Meno Saskia a Emilly - vaše názory na nezvyčajné mená

lenkakolin
16. nov 2016

Dievcata co hovorite na meno Saskia a Emilly ?ako ich voolate doma?napiste ake NEZVYCAJNE mena dievcenske sa pacia vam...zienky nezvycajne nie anicka atd...Dakujem 🙂

warholette
16. nov 2016

@lenkakolin Emilly s dvoma L nie je meno, ale preklep. Je to po anglicky Emilia, takze nic nezvycajne 😝 Saskia je pekne meno.

alchemilkazltozelena
16. nov 2016

@lenkakolin Emily je Emilia..a Saskia mi pride ako Sisa..nepaci sa mi..my sme chceli dat nasmu druhemu babatku meno Vivien ale budeme mat chlapceka, takze toto meno je pre nas uz pase bohuzial 🙄

petikmir
16. nov 2016

@lenkakolin mne sa saskia nepáči ale to je vec vkusu. Ale emily som chcela kedyso dať mojej dcére ale iný muž tak toto meno teraz nesedí😉

lauricka
16. nov 2016

Saskia je moc "sykave" na mna a Emi je OK, ale nie je az take nezvycajne. Ja mam Olíviu a Melániu, Oli a Meli. Ale obe sú normálne v kalendári a nie sú asi velmi nestandardne. Obe vybral tatik 😀

librarian
16. nov 2016

keďže si meno Emily napísala s dvoma L aj v nadpise i príspevku, asi si neurobila preklep. no v živote som toto meno s dvoma L nevidela. by sa mi to nechcelo furt opakovať, keď sa ma niekto bude pýtať na meno, že dcéra je Emily, ale s dvoma L... ja som mala vybrané dievčenské meno Emília (no čakám chlapca, takže možno nabudúce) a Emily by asi boja jedna z jej prezývok. no oficiálne by bola Emília. Emily sa podľa mňa ku mnohých slovenským priezviskám vyslovene nehodí (ani k môjmu). mne sa netradičné mená nepáčia, ale je mi jedno, ako sa volajú cudzie deti. len k tej Emily som sa chcela vyjadriť. 🙂

anjelicek26
16. nov 2016

No moj nazor na nezvycajne mena je bohuzial taky, ze rodicia nevedia co od dobroty a za kazdu cenu sa snazia o originalnost... aj za cenu toho, ze dieta bude kazdy raz musiet svoje meno opravovat, hlaskovat, alebo sa zan dokonca hanbit... Emilly a Saskia su normalne mena, nic extra, aspon pre mna... Saskiu som mala uz roku pane ako spoluziacku na zakladnej skole a Emilie su v roznych obdobach pisanej formy kade-tade... My mame mozno nezvycajnejsie meno pre dcerku, vola sa Rosalie, ale je to vyber nasich deti a spojili sa dve veci - volala sa tak manzelova milovana teta, ktora ho pomahala vychovavat kedysi a deti to meno vybrali sami od seba (podla sovicky v Popoluske), tak jedno z druhym, hodi sa nam aj k priezvisku, zijeme v zahranici, mali sme nan len pozitivne ohlasy zatial. Je to na Slovensku Rozárka ci Ruzenka...

tenerifka
16. nov 2016

Mne sa pacia obidve, ale treba brat do uvahy aj priezvisko.....Emilly by som zmenila na Emilia ( oficialne), a vy ju mozete volat Emily....

katriona1
16. nov 2016

moje neteř dala jméno Emily, teda s jedním l 🙂 a byla jsem překvapená, že v Čechách se tot jméno vyskytuje jenom 85x 🙂 já ho nikdy nepovažovala za nějak zvláštní, malé říkáme Emily, Emi, Eminka a docela se mi líbí
a s tou netradičností je to taky zavádějící, já dala dceři jméno Simona, za celý život jsem poznala jenom dvě a nebývalo to běžné jméno, no uběhlo pár let a ted je v našem okolí těch Simonek snad víc jak obyčejných Aniček 🙂

