Návšteva u svatovcov

martul
27. dec 2022

Ahojte baby, syn má priateľku 2 roky, bývajú spolu. Na jar sme sa náhodne stretli u nich v byte a trochu pokecali. Teraz nás jej rodičia pozvali k nim na návštevu, že nech prideme medzi sviatkami.
Patrí sa niečo priniesť, alkohol mi neradte, jej otec jej abstinujuci už 10 rokov drží sa chvalabohu a sladké...jej mamina doma neprofesionálne pečie, torty, zákusky, baví ju to. Takže čo máme zobrať, naprázdno sa nepatrí.

doriiis
27. dec 2022

Niečo slané....pizza slimáky,tyčinky,praclíky,pagace

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
27. dec 2022

Žene urcite kvety, možno kávu, niečo slane

syslik81
27. dec 2022

darcekovy kos-s pochutinami .. kvet .. alebo sa spytaj syna co maju radi ..

martul
autor
27. dec 2022

@syslik81 to je dobrý nápad, ale s tým že by som si to vyskladala doma, alebo kúpim hotové a vyberiem fľašu.

syslik81
27. dec 2022

@martul v obchode kde robia kose ti poskladaju co potrebujes-co si vyberies ..myslim aj kaufland to robi ..

martul
autor
27. dec 2022

Prečo mi prepísali slovo v nazve? Svatovci má byť s mäkčeňom?! Prečo? Svat, svatka. Nie svať a svaťka....🤔

lija22
27. dec 2022

oriesky rozne, susene ovocie a plody, mozno nejaku peknu krabicku s cajom/cajmi a to hadam aj staci ;) netreba dvihat latku moc vysoko. Potom sa to tazko prekonava kazdym rokom

katka1389
27. dec 2022

@martul okrasnu sviecku,caje okrasne baliky

evka258
27. dec 2022

@martul korbace a syr zo salasa?

h2
27. dec 2022

To ti prepísali, lebo sa v tom vyžívajú. A na 90% zmenia z dobrého na zlé. Už 100x som sa tu nad tým rozčuľovala, už to vyzerá, ako by to niekto robil naschvál! 😡
No, ale aby som sa tu len nerozčuľovala, ale aj niečo poradila, ja by som zobrala kvet (rezané kvety nemám rada, takže ja napríklad orchideu) a pokojne aj fľašu vína. To, že svat abstinuje, je pekné, ale aj k nim určite chodia návštevy, víno môže využiť vtedy.

ahhola
27. dec 2022

@martul aj mne dohovadili nadpis, ale aj tak som dostala naložené ja...

kamatopo
27. dec 2022

Ja osobne sa poteším aj peknej sviečke v skle.

ankare
27. dec 2022

@martul crepnikovy kvet pre pani a darčekovu krabičku so suchymi sálamami pre pana

martul
autor
27. dec 2022

Super nápady baby, ďakujem všetkým.

lesana25
27. dec 2022

@martul to nerieš, miestne moderátorky tu nemajú o nejakej gramatike potuchy

babulkomale
27. dec 2022

@martul nuz, admin si mysli ze je jazykovedny ustav 🤭

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzovakrava
27. dec 2022

@martul už je to opravené späť 😃
Tiež sa prikláňam k pozornosti v podobe kvetov pre ženu, prípadne darčekovému košu s pochutinami (kvalitný syr, mäsové výrobky)
Určite nie žiadne sviečky a podobné dekoračné veci 🙏

4stanka4
27. dec 2022

@martul ešte som tu nevidela spomenutý med 🙂 môj svokor sa vždy poteší flaske medu 🙂

anickabasnicka
27. dec 2022

u me by svicky taky neuspely.a to jdes ty sama nebo i s manzelem? a co prinest neco slaneho nebo i neco,co pouzije pani do peceni- orisky,cukrarske ozdoby, atd...ps. abstinent nesmi nic,co y jen trochu smrdelo alkoholem,takze zadne pralinky,rumove pernicky,ani bombonieru s likerem nebo vajecnym konakem.teoreticky nesmi ani alkoholove tresti,proste nic,co by v nem mohlo svoji chuti,nazvem nebo vuni vyvolat baženi po alkoholu. ..nedavno jsem dostala prednasku od vyleceneho alkoholika,kdyz jsem mu nedopatrenim nabidla bombon z bomboniery

martul
autor
27. dec 2022

@anickabasnicka obaja ideme, nie je to nič také oficiálne akoby dohadovať sobáš, len sa stretnúť a pokecať, sviečku asi nie, med po vianociach asi tiež nie, rozmýšľam že by som si sama vyskladala kôš, slané, sladké, olivy, také balenie salámy,...ani pivo nealko?

anickabasnicka
27. dec 2022

@martul to pivo nealko bych asi taky nedoporucovala. sice vsude tvrdi,ze v nem neni alkohol,ale je to pivo, ma v sobe chmel, a muze taky vyvolat tu touhu po klasickem pivu. ...zeptej se radeji syna,jestli videl toho pana pit nealko protoze me ten znamy rikal, ze je to taky o silne vuli a nastaveni v hlave.jestli tomu pokuseni dokaze odolat. kdyz budes vedet,ze ho pije,tak mu jednu dve plechovky prines,ale jestli se mu radeji vyhyba tak to asi nebude ono.zvlast kdyz o tom abstinentu vis.

ruzovakrava
27. dec 2022

@martul nejako pivo v žiadnom prípade, už len ten pocit že je to "pivo" môže spustiť reakciu

januarova
27. dec 2022

@martul ten vlastnoručne vyskladaný kôš je dobrý nápad. A panej kvety, keď je to prvá návšteva.
A keď je pán abstinujuci, určite nič alkoholové alebo nealko pivo a pod. Je to max. nevhodné. Je výborne, že sa pán drží 10 rokov, určite netreba provokovať.

kittykat22
27. dec 2022

@martul nie nie, pivo nealko nie. Neber ani nealko ani nic podobne, ked sa tam abstinuje. Kup sirup nejaky spesl. Uplne mimo spojenia s alkoholom.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
27. dec 2022

@martul čaje, káva, med, syry, slané pochutiny, kvalitné oleje - tekvicový, sezamový, olivový..., nakladaný syr, chilly papričky, olivy, oriešky... čokoľvek čo sa dá zjesť, vypiť nealko.

anitta98
27. dec 2022

nejaké maličkosti, slanosti, také trošku delikatesy, to je podľa mňa dobré tak 🙂

marryen
27. dec 2022

@martul do toho košíka môžeš dať aj nealkoholicku fľašu. Napr.teraz veľmi obľúbený ginger. Zíde sa aj na imunitu. Je to vlastne zázvor. Mňam 😋 i nás návštevy alkohol nechcú len toto sa pije.😆