Nie sme sobášení v kostole. Môžme byť krstní?

mirko
6. feb 2012

Svagrovi sa v januári narodila dcerka, poprosili nas ci by sme s muzom nesli malej za krstnych....lenze pan farar im nechce malu okrstit pretoze sme s muzom neni zosobaseni v kostole 😒 ....zda sa mi to divne, ze je toto problem, kedze moja kamoska ma za krsnych svojich deti svoju sestru a muzovho brata..... 😲

sisaha
6. feb 2012

zajdi do ineho kostola...

ciusinka
6. feb 2012

Ja ked som isla za krstnu, tak sa ma farar spytal, ci mam vsetky sviatosti, ci som vydata a ked som povedala ano, tak ci v kostole..Keby som nebola sobasena v kostole, nemohla by som byt krstna..Krstna som na papieri len ja, manzel nie je, pretoze ten nema ani krst..Krstni rodicia nemusia byt nutne manzelia, moze to byt aj tak, ako to ma tvoja kamoska, ale ti krstni jej deti musia mat vsetky sviatosti a ak maju manzela/manzelku, tak musia byt sobaseni v kostole..ak su slobodni, musia mat len tie sviatosti a mozu byt krstni, aj ked nie su par..

Samozrejme verim tomu, ze sa to da aj obist, resp. ze nie vsetci farari to dodrziavaju, ale proste to ma byt tak a ked farar nechce takto pokrstit, tak nepokrsti..Riesenie je bud ini krstni rodicia alebo hladat ineho farara..

anelehka
6. feb 2012

ahoj,moj mladsi syn ma krst,ale krstni,niesu zosobaseni v kostole,su svedkovia pri krste,ale aj tak im maly hovori krsna,krsny... 😉

mirusa30
10. feb 2012

ahoj, tak s krstnymi je trosku problem, mali by byt sobaseni v kostole, my sme mali podobny problem...nie sme v kostole zobrati preto sme nemohli ist za krsnych rodicov...

silvia123
10. feb 2012

Ak ide o manželský pár mali by byť sobášení v kostole, ale nie je nutné aby mali obaja všetky sviatosti -napríklad mojim deťom je krstná moja sestra, ktorá má všetky sviatosti, ale jej manžel nie je krstený, ale sobášili sa v kostole, tak je to ok. On je ale len svedok pri krste vedený, krstná oficiálna je len sestra!