@tenerifka Emily je anglická verze Emilie, takže když chceš dítěti říkat Emily tak ho tak i pojmenuj

gala79
16. nov 2016

ako ich volate doma??? no tak ako im meno das: Saskia a Emilly ... naco potom davat take mena ked sa to zasa zele" pozdrobnelinkuje " a "poslovenstuje"... obe nie su ziadne nezvyacajne, normalne proste...

monka3110
16. nov 2016

Ja mám Saskiu (meniny má 21.4. - je aj v niektorych kalendaroch len sa musim viac pohrabkat ked kupujem novy)...a volame ju Saskia....najkrajšie meno na svete..pre mňa...a druhorodenej vyberal meno manžel..a ta je Ema...s jednym M...bola som zasadne proti dvom...ale za mňa aj Emilly fajn...veď vyslovovat budete klasika "Emily" len pisať budete s dvoma L.

vevesh
16. nov 2016

Emilly nepovazujem za zvlastnu, saskia je skor netradicna- a deti volam tak, ako maju uvedene v rodnom liste (mame zahranicne mena)- i ked rodina sem tam prida icka/uska a pod. A mne sa pacia nezvycajne Napr. Roya, Mina ci Xenia, Alana, Amelie ci Pia ...ale k nasmu priezvisku nepasuju, takze ostanu tieto mena iba v podobe "pacenia sa" 😊

berta1988
16. nov 2016

Saskia je trochu netradičné, ale Emília, opravím ťa, nie je netradičné, ale momentálne veľmi fičí a to je jedno, či je to Emília, alebo Emily. Nedávala by som to, to je ako tie mužské, ktorých je veľa, Jakub, Lukáš, Samuel a spol. To len aby si vedela, že to už je poriadne v móde. My tiež čakáme dieťatko, zatiaľ máme pripravené meno Juliana, ale tiež nie som veľmi o ňom presvedčená. Priezvisko máme na J, tak chcem JJ, mužské sa nám veľmi hodí k priezvisku, ale dievčenské, možno sa zmení, keď sa dieťa narodí.

majulino
16. nov 2016

@vevesh poznam aj xeniu aj alanu a volaju ich ze xeňa a lana
@lenkakolin moja kamaratka ma dvojcata saskiu a sofiu mne sa to meno velmi paci a Emilly poxnam tiez a volaju ju milka :D obe :D
Mne sa strasne pacila Alzbetka a Dorotka a tiez Nadezda. Moj kamarat sa zeni a berie si Zdislavu volaju jj ždijka

majulino
16. nov 2016

@berta1988 mam sesternicu Juliana a poviem ti ze ta si v skole uzila. Jej mama bola proti tomu aby ju volali Julka, pretoze jej mamu tak volali kedysi a oni sj to spojili tak ze je to nieco hanlive, jasne ze to natlkla julinke do hlavicky a v skolke a skole ju vsetci volali julka. Ta vkuse revala

tutu_1
16. nov 2016

Manžel ma nezvyčajne mena a mal aj priezvisko nakoľko nepochádza zo Slovenska. Výsledok ? Kedže mu neustále komolili priezvisko dal si ho zmeniť, ale krstné meno si nechal. Tak mu pre zmenu komolia to. Neustále každého musi opravovať. Pripadne ak pride faktúra smeje sa, ze on takého človeka nepozná, tak to ani nezaplatí. 😁😁😁
Meno svojmu dieťaťu môže dať každý človek aké chce. Moj syn chodí do školy aj s Kevinom. Podľa mna je to uz extrém. Načo byt za každú cenu inakši nechápem. Ale ako píšem je to každého osobná vec. Saskia mi pride krkolomné a Emily by som radšej pomenovala Emília ak bude žiť na Slovensku a ma slovenské priezvisko. Inak tie mena pôsobia skôr smiešne. Omnoho viac sa mi paci ak sa v rodine mena dedia a pri rozprávaní starých rodičov prichádzajú na to koľko generácii sa nosí ich meno, kto všetko ho nosil, akí to boli ludia a pod.. Myslim si ze to spojenie s rodinou je viac ako byt za každú cenu výnimočný a neustále každého do úmoru opravovať ako správne vyslovovať alebo písať "moje" meno.

