Máme dať peniaze do obálky, keď sa nám vydáva kolegyňa?

28. apr 2023

Ahojte. Potrebujeme radu.
Muž dostal od kolegyne oznámenie o svadbe(tiež sme kolegyne ja som teraz na materskej)…nebolo tam pozvanie k stolu, proste len oznámenie so slovami, ak chcete večer aa pridte zabaviť. My tam nechceme ist. Otázka znie, patrí sa dať niečo do obálky, čo myslite

dilino
28. apr 2023

nie.

dzulli1980
28. apr 2023

Za mňa tiež nie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. apr 2023

Dobre, odľahlo mi, tiež to tak cítim, že to nieje povinnosť

ankare
28. apr 2023

Nie

petamich
28. apr 2023

nie, ak by sme tam sli, tak by sme nieco priniesli ale takto nie

jazula
28. apr 2023

Nie, maximálne ak by ste šli poblahoželať na obrad, tak kvetinku.

zmrzlinka2021
28. apr 2023

Ale dávať peniaze do obálky nie je povinnosť pre nikoho. Keď chcete dať darček, dáte, keď nie, tak nie. My napríklad peniaze nedávame.

danuta1414
29. apr 2023

@elizabet173 Telegramy už nefungujú...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
29. apr 2023

No ak vám kolegyňa donesie do roboty zakuzky, bolo by fajn sa zoradiť, popriať všetko dobre a dat jej niečo do ruky... Mne sa kolegovia skladali, dostala som peniaze do obalky, kvety do ruky. Ženil sa kolega, dostal peniaze, cigary... Všetko je o kolektíve a o tom ako to mate v práci zaužívané...

zorkahorka
29. apr 2023

Nevh sa poskladaju v praci a daju mu. My sme takto dostali od manzelivych kolegov, na svadbe neboli. Po pol noci prisli len dvaja - jeho najblizsi

michelle567
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muchotrafka298
29. apr 2023

U nas sa neskladame, kto chce zagratuluje, ked pride dotycny/dotycna do prace. Niektorych kolegov pozyvaju, ti vacsinou idu a daju nejaku kyticu na mieste. Firma dava potom poukazku. Ja ked chcem, tak dotycnemu zagratulujem, ak nie, tak nie. Nie je to ziadna povinnost. Na svadby im nechodim, ani ked su v mieste mojho bydliska.

Inac neviem, preco sa tu stale pouziva slovo "telegram" co je uplne nieco ine, ako to je v tomto vyzname. Casto to tu citam a je pod tym myslena pohladnica.

victory7897
29. apr 2023

Ak sa nerobí z práce skladana tak nie, a ak tam ísť nechcete tak načo..ale vínko s prianím by som asi dala v práci potom ,keď sa nosia zákusky a tak..záleží od pracovného kolektívu a voľného času na pracovisku, niekedy nato nieje priestor

majusikk
29. apr 2023

Určite nie

zobaka
29. apr 2023

Nie, pohľadnicu k svadbe a možno pridať nejaké žreby, ja som tak bola pozrieť kolegyňu na svadbu a doniesla som len nejaké maličkosti

janetinka27
29. apr 2023

Mozno bude v praci "kolektivna zbierka" od tych, co nejdu osobne.

selest
29. apr 2023

Ja som dostala prienie kt vsetci podpisali a asi 20ku co sa mohli tak po dve libry pozbierat...tiez sme sa vzdy zbierali po par eur kolegom ak sme boli kolektiv kde sa bavime spolu atd. Ale to je podla mna dobrovolne, mna by potesilo uz to prianie,cokolvek male hlavne ak donesie do prace ako pozornost kolace.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
29. apr 2023

Kolegyne co prisli dali obalku tie.ktore neprisli nepovedali ani mlbu ani mu