Môžeme byť krstní rodičia?

dominika1922
22. jún 2022

Ahojte, priateľovmu ujovi sa má narodiť prvé dieťa a chceli by nás za krstných rodičov. Ja nemám žiadne sviatosti a priateľ má všetky. Vtedy už budeme ale cirkevne zosobážený a tak nevieme či to bude vôbec možné aby sme boli krstný rodičia. Dočítala som sa aj že áno a aj nie tak neviem podla čoho sa to posudzuje. Budem rada za odpovede 🙂

guiseppinka
22. jún 2022

Tvoj muz bude normalne krstny otec a ty budes pisana v matrike ako svedok krstu

caramellka
22. jún 2022

Presne, my to máme tiež tak, ako píše kočka vyššie...

marca12
22. jún 2022

@dominika1922 pokial nemas sviatosti ako mozes byt cirkevne zosobasena? Cirkevne ta zosobasia iba ak si dorobis sviatosti,ci sa mylim? U nas v rodine si museli dorabat sviatosti

guiseppinka
22. jún 2022

@marca12 ano mylis sa. Nic si nemusi dorabat. Na fare sa len spise ziadost o dispenz na biskupak, biskup to podpise a posle naspat. Ona este podpise papier, ze muzovi nebude branit vo vychove deti v katolickej viere

nafka0483
22. jún 2022

@marca12 Presne ako pise @guiseppinka aj ja som takto zosobasena.

dominika1922
autor
23. jún 2022

@marca12 presne ako ti píšu baby nižšie. Už máme všetky tieto papiere vybavené a není s tým žiadny problém🙂

matkahelka
23. jún 2022

@dominika1922 ty krstnou byt logicky nemozes, kedze nie si ani pokrstena, ani nemas sviatosti. tvoj muz ano. ty budes len svedok krstu. oficialne. dieta ta vsak moze nazyvat krstnou mamou.

miska_kal
23. jún 2022

nooo tak potom fajn. ono bude sice oficialna stranka, ale tak po tej moralnej budes aj ty krsnou mamou, takze je to asi jedno

matkahelka
23. jún 2022

@marca12 ziadne sviatosti si dorabat nemusi, ako bolo vyssie vysvetlene, bude mat dispenz a musi podpisat, ze nebude muzovi branit vo viere vychovavat deti. je to takto oficialne dane.

dominika1922
autor
23. jún 2022

@matkahelka aha no ja som si to aj myslela ale čítala som že to záleží aj od farára. No na druhú stranu zas že svedok je skoro to iste ako Krstná a potom zas že to vôbec nie je to iste 😀 aj keď ja si myslím že Krstná je vždy len jedna ta co sa najviac zaujíma..

matkahelka
23. jún 2022

@dominika1922 ulohou krstnych rodicov je predovsetkym viest dieta k viere . a ty, kedze nemas sviatosti ich logicky k viere viest nebudes 😉 ty budes taka ta dobra teta, zapisana ako svedok krstu 😉

michellemary
23. jún 2022

@marca12 mýliš sa, pri cirkevnom sobáši stačí, ak má sviatosti jeden zo snúbencov.

dominika1922
autor
23. jún 2022

@matkahelka ja mam na to taky pohľad že väčšina krsnych rodičov na to dieťa z vysoka ... vidím to v rodine svojej aj priateľovej takže pre mňa nie je dôležité viesť dieťa k viere ale byť mu nablízku keď to potrebuje a tak aspoň to je môj osobný názor🙂

mandarinka555
23. jún 2022

@dominika1922 Presne tak.....všetko záleží od farára...Mojej vnučke je krstý otec môj mladší syn a jeho žena. On má všetky sviatosti, ona žiadne a nebol problém.