Meno pre chlapca Cézar

barbita
15. aug 2015

Ahojte baby chcela by som sa poradit.....Je meno Cézar vhodné pre chlapčeka??

sense
15. aug 2015

je to chlapcenske meno, len nie tak frekventovane...

lavender84
15. aug 2015

Ahoj v starom Rime urcite 😀 😀 ja som skor zastanca nasich mien... Manzelova sesternica dala synovi meno Mike Sebastian a teraz keby mohla zmeni na Misko... Dieta bude so svojim menom zit cely zivot, pa

ditatxu
15. aug 2015

ano 🙂 je to silne meno http://babetko.rodinka.sk/mudrosti/riesime-dile... aj tu je spomenute

miriam_s
15. aug 2015

meno pôjde s tvojím synčekom celý život, a deti vedia byt niekedy naozaj zlé, pozor, aby sa mu potom nevysmievali ...

agathachristie
15. aug 2015

Nie je to vhodné meno.

maslenka47
15. aug 2015

na slovensku to je vhodne meno ... pre psa

idris
15. aug 2015

meno je to krasne , ale poznám veľa ľudí a majú tak pomenovaných psov 😅 Ja som raz dostala psa s menom Alina, staršia fena, raz som ju v meste volala a otočila sa jedná pani, poviem Vám cítila som sa dosť trápne 😅 a určite aj tá pani 😒 Preto by som radšej volila iné meno 😉

pan_dokonaly
15. aug 2015

Ak mas spanielske, alebo talianske priezvisko, tak preco nie.
Ale Cezar Smatana, alebo Cezar Horvath nie je nic moc. 😎

lenicko
15. aug 2015

Je to super meno, ale na Slovensku by som do toho určite nešla. Ak máte nejaké rýdzo slovenské priezvisko, tak to nevyznie dobre. Ako už bolo spomenuté, s týmto menom poznám na SK len psy. Starorímske mená sa hodia buď talianom, alebo histórii.

pan_dokonaly
15. aug 2015

Ak sa tvoj manzel vola Salat / Salata tak to je super meno :D

Cezas Salat 😎

mamulienka30
15. aug 2015

Cezar je bohuzial dost rozsirena znacka zradla pre psy... vola sa tak vela maciek a psov... inak je to meno velmi pekne, ale toto by som dietatu nespravila, ono to v detskom kolektive moze zle vypalit, z historickeho ci s tohoto "zvieracieho" hladiska.

loginexistuje
15. aug 2015

nuz meno pekne ale teda sa ti moze stat ze zakricis Cezar a dobehne ti zopar psikov alebo kocurov... 😉

Nasa suseda ma psa Ninu ... a ja sa vzdy tak trhnem ked na nu vola ... ze preco vola na moju dceru..

tomiholjubavi
15. aug 2015

@maslenka47 aj nasi susedia mali cezara. krasny zihany boxer to bol 🙂

tomiholjubavi
15. aug 2015

@barbita cezar nebolo meno ani v starovekom rime...bolo to jedno z priezvisk. aj samotny Cezar sa prvym menom volal Gaius. neskor sa z tohto priezviska stal titul- z cezara vzniklo cisar, keiser a car 🙂 osobne nepoznam nikoho, kto by sa tak volal a to pracujem s ludmi z celeho sveta. pocula som v telke, ze jeden taliansky navrhar sa vola ceasare...no ale aj tak. podla mna to meno nie je vhodne, nielen na slovensku, ale aj vo vseobecnosti..kdekolvek by tvoj syn isiel (okrem talianska) a predstavil by sa ako cezar, vsade by to meno vyvolavalo minimalne rozpaky.

ak chces nejake krasne aristokraticke meno, je ich cela kopa...od byzantinskych ako - konstantin, justinian, gratian, valerian, cez rakusko-uhorske ako ferdinand, jozef, frantisek-jozef, Rudol, leopold, po mena ruskeho carskeho dvora - alexander, nikolaj, peter, fjodor - theodor, dimitrij...a mozes aj latinske - Julius, Klaudius, Marius, Livius...Hocico je lepsie, ako cezar 😖

pan_dokonaly
15. aug 2015

@tomiholjubavi Tak v mojej praci, kde pracujem s ludmi z celeho sveta su zda sa pozla zoznamov stovky Cezarov a Cesarov.
Pravda je, ze to bolo jeho "priezvisko". To som si na pociatku tejto temy vobec neuvedomil.