lenkakolin
autor
16. nov 2016

je to kazdeho vec ked chceme ine meno tak chceme...nezaujima ma nazor ze vam sa viac pacia tradicne mena co sa dedia ...dakujem za nazor tutu_1

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@librarian ked si mala iba potrebu prejavit svoj nazor na nezvycajne mena tak vies ze tvoj nazor ma vobec nezaujima...nemam rada mamicky co idu od veci ked sa niekto pyta a nemam k tomu povedat co mudre tak sa zdrzim ked sa mi nepaci nevyjadrujem sa je to kazdeho vec ake meno chce dat ... a Emilly s dvoma L nebol to preklep..

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@alchemilkazltozelena uz Vivien mame :D

jana_eyre
16. nov 2016

Mne sa pacia nezvycajne mena a myslím že každý si môže dať ake chce a nepozastavovat sa nad akýmkoľvek menom.. bolo by pekne svoje deti učiť tomu istému a potom sa nikto nikomu nebude smiať, keďže tento argument prečo tradicne mena ženy casto spominaju..

Moje deti majú netradične mena Edgar, Elma, Elias a velmi sa mi pacia.. Prvého dokonca aj skrátene volame Edi a nevidim na tom nic zle..

K uvedeným menam v uvode - viac sa mi paci Emilly, ale to je len môj názor..

librarian
16. nov 2016

@lenkakolin ty si dobrá trubka. arogantná, až to bolí. ale každý sme nejaký.

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@jana_eyre suhlasim pekne napisane treba tak deti ucit a vseko by bolo ok

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@librarian ja nemam potrebu nikoho urazat a hovorit niekomu trubka len za to ze nezdiela tvoj presadzovany nazor...nemam rada take aktivne maminky ako si ty ked nemas co povedat k veci zdrz sa komentara ...ale ako si napisala každý sme nejaký :D

ceresnovci
16. nov 2016

Ja by som svoje deti nepomenoval Saskia a Emily.

stanulienkat
16. nov 2016

Uz skor Emilia. Mame v rodine Emily a je dost smiesne. Hlavne s priezviskom. Podobne ako Vivien a podobne kktjny. Ak mate zahranicne priezvisko,alebo zijete mimo sk,tak ok.

tutu_1
16. nov 2016

Vo všeobecnosti je pravda ze niektoré nezvyčajne mena vyznievajú komicky s echt slovenskými prieviskami. Napr spomínaný Kevin Veselý, ale Jessica Malá. Ale ak je priezvisko zahraničné nemusi to byt uplna katastrofa.
I keď je pravda ze pri menách spolužiakov môjho syna som uvažovala akým seriálom sa inspirovali rodičia napr. Esmeralda, Venezia, Valentino, Jessica ( inak suseda ma sucku s rovnakým menom) spomínaný Kevin... A tiez nie je žiadna výhra volať sa ani Bohdan, Zoltan, Kazimír a pod. Ale fakt je to o vkuse rodičov. Co mne sa nepáči iny môže vyskat od radosti.

danusa79
16. nov 2016

...myslim, ze dneska uz je nezvycajne meno prave ta Anicka :D

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@tutu_1 to ze vas sused ma sucku s menom Jessica ma neprekvapuje my mame suseda a ma psa Sofiu a Kuba....dalsi ma miša to uz je aj o ludoch ...je jasne ze nechcem ziadne meno z telenovely to prenecham inym obcanom :D aaaaa mame priezvisko ze to az taka katastrofa nebude 🙂

lenkakolin
autor
16. nov 2016

@ceresnovci a ako by si ich pomenoval Anička 🙂))))