Môže byť evanjelik svedkom na svadbe katolíkom v kostole?

ifsi
1. mar 2016

Kamarátka ma požiadala, či by som jej bola svedkom na svadbe, s radosťou som samozrejme súhlasila, až neskôr mi napadlo, že či nebude problém rozdielne vierovyznanie. Máte niekto skúsenosti? Nebude to problém? Treba niečo dopredu vybaviť? Ďakujem za odpoveď. 😉

bibiana26
1. mar 2016

Ahoj problém by to nemal byť. Rovnako som evanjelička a svedčila som kamarátom na svadbe v rím.kat.kostole.

monicm
1. mar 2016

Svedok krstu určite áno, ale nie ako krstný rodič. Mali by mať však niekoho tiež ako krstného, v tomto prípade by to mal byť muž katolík.

nikelca
1. mar 2016

moja kamoška evanielička tiež bola mi svedkom na svadbe 🙂 dokonca sa nejako"stratila " a mala prve svate prijimanie 🙂 🙂
pri krste je to ine 🙂

mlady_par
1. mar 2016

nam bol v rimsko-katolickom kostole svedok neveriaci takze evanjelik urcite ano

tehula
1. mar 2016

moze ti ist za svedka. Ako mi kaplan na tuto otazku odpovedal, pre mna za mna aj ked mohamedan vam bude svedcit. Na vierovyznanie sa prihliada pri krstnych rodicoch deti 😉

karkana
1. mar 2016

môže, môj manžel je evanjelik a bol bratrancovi ,

bonaqa2013
1. mar 2016

čo fara to iné pravidlá. Veľa závisí aj od farára... ale obáločka a väčšia škatuľa zákuskov to spraví. 😀 😀 😀 Niekedy mi to pripadá ako štát v štáte....

lubi40
2. mar 2016

problem by to vobec nemal byt. Ja som dokonca mala svedka ateistu (vobec to farar neriesil) a krsna mama nasho syna je tiez bez vierovyznania (samozrejme jej manzel a teda aj krsny otec je katolik). Ale pri svadbe sa to naozaj neriesi.

salome51
2. mar 2016

Ja si myslím že áno. Ja som mala za svedka evanieličku a potom som ja bola jej svedkom na svadbe. Nebolo treba nič vybavovať.

jvlo
2. mar 2016

Mala som evanjelicku

jankalac
2. mar 2016

svedkom na svadbe moze byt hocikto. tiez sme si mysleli ze musia byt rovnakeho vierovyznania, tak sme si zavolali svagrovcov ktori uz boli v kostole zosobaseni, lebo kamarati nemaju ani krst,nic, a farar nam potom na tom sedeni pred sobasom povedal ze sme mohli mat hocikoho, veriaceho, neveriaceho, je to jedno. ine je to potom pri krste dietata, tam musi mat krstny rodic vsetky sviatosti.