Nie sme sobášení v kostole. Pokrstia nám dieťa?

betty26
7. mar 2012

Ahoj mamičky chcem počula som že veľmi nechcú krstiť keď nie sme so sobášený v kostole je ti pravda?My sme mali sobáš len na matrike. A stačí ísť za farárom 2 týždne pred tým ako chceme krst či to on určí dátum ako to je?a koľko ste platili ?ďakujem za odpovede 🙂

akeber362007
7. mar 2012

Ahoj ,ja som bola slobodná mamička a pokrstil mi farár v katolíckom kostole bez problémov ale záleží od farára v evanjelickom mám krstenú dcérku ( manžel je evanjelik ortodoxný ) ja som katolíčka ale neortodoxná viem že evanjelická cirkev nie je taká prísna ako katolícka odporúčam sa opýtať farára na ktorej farnosti chceš mať dieťatko krstené , a môžeš vyskúšať aj na inej keď na predošlej nepochodíš. Dieťatko má byť pokrstené ale v cirkvi rozdieli neuznávam veď Boha máme len jedného . 🙂 A ni mi sme neboli sobášený v kostole , sme obaja krstený ja mám aj prvá sväté prímanie aj birmovku , manžel nič. Treba sa dojednať s farárom skôr aspoň jeden mesiac pred krstom , Môžete si vybrať dátum a opýtať sa či by sa vtedy dalo urobiť krštenie , no a on Vám povie či má voľný termín preto treba skorej .Na každej farnosti sa platí ináč ja som dala 500 ešte korún a keď sme krstili dcérku po 10 rokoch sme dali 1000 korún zákusky a pálenku . A miništrantom po 5 eur. Ale ako píšem všade je to inak treba sa opýtať ľudí čo chodia do kostola .