Maska pre ročné bábätka

miroslavap
1. jan 2014

Zoženiem niekde takė malė? Ideme na detsku oslavu a vstup ke v maskach. Chcela by som pre moje dvojčata naozajstne masky.

cawes
1. jan 2014

som sa musela aj trosku zasmiat, najpr som myslela ze hladas pletovu, a ked som si precitala tak ma trklo ze chces neaku skrabosku ci co, no ale ak na tvar tak rataj ze dieta to strhne skor kukni neaky kostym a hotovo

mijunik
1. jan 2014

@miroslavap ahoj, neviem, koľko máš času na prípravu masiek, ale napadlo ma, že im môžeš prišiť na tenké čiapočky hore šnúročky, to by boli tykadielka, priši im na bodynká dozadu kúsky záclony (ak máš k dispozícii), to budú krídelká a môžu byť napríklad včielky. Alebo im, ak majú červené bodynká, priši bodky a budú lienky. Ak majú rôčik, ešte asi v kostýmoch veľmi nevydržia, resp. im bude možno teplo. Takže by som volila niečo, čo si ani neuvedomia, že je kostým a nebudú sa toho za každú cenu chcieť zbaviť. 🙂

miroslavap
autor
1. jan 2014

@cawes Asi som sa trošku zle vyjadrila, hľadám kostýmy pre nich.

miroslavap
autor
1. jan 2014

@mijunik našla som na internete pár inšpirácií, ale predsa by som chcela niečo "originál" a na čo som zatiaľ našla tak bolo drahé.

mijunik
1. jan 2014

@miroslavap môžeš skúsiť nejakú požičovňu, majú tam rôzne veľkosti, myslím, že aj pre takých drobčekov. Problém môže byť v tom, že ako naschvál Ti v tých kostýmoch nebudú chcieť byť a Ty zbytočne vyhodíš peniažky za požičanie. Pri takých malých detičkách musíš počítať s tým, že sa Ti zašpinia, že budú nesvoje z nového oblečenia a možno z novej situácie (neviem, či už boli na detskej oslave), aj preto som Ti navrhla samovýrobu - obliekla by si ich do niečoho, čo dôverne poznajú, len by si im tam pripevnila nejaké prvky, ktoré z bežného oblečenia urobia karnevalovú masku. Jasné, že karnevalové masky vyzerajú super, originálne, len teda si obmedzovaná ponukou požičovne. Boli by určite milé ako kuriatka, zajačiky, mačiatka, trpaslíčkovia, - malé deti sú zlatunké asi vo všetkom. Len sa v tom musia cítiť pohodlne. 🙂

raszuz
1. jan 2014

@miroslavap ja som malemu, ked mali v jaslickach karneval ( mal necely rok) vyrobila klobucik muchotravku, kupila biele pancusky a body. Klobucik mal na hlave tak striedavo oblacno 🙂, ale ucel splnil 😉

sasikas
1. jan 2014

@miroslavap ja som min. rok dala malemu (cca 10 mesiacov) na hlavu bielu ciapku s uskami (normalne co nosi na von), obliekla biele body a pancusky a na tvar namalovala farbami na tvar nostek a fuziky, bol akoze zajko, alebo neviem co 😀 ale bolo to mile.... 😉