Nechceme byť krstní rodičia

karabashka
10. mar 2017

Poradte ako slušne dať dopredu najavo že nechceme byť krstní rodičia,keďže vieme ze nas chcu zavolat za krstnych a ze ked uz zavolaju,tak sa to neodmieta?

ve_ro_ni_ka
10. mar 2017

Na rovinu povedzte ze sa nato necitite (zodpovednost a tak)...podla mna by to mali pochopit 🙂
Drzim palce aby to dobre dopadlo..

jasminet
10. mar 2017

@karabashka muza volal kamarat pre syna za krstneho... povedal, ze dakuje a vazi si to, ale ze podla neho by mal byt krstny niekto z rodiny... a nakoniec dali kamaratovho brata

robodracica
10. mar 2017

A môžem vedieť prečo nechcete byť krstní rodičia?

karabashka
autor
10. mar 2017

@ve_ro_ni_ka no jednemu ich dietatu sme a uz nechceme,ani vlastne nechceme dat krstit....a predtym sme sli lebo nemali koho volat...ale chceme to naznacit dopredu aby sa neurazili,ale pocitali s tym...

jankahraska
10. mar 2017

@karabashka Prečo by sa neodmietalo? Ak to chcete brať vážne, máte plné právo slušne odmietnuť. Dokonca je to charakternejšie než túto rolu prijať, ak sa na to človek necíti.

karabashka
autor
10. mar 2017

@robodracica lebo nechodime do kostola a kratko potom budem rodit aj ja....
@jankahraska tiez si myslim,asi im to tom tak aj povieme..

lubkavargova1
10. mar 2017

Da sa to odmietnut...aj slusne...to je uz ich problem ked nepochopia...to sa neda, ze "musite byt a hotovo!"

karabashka
autor
10. mar 2017

@jasminet no to bude bratovo dieta...
Uz tretie

majulino
10. mar 2017

@karabashka inak ak budes v case krstu tehotna krstnou byt nesmies, mne nedovolili ani v rimo ani greko ked sestra krstila dceru a ja som bola v 23tt

karabashka
autor
10. mar 2017

@lubkavargova1 no a to nas volali aj predtym len kvolu tomu ze sme boli bezdetni a mali sme nadstandardny prijem....

jankahraska
10. mar 2017

@majulino To je blud 🙂

mamulibabuli
10. mar 2017

@karabashka pokial viem tehotna by nemala byt krstnou teda v case krstu

karabashka
autor
10. mar 2017

@majulino ano, mam termin 2 mesiace po nej...to som nevedela..a to kvoli comu? Som este nepocula...ale ich farar aj predtym dovolil a to je manzel prvy krat sobaseny v kostole,potom rozvedeny a my sme zobraty na urade

jasminet
10. mar 2017

@karabashka a ich druhemu dietatu nie ste?

tortelinka
10. mar 2017

@majulino to kto povedal?riadna blbostť

jankahraska
10. mar 2017

@karabashka Skôr toto je prekážka - konkubinát krstných rodičov (aspoň u katolíkov).

sense
10. mar 2017

A preco by sa nemalo odmietat? Dopredu by som to neriesila ak by ma zavolali a ja sa na to necitim piviem. Vazim si to a dakujem ale necitim sa na to byt krstntm rodicom. Ak su normalni pochopia

robodracica
10. mar 2017

@karabashka Ani rozvedený by nemal byť krstnym.... a ani tehotna krstnou... Prečo? No rozvedený nieje až takým príkladom a prečo tehotna nie? ... ani neviem... podľa mňa to len nejaké babske reči...

karabashka
autor
10. mar 2017

@jasminet nie,tomu je brat ich mami

evat2315
10. mar 2017

@jankahraska tiež si myslím, ja som bola tehotná v čase krstu 🙂

karabashka
autor
10. mar 2017

@jankahraska ano katolici...male to je taky farar ze za flasku im schvalil kazdeho. My sme sli na ich naliehanie,lebo ze nemaju koho dat,atd....

majulino
10. mar 2017

@tortelinka
@jankahraska
@karabashka baby neviem, nechcem zavadzat, no v bardejove sestra krstila, chceli najprv v rimo ale knaz povedal, ze ja byt krsnou nemozem, lebo ze som tehotna ( ale je pravda, ze som nebola vydata) ale aj v greko povedal to iste, aj ked sme uz jedno dieta s terajsim uz manzelom mali a bolo pokrstene v greko, takze nakoniec za krstnu isla dalsia sestra, ktora bola slobodna a bezdetna

jankahraska
10. mar 2017

@karabashka Nuž, z hľadiska cirkevného práva je "rozvedený" prekážka, ale kňazi v tom nie sú dôslední. A potom je to presne o tom - "Váš vám nedovolil? Choďte k hentomu, uňho sa dá 'vybaviť'..."

mamulibabuli
10. mar 2017

@robodracica nemyslim si aby dovodom boli babske reci..ma to kazdopadne suvis s prarodicovskym hriechom ktory so sebou nesie kazda tehotna.

jankahraska
10. mar 2017

@majulino Aspoň v tom prvom prípade je jasné, prečo kňaz odmietol. Problémom nebolo, že si bola tehotná, ale že si otehotnela mimo manželstva 😉

majulino
10. mar 2017

@jankahraska len on to nevedel :D my sme tam len dosli ze pokrstit by sme chceli opytal sa ze kto budu krstní rodicia a ked ma zbadal povedal, ze nemozem byt lebo ze som tehotna a to iste v greko

jankahraska
10. mar 2017

@majulino Asi Ťa poznal a vedel, že nie si vydatá 😀 Žartujem, samozrejme.

majulino
10. mar 2017

@jankahraska :D aj svagor sa ma pytal ci sa pozname :D len ja som z trebisova a v bardejove som vtedy bola prvykrat mimo ich dediny

inak dodnes neviem preco som vlasne ako tehotna nemohla byt krsnou

robodracica
10. mar 2017

@mamulibabuli Asi maš pravdu... celkom logicka odpoved.... 👍

jankahraska
10. mar 2017

@majulino No ja by som na kňaza veru vyvalila oči, že nech mi povie, prečo... veľmi by ma zaujímala argumentácia.