Musia byť krstní rodičia katolíci?

zgamd
1. aug 2015

Ahojte baby. Musia byť krstný rodičia katolíci pokiaľ chceme mať katolícky krst?? Nemohol by byť jeden evanielik??

sabina1975
1. aug 2015

@zgamd krstila som pred cca 1,5 rokom a u nas mohol byt krstny len clovek co ma vsetky sviatosti a dosiahol dospelost iny moze byt len ako svedok pri krste

evatko
1. aug 2015

Presne ako pise @sabina1975 do bodky

liebling98
1. aug 2015

@zgamd ak je jeden krstný rodič katolík, ktorý má všetky sviatosti (krst, birmovku, a pokiaľ je sobášený, tak v katolíckom kostole), tak druhý môže byť aj evanjelik, ale je písaný ako svedok krstu.

zgamd
autor
1. aug 2015

Ďakujem baby

ematko29
2. aug 2015

Moja dcerka ma 9mesiace a krstnu mame katolicku a krstneho jej manzela evanielika.

tianka
2. aug 2015

u nas to tak je svagrina je evanjelik teda je len svedok krstu brat je krstny ale deti ich oboch budu volat krstny bez rozdielu 😉

majusqa77
2. aug 2015

vsetko zalezi od farara. Ja som bola teraz synovcovi a dovolil aj ked nemam vsetky sviatosti...

zgamd
autor
2. aug 2015

Ďakujem baby za informácie ☺ Ešte dúfam že bude kňaz zhovievavý lebo by sme chceli krstiť po veľkej noci až vtedy sa dostaneme na Slovensko a nie sme zosobášeny. Svadba bude až O pár mesiacov neskôr.... O mesiac budeme múdrejší

tianka
2. aug 2015

@zgamd najdes takeho co bude , nie je podmienka ze musi v tvojom meste kaslat na takeho co nebude chciet 😉 Drzim palce

mima4
2. aug 2015

@zgamd bola som na katolickom krste, kde krstni rodicia boli obaja evanjelici...

Pokial je knaz krestanom, nemalo by mu to vadit...

janmiska
22. sep 2015

Dievcata ja mam trosku obavy ci s krstom nebudeme mat problem. S priatelom sme obaja rozvedeni a sice mame v plane sa vziat,no najskor o rok v lete a na urade. Ja som rimokatolicka, on je grekokatolik a rovnako grekokatolici su aj krstni rodicia. Krstna mamina je slobodna a krstny otec zenaty. Dietatko by sme chceli krstit v rimokatolickom kostole. Myslite ze to bude ok?