Máte zdedený alebo kúpený zásnubný prsteň?

24. máj 2021

Ahojte baby 😊 Máte zdedený prsteň alebo kúpený? Asi sa už ale moc nededí, čo?😕 Pre mňa majú šperky neskutočnú hodnotu a strašne sa mi páči, ak sa šperk dedí. Viem však, že dnes pri rozvodoch a podobne je to už dosť divné potom😕

nafka0483
24. máj 2021

Mam kupeny, pretoze v manzelovej rodine nemali tradiciu, ze by sa prsten dedil. Dokonca boli casy, ked boli predkovia radi, ze si mohli dovolit kupit obrucky, medzi "beznym" ludom kedysi nebolo bezne davat zasnubny prsten.

amelie2017
24. máj 2021

Kupeny. Podla mna malo ludi bude mat zdedeny, kedysi to nebolo tak v mode, davat snubne prstene. Jedine ak by dal partner nejaky prsten, ktory sice zdedil napr. po babke, ale snubny to nebol. Aspon v mojom okoli nepoznam nikoho zo starsej generacie, co by mali zasnubne prstene. Napr. moja mamina ma nejake po babke, ale klasika zlate.

autor
24. máj 2021

Nemyslela som to tak, že snubný sa dedí, zle som sa vyjadrila 😊 Bolo to myslené tak, že prsteň, ktorý sa zdedil vy dostanete ako snubný 😊

petamich
24. máj 2021

nemala som po kom zdedit - svokra zasnubny prsten nemala, kupili si az rovno obrucky 🙂 takze som dostala "novy", ako svadobny dar som ale od svokry dostala krasny rubinovy prsten, ktory sa mi pacil a zo srandy som spomenula, ze raz ho chcem zdedit a tento rada predam synovej manzelke, ked on bude mat zaujem :D

penelope10
24. máj 2021

Nemam, no mame v rodine prsten, ktorý sa dedi asi 5. generaciu, kupeny bol v Amerike, no nebol zasnubný, ani sa ako zasnubný nededí,ale z matky na dcéru

autor
24. máj 2021

Joj mne sa také strašne páčia 😁 no bohužiaľ moja rodina vôbec nie je takýto typ. Mama zásnubný prsteň i obrúčku predala po rozvode 😕

nafka0483
24. máj 2021

Take sperky mame, co sa dedia z generacie na generaciu - ma ich babka, raz budu mamkine a potom raz moje a sestrine a raz ich dostanu nase deti.
Ale nie su to zasnubne.

sendy1977
24. máj 2021

moja mamka zomrela teraz v novembri. Jej zásnubný prsteň mi ostal, ale neviem si predstaviť, že by ho syn dal svojej snúbenici, veď teraz je iná móda, či by sa rovno neurazila. Ak budem mať raz vnučku tak jej ho dám na pamiatku. Ja mám ešte svoje prvé detské zlaté náušnice. Moja predstava je ich dať vnučke, ale či ich nevesta da svojej dcéra? nepovie, že sú starodávne 😂

suzitok
24. máj 2021

Mne sa tiež páči myslienka dedit zásnubný prsteň...nepoznam nikoho, kto to tak ma...akurat dedenie a posuvanie si retiazok a prsteňov to ano..
Ja si ale neviem predstaviť, ze by som mala svoj zásnubný prsten dat dalej...

zdena1990
24. máj 2021

Ja tak mám maminin dostala som od mamky jej snubný ,ale mám aj svoj čo som dostala od manžela

hettinka
24. máj 2021

Ja mám vyrobený z rodinného zlata na mieru.

kristina0103
24. máj 2021

mám kúpený a je úplne dokonalý. Môj muž ma na šperky vkus

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz