Meno Ondrej

ave17
5. mar 2017

Ahojte maminy,budem mať dieťa,pre dievčatko mám meno vymyslené,ale pre chlapcA mi nič nenapadá.Vždy som rozmýšľala iba nad dievčatom.Nechcem nikoho uraziť,je to každého vec,ale nemám rada také tie obľúbené mená- Jakub,Samko,Adam a spol.,nepáčia sa mi ani zahraničné-Lucas,Mathias,Tobhias a mena tohto druhu,chlap má mať meno,ktoré bude aj pre malého aj dospelého,takže mená ako Filip, Nicolas a podobne,tiež nie. Prosím vás,aké chlapcenske meno sa vám páči,a spĺňa takéto kritériá?Jediné,ktoré si viem ako tak predstavit,je meno Ondrej.Aký máte názor na toto meno?ďakujem🙂

lilyianka
5. mar 2017

@ave17 každá ti tu môže napísať jedine ake mena sa páčia jej....za mna je to napr Michal,Jakub,potom sa mi páčia aj Tomáš či Martin,ale to už v rodine máme...sestra ma Sama a osobne sa mi to tiež nepáči,len vtedy malo to meno veľký boom a tuším každý druhy chlapec sa tak volal ☺

A ake mas vybrate dievcenske meno?

lilyianka
5. mar 2017

@ave17 este k tomu Ondrejovi...za mna nie....keby tak skôr Andrej...
Inak aj Adrián je pekne meno a velmi sa nedava...alebo co tak Šimon?

ave17
autor
5. mar 2017

Meno mám Anetka,neohukane,dospele,nedá sa mu povedať škaredo🙂 Adrian je v pohode🙂 dakujem za tip🙂

ave17
autor
5. mar 2017

@lilyianka Šimon sa mi veľmi kedysi páčilo,ale neviem si predstavit to meno na dôchodcovi🙂 znie to ako pre malého chlapca🙂

lilyianka
5. mar 2017

@ave17 praveze mne to skôr ide k starsiemu cloveku ako k chlapcovi-Šimon....
Tak keby ludia takto uvažovali,nemohli by sa rozne mena dat...napr je zvlastne(aspon podla mna) aby 80r babicka sa volala Veronika,Bibiana a pod..
Ak raz budem rozmýšľať nad menami deti,urcite nie tymto stylom ako ty....samozrejme tym sa ta nechcem dotknut...je kazdeho osobna vec ake meno a podla coho da....
Aj ked my s muzom uz poriadok v menach mame...uz nam chyba len to dieta 🙏🙏

ave17
autor
5. mar 2017

@lilyianka tak držím palce🙂 babku menom Nina si tiež neviem predstaviť,napríklad podobne ako ty Veroniku;)

lilyianka
5. mar 2017

@ave17 dakujem 😉
My mame uz vymyslene meno pre dievca a napr muzove krsniatko dalo take iste meno svojmu zajacikovi 😂😂 najprv ma skoro porazilo ale prdim na to 👍 hned som sa pýtala kolko taky zajacik zije...ze 8 rokov....tak je možné ze zajac a aj moja dcéra sa budu volať rovnako

janinah
5. mar 2017

Ja som Janka /nie Jana/,asi som ani vyrásť nemala...a babka Janka asi celkom sranda budem😉
Akonáhle človek hľadajúci meno nezadá aj priezvisko,tak je to bezpredmetné...inak znie Ondrej Kováč a inak Ondrej Navarro

elenajezova
5. mar 2017

Ja som vždy chcela mať Ondrejka a Danielku ale mám Františka a Stanku. Takže za mňa Ondrej určite áno. Mne sa toto meno vždy páčilo. Ale samozrejme sa mi páči aj Ferko a Stanka.

tyelde
5. mar 2017

Mne sa Ondrej páči... A inak sú podľa pekné Branislav, Rastislav, Miroslav, Vladimír... Dajú sa pekne skrátiť a podla mňa sa hodia aj starým

shia
5. mar 2017

@ave17 tiez mame dievcenske vybrate Anetka a chlapcenske Ondrej alebo po manzelovi Peter 😀

mpg
5. mar 2017

@ave17 Lepšie by sa mi pozdávalo meno Andrej.

