Meno pre chlapčeka

sabrin123
20. feb 2016

Ahojte potrebovala by som poradit...Nenachadza sa meno Dário v slovenskom rozširenom kalendari?Hľadala som ho ale nikde nieje...Velmi sa mi to meno pači a idem ho dať synčekovi...Ma niektora z vas doma syna Dária?Nevyzera to ako z telenovely?Dário..... 🙂 🙂

seahorse27
20. feb 2016

Nestretla som sa tym menom, v kalendari je asi len Darius...to sa ti nepozdava? Znie to viac standardne..Dário mi znie ako pomyleny Mario :D

katkakovac
20. feb 2016

Znamy sa tak vola, ale on je slovak srbskeho povodu. Treba sa spytat na matrike, ale podla mna by to nemal byt problem. To ze nie je v kalendari neznamena, ze sa neda pouzit. Kazdy vyrobca kalendarov pouziva iny menny zoznam, smerodatne je len to, co ti povedia na matrike. Skus pogooglit nejaky zakon o menach deti alebo nieco podobne😉

misel0806
20. feb 2016

@sabrin123 prvy krat pocujem to meno??? A kde si ho zobrala podla coho si si ho vybrala? V kalendari slovenskom nieje😀

gabyvt
20. feb 2016

Ja poznám iba podobu Dárius, s Dáriom som sa nestretla, aj keď sa mi Dário páči viac ako Dárius.

cerez
20. feb 2016

V slovenskom nie je, ale v španielskom či talianskom kalendári je. V španielskom kalendári oslavuje toto meno 19.12 a v talianskom tuším 24.8.
V dievčenskej podobe sa mi meno Dária veľmi páči. Ale ak sa ti páči chlapčenské meno Dário, nerieš druhých.

salome51
20. feb 2016

@sabrin123 ja som mala na vysokej spolužiaka s menom Dário. Volali sme ho Daro, alebo Darko. Celkom pekné meno. Jeho otec pochádzal zo Španielska. U nás na SR je v kalendári podobné meno Dárius. Aj to je celkom pekné.

diablikovci
20. feb 2016

Pekne meno 🙂 My mame AXELA nie Alexa ale AXELA ziadny preklep ako si vela ludi mysli. 🙂 A v rodine mam aj meno Celestin 🙂

bonaqa2013
20. feb 2016

troška netypické, ale celkom pekné. Susedia, rodina, známi si časom zvyknú ...

janinah
20. feb 2016

poznám dievča,volá sa Dária,záleží ako meno sadne k priezvisku,mne sa toto až tak veľmi nepáči....

tatianakubo
20. feb 2016

Ja mam suseda,hovoria mu vsetci Dario,ale v skutocnosti sa vola Darius☺

extrate
20. feb 2016

@sabrin123 Dario, pekné meno, myslím že nebude problém ho zapísať lebo sa vyskytuje v zahraničí. Jedného poznám (mimo SR) a veeeeľký fešák 😵

ukulela
20. feb 2016

Dario Naharis, Game of Thrones 🙂
Inac ani, aj v rozsirenom kalendari pisu ina Dariusa, ale podla mojho oblubenehoserialuexistuje aj Dario 🙂
http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php

h2
20. feb 2016

Moja sestra mala frajera, ktorý sa volal Dário, ale bol to Talian.