Môžem byť krstná mama, keď som druhýkrát vydatá?

16. apr 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako to funguje...bola som rozvedená, ale teraz som druhýkrát vydatá môžem byť krstná mama ? Lebo vraj rozvedený nemôže byť nikdy krsny rodič,neviem ako to zistiť

lenuska9999
16. apr 2023

Tak krstný rodič ma vychovávať svoje krstňa vo viere a byt rozvedená je v rozpore s náboženstvom. Čiže preto nemá byť krstný rodič rozvedený. Ale podla mňa veľa záleží aj od konkrétneho farára aký má k tomu prístup on. Vo všeobecnosti som si všimla, že seleziani nie sú tak prísny ako "obyčajný" rimo katolíci. Nam napr povolil farár to, že stačilo aby mal len jeden z krstných rodičov birmovku

janetinka27
16. apr 2023

Ahoj a ako si teraz vydata? Bol niektory sobas cirkevny? Ak druhy bol cirkevny,potom by si krstou byt mohla. Ak zijes teraz v "nesviatostnom" manzelstve,potom nemozes byt krstnou.

@lenuska9999 ahoj, ano, staci ak ma jeden krstny rodic birmovku, ten druhy je potom svedok krstu

autor
17. apr 2023

@janetinka27 druhýkrát som mala na úrade sobáš....birmovku mam

cookie29
17. apr 2023

Podla kanonickeho prava nie. Nemozes byt zapisana ako krstny rodic. Ale mozes byt ako "svedok krstu". Vela knazov to takto obchadza a neunuva sa vysvetlovat rozdiel. A koniec koncov, niekedy je menej podstatne co je na papieri, ale co clovek robi v zivote.

janetinka27
17. apr 2023

potom nemozes byt krstna, ale mozes tak k dietatu pristupovat. pripadne, budes svedok krstu, pricom krstny bude ten, kto bude podmienky splnat, cize vek, birmovka a sviatostne manzelstvo (alebo slobodny nezijuci s partnerom v domacnosti) atd