ave17
autor
5. mar 2017

@shia to je aká náhoda🙂 asi máme podobný vkus.. Andrej je tiež pekne,poznám dvoch a obaja sú divni,tak mi to tak evokuje,že radšej nie🙂

shia
5. mar 2017

@ave17 🙂 ocividne hej 🙂 dcerka sa vola Terezka, tak sme pre druhe chceli nieco slovenske k tomu, manzel je Peter, a potesilo by ho keby ak by to bol chlapec bol po nom, jas om skor za ine meno, napr ten Ondrej, prip Martin, ale tak mozno mu spravim radost... 🙂 uvidime co to bude 🙂

adeli79
6. mar 2017

My máme Andreasa ako inšpiráciu

stratilikova
6. mar 2017

Ondrej je pekné meno, poznám dvoch chlapcov s týmto menom, je fajn, asi sa mi páči aj viac než Andrej. Inak čo sa týka mien, uvažovali sme podobne a máme Richarda.

domin85
6. mar 2017

Ked sa Ti paci Ondrej tak ho pomenuj Ondrej. Nepytaj sa nikoho, je to Tvoje dieta. Vzdy sa najdu ludia ktory to meno (hociktore) nejak prekaza a ini, ktorym lahodi a na verejnom fore Ti tazko zodpovedaju cudzie osoby. Napr my mame Mojmira a zas by soms la do krasnych slovanskych mien- no pre ostanych to bolo "preco take divne meno?" a "to sa hrate teraz na strasnych slovanov?" Fakt nech si mysli kto chce co chce- ty si rpedstav ako ho budes oslovovat (Ondrej, Ono, Onko, Ondro...) ako Ti to znie a rozhodni sa 😉

majkapatko
6. mar 2017

Ondrej je kraaaasne meno 😍

godzillka
6. mar 2017

Krasne meno. Mala sa tak volat moja dcera keby bola chlapec 😀 a volali sa tak moj otec aj moj deduso.

0silvia0
6. mar 2017

@ave17 Ondrej je úplne super meno, za mňa určite áno... mne sa páči ako rozmýšľaš, vlastne človek je väčšinu života dospelý a starne, takže meno by sa malo vyberať aj s týmto aspektom. Väčšina ľudí, keď myslí na svoje budúce deti si predstavuje rozkošné batoľatá, maximálne škôlkárov a takto vyberá mená pre svoje deti a často sú to potom u pubertiakov a dospelých rôzne infantilne vybrané kombinácie mien, ktoré znejú niekedy na dospelákovi alebo teenagerovi prečudesne...

jance333
6. mar 2017

my sme mali pre chlapčeka širší výber: Michal, Ondrej, Radoslav, Matúš, Matej.
no na naše prekvapenie budeme mať dievčatko a tu zvažujeme slovAnské mená, lebo také sa nám páčia. a nech si každý hovorí, čo chce. celý život som nespokojná a nestotožnená so svojim menom, takže teraz rozmýšľam poriadne 😉

redhairgirl
6. mar 2017

@ave17 ja mám Ondreja, pre mňa krásne meno. Andreja som nechcela. Jednak kvoli sebe - som Andrea 🙄 a už vidím jak by pokrikovali Aďo (čistý hnus).
Navyše tu v okolí je môj syn jediný Ondrej 😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
6. mar 2017

@jance333 aj keď poriadne budeš rozmýšľať, tvoje dieťa raz môže mať úplne iný názor na svoje meno ako ty. Moje obe deti majú pripomienky k nášmu výberu mien pre ne...🙄

fadama
6. mar 2017

Meno Ondrej sa mi páci mozno preto lebo ho má moj brat. on sa nikdy nestazoval ze by sa mu nepácilo volali ho v skole väcsinou Ondro.
Nositelia tohto mena su podla mna múdry a dobrý ludia.

biba12
6. mar 2017

Ondrej je pekné meno. Ja mám Andrejka a Aďo ho nevolajú, keď tak Andy. Ale väčšinou iba Andrej. Je jediný v triede a široko ďaleko v okolí 🙂

ave17
autor
6. mar 2017

@miriam11 jasné,že dam meno podľa seba,len som chcela počuť aj názory iných,čo je na tom??

ave17
autor
6. mar 2017

Baby dakujem,som rada,ze ľuďom sa pácia ešte aj klasické mená,čakala som horšie reakcie;)že je to zastarané,nemoderne atd.Pekný deň🙂

janadri
6. mar 2017

@ave17 Ondrej....krásne meno,určite si ho daj!!!

0silvia0
6. mar 2017

@ave17 no moja dcéra je Magdaléna a najradšej by ma za tento výber zavraždila 😎