Gaius Julius Caesar (původní výslovnost jeho jména je kaisar, výslovnost cézar pochází až ze středověké latiny)

tomiholjubavi
15. aug 2015

@pan_dokonaly povodna vyslovnost bola Kaezar 🙂 ale ani jeden riman sa tak nevolal krstnym menom 🙂

vivusika
15. aug 2015

@maslenka47 aj švagriná mali Cézara - kóliu 🙂

tomiholjubavi
15. aug 2015

@pan_dokonaly To je ako dat synovi meno Kral alebo Car...ako hore pises Car Smatana..nic moc 😀

danuwa
15. aug 2015

Pre psa určite áno 😀 dietatu by som ho určite nedala

tranquillo
15. aug 2015

Presne tak, ono to pôvodne nie je ani meno, označuje status cisára. U nás sa dáva akurát tak psom. Nepoznám ani jedného Taliana ani Španiela, ktorý by sa tak volal (nie je to ako napr. s menom Ježiš, ktoré sa u nás nedáva, ale v Latinskej Amerike mužov a chlapcov s menom Jesús behajú tisíce). Keby chcem dať vznešené meno, dám meno Henrich.

ditatxu
15. aug 2015

Teraz rozmyslam ze tiez nepoznam spaniela s menom Cesar ale dost ich je v latin amerike. Mexicania, kolumbijci atd

sardinka32
15. aug 2015

@barbita Pytas sa na nazor...tak za mna NIE. Chlapec, ked vyrastie sa zan bude hanbit, to mi ver. Ako ja nemam nic proti starsim menam a ani tym modernejsim, ale toto meno je fakt ulet. Dobre to zvaz...ono je fajn sa odlisovat, ale zas co je moc, je moc. Nie sme dakde v Mexiku, ale na Slovensku.

gabrielkaa
15. aug 2015

ahoj, no vyber mena je vyhradne len na jeho rodičovi a dieťa to má potom ako darček na celý život. Osobne by som meno cézar nedávala, nakoľko v mojom okolí je pár psov s týmto menom... je to totiž aj obľúbené meno pre psíkov

atrami
15. aug 2015

Osobne nie. Ja som mala podmienku, aby sa dala vytvoriť pekná zdrobnenina, aby s menom neexistovala žiadna spojitosť s vecou, zvieraťom a podobne. Napríklad Mercedes je pekné dievčenské meno a film Gróf monte christo milujem, ale proste sa to spája so značkou auta, tak by to bol len zbytočný výstrelok. Určite by syn mál s takýmto menom problém. Kamarátka má Tristana, meno pekné, ale nedá sa malinkému dieťaťu pekná zdrobnenina, tak mu hovorí ,,Slniečko" 🙂
Pozri tu http://www.vyznam-baby-mena.com/n/Cezar

katkasofi
15. aug 2015

Mne sa to meno veeeelmi páči. Znie tak vznešene 😉 veľa však zavisí od priezviska...môjmu synčekovi som dala meno ktoré na sk nemal este nikto a mala som obrovské problémy zapísať ho do rodného listu. Niekde je to totižto dievčenské meno... Ale jemu pristane. Inak ja PSA Cezara nepoznám ani jedného... Čo tak dať variantu mena Cesare (bežne používané v Taliansku - číta sa čezare) 😉

vulka
15. aug 2015

Cézar? Tak sa volal starý otec malého Sebastiána z knihy Bela a Sebastián. V tej knihe mi to pripadá ako úžsné meno. Ak sa k tomu hodí priezvisko, tak prečo nie.?

tslobik
15. aug 2015

Za mňa tiež NIE, už keď pre nič iné, tak z čisto praktického hľadiska........Skôr by sa mi hodilo pre psíka

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bielavila
15. aug 2015

cezar neni meno, ale skor titul...ja by som to svojmu dietatu neurobila, ale kazdy podla chuti...ale urcite na 100% ak mu to meno das nevyhne sa posmeskom...

bielavila
15. aug 2015

@tranquillo alebo karol, pekne a vzenesene, silne meno