Musí byť žiadosť o uzavretie manželstva podaná v mieste konania sobáša?

astina
6. apr 2022

Ahojte vsetci, mam jednu otazku...
V lete sa budeme brat, chceli by sme cirkevny sobas. Mame ziadost o uzavretie manzelstva v mieste nasho trvaleho bydliska. Je to dedina blizko okresneho mesta - tam bude aj hostina. Koli tomu, ze tam bude aj dost deti, z toho jeden autista, chceli by sme, aby obrad bol v kostoliku blizko miesta konania hostiny. Volala som na tamojsiu farnost, nebol problem, ale az potom mi doslo, co pan farar povedal do telefonu - ziadost o uzavretie manzelstva ma byt podana v mieste konania sobasa? Resp na matrike, ktora mu prislucha? A teraz co? Mame predsalen ist do farnosti tu, kde sme podali ziadost o manzelstvo ?

ivuska027
6. apr 2022

Nemoze byt problem zodvihnut telefon a rovno sa spýtat. Kým si tu napisala cely tento eleborat, uz by si to 3x zistila na prislusnom urade 🙂

astina
autor
6. apr 2022

@ivuska027 dakujem krasne na odpoved, dnes sa na faru chystam osobne tak ci tak, len som nevedela s cim mam pocitat. Ale chapem, bolo treba sa vyjadrit....

ivuska027
6. apr 2022

@astina nebolo to myslene nejak zle. Len niektore veci su skratka jednoduchsie ako sa zdaju. Ja som velmi prakticky clovek, preto mi prislo najrchlejsie zdvihnut telefon 🙂