ste si tam aj bozk? Pretože všetko, čo mám známych a bola som aj na svadbe, nikde sa bozk nedáva. Trochu ma to sklamalo, ved to k tomu patrí, nie?
A ďalšia vec je, že sa mi nepáči, keď vás vyvádza von kňaz za ruky ako štipľavé deti.
To nemôžeme ísť s manželom ani sami ruka v ruke von z kostola?

simonahra
5. aug 2024

bola som na svadbe v kostole asi dva mesiace dozadu. novomanželia si bozk dali a z kostola išli sami, nikto ich za ruky neviedol.

pribinak
5. aug 2024

Bozk sme si dali 🤗🤗
Kňaz nás viedolza ruky, je to symbolika, necítila som sa ako “štipľavé decko”

autor
5. aug 2024

@simonahra asi sa pôjdem vydávať tam 😁😁😁

autor
5. aug 2024

@pribinak malo tam byt soplave 🤣🙈

januska12323
5. aug 2024

Tak asi sa bozkávať nechceli nikto vám v tom brániť nebude. Dnu aj von môžete ísť ako chcete vy, stačí to povedať kňazovi.

zuzkacik4
5. aug 2024

Ano, sam farar nas k novomanzelskemu bozku vyzval...a von z kostola sme sli tak, ze knaz siel pred nami prvy a ja spolu s manzelom za nim...

pribinak
5. aug 2024

Ani soplave 🤣🤣

terezka1947
5. aug 2024

Bozk som zatiaľ videla všade a kňaz vyvádza mladomanželov a nedrzi ich farár za ruky,ale držia sa stóly v jeho rukách,je to symbol....

autor
5. aug 2024

@januska12323 tak ale to by mal kňaz vyzvať, že si môžu dat bozk, či nie?

autor
5. aug 2024

@zuzkacik4 šiel do záberu? to fakt 😁🙈

autor
5. aug 2024

@terezka1947 symbol čoho?

terezka1947
5. aug 2024

Veď keď sa ideš vydávať v kostole,asi vieš😊

reanda
5. aug 2024

ak sa chystas mat svadbu v kostole, tak pred tym byva 'priprava novomanzelov', tam si s fararom mozte prediskutovat co a ako chcete a isto ti vysvetli aj co je coho symbolikou, ak sa spytas..

zuzkacik4
5. aug 2024

Co ja viem😀 akoze uplne mi to bolo jedno 🤷‍♀️😀ale na videu nas je uplne v pohode vidiet ako vychadzame z kostola, takze pohoda 🙂

h2
5. aug 2024

Veď keď budete mať stretnutie s kňazom, tak sa na to opýtaj. Povedz, že ti na tom záleží a že by si bola rada, keby to tak mohlo byť (aby vás vyzval k bozku a aby vychádzal z kostola pred vami a vy pôjdete spolu).
Osobne by mi to bolo jedno, bozkov si ešte dáte veľa, aj za ruky sa povediete. Ale ak to pre teba veľa znamená, nevidím dôvod, aby vám kňaz nevyhovel, keď ho pekne požiadate.

conta22
5. aug 2024

Nás kňaz nevyzval a bozk sme si nedali, ja som bola mierne sklamana lebo na inych svadbach to bolo na priprave sa nas to knaz nepytal a ja som to zial brala ako samozrejmosť ktorá nebola…cize odporucam sa opytat vopred

stanislavicenka
5. aug 2024

🙂 ved normalne povedz, co si zelas knazovi. Alebo sa minimalne spytaj.
My s manzelom sme si bozk davali, ale keby nemam fotku, nespomeniem si, bola som dost nervozna 🙂
Vela stastia

enusamt
5. aug 2024

@stanislavicenka a ja prave si vybavim hlavne bozk.. lebo fotak sa zasekaval a nestihal fotit 🤦‍♀️🤦‍♀️
Tak 3x sme museli opakovat bozk 😂
Aspon sme pobavili farara a svadobcanov 😄

kacena4
5. aug 2024

je to symbol toho ze co Boh spojil a knaz bol tohoto ukonu svedkom ako Kristov nasledovnik (lebo knaz nevykonava sibas ale vy dvaja)

ivetz
5. aug 2024

@terezka1947 nevie... Nevie, že je to záväzok - čo Boh spojil, človek nerozlucuje; že je to sľub vyslovený pred Bohom a ľuďmi = navždy: v dobrom i zlom, v zdraví i chorobe...

autor
5. aug 2024

@h2 tak keď tu každý rieši symboliku vyvadzania z kostola, prečo by nemal byt bozk symbolikou?

autor
5. aug 2024

@conta22 máš pravdu, mne to príde veľmi chladné ako na nejakej indickej svadbe 🤣 ako keby to bolo dohodnuté manželstvo, tak načo bozk 😁

rusalinka
5. aug 2024

autorka, však si aj ty z tých, ktorí chcú svadbu v kostole len pre to, že je to pekné, ale v kostole si naposledy bola možno na svojom prijímaní alebo birmovke?...

autor
5. aug 2024

@ivetz sak to si sľubujem pred oltárom ale načo ma vedie farár za ručičky 🤣🤣🤣🫸

h2
5. aug 2024

??? Ja píšem, že nie je?

autor
5. aug 2024

@rusalinka áno som. ale robím to kvôli mojej mame, ktorá mi hra na city, aby som aspoň raz v živote urobila niečo podľa nej

rusalinka
5. aug 2024

... na jednej strane aj trochu chápem, ale na druhej - nie je to tvoja svadba? Je mamina? Si predsa dospelá a svojprávna a svadbu by si mala mať podľa svojich snov (a budúceho manžela), nie podľa snov tvojej mamy...

walentina7
5. aug 2024

U nás v kostole sa bozk nedával, ale ja som si ho vydobila. Chodili sme predtým na náuku a tam si nacvičovali aj obrad a ten bozk som tam po výmene obrúčok chcela mať. Farár nechcel dovoliť, ale som na neho tlačila tak povedal, že jeden môžeme taký slušný. A viedol nás von z kostola presne ako píšeš. Ako deti,akoby sme boli retardi. Už by som svadbu v kostole nemala,iba na úrade. Kostol bol omyl.

opica_skorica
5. aug 2024

@enusamt nuž aspoň je to zábava. Najlepšie sa fotí bozk, ak trvá aspoň 7 sekúnd. Taký jedno sekundový sa fotí ťažko😜

autor
5. aug 2024

@walentina7 a presne tomuto nerozumiem. co mal proti bozku? tak, ako si vymieňate obrucky, mali by ste si aj bozk. podľa mňa by mal byť obrad všade jednotny a nie jeden farár robí tak a druhy tak