Nemám si dať koho za družičky

4. jan 2022

Ahojte bol tu niekto v takej situácii ako som ja? Ide totiž o to že nemám koho za družičky. Žila v som zahraničí takže kamošky slovacky nie sú, kamarátky na Slovensko popravde nemám. Len kolegyňe, aj keď s nimi super vychádzam no neviem či niektorá by súhlasila byť družicka. Ďalšia možno je si vybrať sesternicu, ale ona žije v zahraničí. Bol tu niekto bez družičky?

helcanw
4. jan 2022

Nemala som vôbec družičky, ani ja som nemala koho dať a aj kedy tak by som ich asi do takejto “funkcie” nemenovala lebo teda neviem čo špeciálne majú druzicky robiť 🤔

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
4. jan 2022

A co ma ta druticka robit? Druzicky su taky ten trend z USA by som povedala a iba kvoli fotkam v rovnakom ci odstupnovanom odtieni siat a ine take tie Pinterwst fotkY ☺️

autor
4. jan 2022

Ďakujem dievčatá. Myslela som že to 'povinne' a nechcela som niekoho nasilu dať len aby bolo

autor
4. jan 2022

@kitycat nikde som počula že sa stará o zábavu, o nevestu (pomoct rezliecť, ale hádam to môžem stiahnuť hoci koho 😀) zbera peniaze/dary.

janewithane
4. jan 2022

My sme nemali družičky. Neviem co by akože mali robiť, nechcela som nikomu diktovať co si ma obliecť, čo ma robiť, fotenie aj po skupinkách sme mali so všetkými, nejaké formality a procesie že teraz vchádza prvá družička, potom druhá a musia počas obradu štát vedľa mi prišli zbytočne, mali sme neformálny obrad. s výzdobou deň vopred mi pomohli kolegyne, so spratanim a balením rodina...

Co sa týka programu to sme si robili sami- svadobný kvíz, mala som jednoduché šaty, pomáhal mi ženích a pri prípravách bola aj sestra...

andrea_82
4. jan 2022

Zalezi na tom, ci bude na svadbe nejaka prilezitost, pri ktorej by si ich vyuzila. Napr. zacepcenie, nejake hry, citanie telegramov... My sme nemali vyslovene druzicky, ale par kamaratok, ktore boli ochotne robit niektore zvyky, sme mali.

oktoberka
4. jan 2022

A načo ti reálne tie družicky budú?
Vieš ich nahradiť kýmkoľvek. Aj staršími z pozvaných hostí.
Vôbec nerieš.

ukulela
4. jan 2022

@kitycat nie je to usa trend. Druzicky niekde pripinaju pierka, v kostole supri neveste atd... ale ano, nie je to povinna funkcia a za mna je zbytocne ju davat oficialne. Neveste pomoze s kyticami hocikto..

kristinatop96
4. jan 2022

Plánujeme svadbu, no takéto klišé, ktorých sú plné americké filmové prepadáky, ako sa kamarátky bijú o post hlavnej družičky, ako sa hádajú akej farby budú mať spoločne šaty a podobne sracky 🤮 ďakujem, neprosim si, lebo ono aj v realite to tak veru je, že by akurat tak vznikla nejaká nevraživosť, keď aj skrytá, lebo proste sme raz ženy 😁 svadba je môj (tvoj) výnimočný deň a nie deň tvojich kamarátok, či už takých co poznáš roky alebo len bližších "známych". K čomu by mi tam boli po boku (chap za ritou) ďalšie ženy? Tam nech pekne sedia v kostolnej (úradnej) lavici a pozerajú 😁 nevidím v tom vôbec zmysel, cepcenie, čítanie prianí a podobne veci spravi ktokoľvek, je to už len na dohode. Takže vôbec to nerieš a pripravuj seba 🤩

janewithane
4. jan 2022

@ukulela veru aj ja si to pamätám keď som bola dieta tak na svadbách mladých ľudí poparovali druzicka - druzba aby sa mali s kým zabávať .. nebolo úplne bežné že si tam mladé baby nosili frajerov a pod.
Ale mne to príde celé také nasilu, to radšej nech si tam každý prinesie +1.

thereisabear
4. jan 2022

Tiež som nemala družičku, vlastne až teraz som si to uvedomila. Pierka sme nemali, ani žiaden akože zábavný program. Šaty mi zapínal manžel. Svedkyňa zas bola (núdzovo) manželova kamarátka, ktorú som pred svadbou videla možno raz.

jaja20
4. jan 2022

Mne robili družičky sestra a mužova sesternica a ich úlohou bolo pripínať pierka a držať kytice,ktoré mi ľudia doniesli. Bolo ich tak veľa,že nakoniec musel kvety ešte preberať aj brat. Na nič iné som ich nevyužila.

20iffka
4. jan 2022

Ak ti chýba,ja pôjdem 😁😁😁 ale myslím,že aj bez nich sa to dá....hocikto ti ochotne pomôže 😉

andreatytler
5. jan 2022

Ja som mala len jednu a bola zaroven svedkom. Pre mna bola druzicka ako hlavna pomoc pocas sobasa a zabavy. Vsetko sme si okolo svadby vybavovali sami a bolo dobre vediet ze mozem niekoho poziadat o pomoc ak nieco bude treba.
Pomohla my vybrat saty, Boli sme spolu pri robeni ucesov a liceni. Napriklad mi pomohla upravit saty pred sobasom a aj pocas zabavy a potom som ju poprosila mi upravit zavoj po tom ako mi ho muz dal prec z tvare (nechcela som mat fotky s pokrvanou gucou za hlavou), Tiez mi podrzala kyticu pocas sobasa ak bolo treba.

zuzikak
7. jan 2022

Oficialne ti ziadnu druzicku netreba. Pierka moze pripnut ktorakolvek zena. Nech si kazda zena vezme pierko pre chlapa ak na to nemaa stanovenu jednu. S kyticami mi pomahala aj moja mamina. Ziadna oficialna uloha nie je zeby si ju musela mat. Je to tvoja svadba. Sprav si tak aby si sa citila ty dobre a nerob si ziadne starosti naviac...

amelie22
8. jan 2022

Ja som žiadne družičky nemala a o pár veci s ktorými som potrebovala pomôcť som poprosila rodinu a blízke osoby. Svedok sa bol s nami fotiť,.mamina mi pomáhala so šatami, sesternica s bratrancom zbierali kvety a obálky, maminina najlepšia kamoška pripinala pierka, teta dala výslužku po obrade poslancovi a matrikarke, mamina vyplatila huslistky. Mala som vopred spísané a rozdelené úlohy, ktoré by som ja nestíhala a zároveň nikto toho nemal vela, Max jednu dve úlohy. Čo sa týka ale organizácie svadby nikto z rodiny nemal vobec žiadne povinnosti, všetko som si vybavila sama, takze pár takýchto drobností nebolo pre nich tarchou. Ženíchovi strana ale nepomahala že ozaj s ničím. Na druhý deň sme si samí so ženíchom aj stoly poskladali a sálu upratali 😂

amelie22
8. jan 2022

Aha zabudla som, predsa len som mala druzicku 😄 naša fenka bola družička, a mala kvietkovany obojok a vodítko a doniesla nám prstienky pred oltár 😄

romanovic
14. jan 2022

Nemala som druzicky a dokonca na ziadnej svadbe, kde sme boli, neboli.