Môže mať dieťa dve krstné matky?

ivula20
19. nov 2012

ahojte zienky...rada by som sa spytala..je moznee aby moje dieta malo dve krstne mamy? proste ziaden krstny otec... 😉

xlucia
19. nov 2012

@ivula20 nie je to mozne. vola sa to krstni RODICIA. ale moze byt len jedna zena a ta druha ako zastupca muza ktory sa nemoze zucastnit

ivula20
autor
19. nov 2012

no fajn... dakujem ;)

kmkke
19. nov 2012

@ivula20 Nám farár povedal že môžu byť, ale jedna bude na krstnom liste zapísaná ako krstná mama a druhá ako svedok krstu. Ale vraj my si ich môžeme volať dve krstné mamy 😀

ivula20
autor
19. nov 2012

tak to sa mi paci ;) dakujem pekne 🙂

lienkan
19. nov 2012

@ivula20 Môze byt presne ako pisala maminka predomnou 🙂

ullala
20. nov 2012

a mozu byt krstna mama a krstny otec, ludia ktori nie su manzelia, ale za manzelov maju niekoho ineho?

dadatal
20. nov 2012

@ullala Môžu

ullala
20. nov 2012

@dadatal vdaka... skoda 😀

sendy182
20. nov 2012

@ivula20 ahoj môže jedine tak ........ prvá bude krsná mama a druhá až birmovná mama asi s 12 roč. odstupom 🙂 .......... 😉

lovela1
20. nov 2012

@ullala možu, krstným rodičom može byt ktokolvek,kto je krsteny a birmovaný

dadatal
20. nov 2012

@ullala Prečo škoda?

ullala
20. nov 2012

@dadatal lebo mi nie je prijemna predstava, ze by som bola vydata a manzel by robil krstneho s nejakou inou zenskou...

bbarboraa
20. nov 2012

ja si myslim ze ano... ale len v pripade ze su par 🙂

euka210
21. nov 2012

jasne, ze mozu byt aj dve zeny 🙂 HLavne, aby boli splnene podmienky...krst, birmovka, usporiadany zivot a pod. (teda ziadny par)

euka210
21. nov 2012

@ullala neviem v com mas problem, ja mam krstneho z otcovej strany a krstnu z maminej. Niekde je taky zvyk, davat kazdeho z jednej strany rodicov dietata, my davame pary....brat s manzelkou a druhemu bude manzelova sestra s mm.

bronia13
21. nov 2012

nas drobec ma moju sestru,manzelovu sestru, kamosku (evanielicku) a svagra - ostatny su katolicy.... nebol absolutne ziadny problem...mala ma obe sestri a to je asi vsetko, ja ale zijem v USA ale aj ked som moju malu prvu krstila na SK tak farar mi povedal ze jeden musi byt pokrsteny katolik a druhy moze byt uz potom hociakej viery.... takze tak... 😎