Mám ísť na svadbu priateľovej kamarátky?

polopate7
31. máj 2016

Zdravím, chcem sa opýtať , myslíte že je vhodnejšie ísť na svadbu priatelovej kamarátky (bola som pozvaná) v prípade že ženícha nepoznám vôbec a nevestu som videla asi raz-dvakrát v živote? alebo mám radšej podakovat a odmietnuť? s priatelom sme spolu síce 4 a pol roka ale predsa.Svadba sa má konať až o tri mesiace v auguste ale aj tak mi to chodí po rozume. Alebo bude nevhodné ak odmietnem??? Osobne si nemyslím že je to vhodné, sama by som asi na svadbe nechcela cudzích ludí (myslím že pozvanie bolo čisto zo slušnosti, ale cením si to) a zároveň, nie žeby som bola skúpa ale dať hodnotný svadobný dar ľuďom ktorým nepoznám ani priezvisko mi príde ... no neviem, aký máte na to názor?

kakajkova
31. máj 2016

@polopate7 myslim, ze by bolo hlupe odmietnut, ked ta pozvali. A inak tvoj priatel tam bude bez doprovodu, nebude to blbe? Ja spmvtakto bola na svadbe ludom, ktorych vsom v zivote nevidela. Prezila som to a to som introvert ;)

warholette
31. máj 2016

@polopate7 ak su dobri kamarati tvojho priatela, zrejme ta pozyvaju ako +1, aby tam on nebol bez doprovodu a ostatni kamosi pridu s priatelkami/manzelkami. ja by som sla, aspon sa mate sancu lepsie zoznamit 😉

sense
31. máj 2016

Zrejme si bola pozvana ako doprovod priatela...rozhodnutiebue na tebe ja by som z lasky k.priatelovi sla co sa tyka daru to by som nechala na priatela

bajana
31. máj 2016

Presne tak - nevolaju ta kvoli tebe samej ale kvoli tvojmu priatelovi, takze prepac, ale nie si az taka dolezita...😉
A inak bola som na svadbe, kde som sa so zenichom zoznamila par hodin pred obradom a s nevestou az vramci svadobnych gratulacii a ani ma nenapadlo neist.

bajana
31. máj 2016

Jo a s mm sme dali dar 50Eur (spolocne). Viac sa od kamosov necaka, ani my sme necakali...hlavne nech nie su stratovi 😉

petkovadanuska23
31. máj 2016

@polopate7 Tak ale priatel ich pozna,co ma ist sam?To sa tak normalne robi,ze sa volaju aj partneri..U nas na svadbe tiez mali partnerov,ktorych som videla prvy krat v zivote...A honosne dary nemusite davat...Staci nejaky fotoalbum,flasa,kytica a hotovo...

jana_eyre
31. máj 2016

Tak kazdy sa rozhoduje inak ci pozvyva iba znamych, alebo aj neznamych ludi, je to ich rozhodnutie a ked ta pozvali bolo by neslusne odmietnut.. Ja som ako doprovod svojmu muzovi bola na viacerych svadbach jeho kamosov, ktorych som poznala len zbezne, nevesty vobec..

V mojom pripade, kedze tieto akcie nemam moc v laske to bolo premahanie tam ist ale ked sa oni rozhodli pozvat aj cudzich ludi, tak som to respektovala.. V konecnom dosledku aj my sme pozyvali na svadbu manzelovho dobreho kolegu a keby mal priatelku, co nemal tak by bola pozvana aj ked sme mali mensiu svadbu.. Proste partneri k sebe patria na taketo akcie..

evelynm
31. máj 2016

pokial ta pozvali spolu s priatelom, zda sa mi nanajvys slusne ist tam. Ci by si bila radsej aby siel priatel sam? Ako uz bolo napisane, je to idealna prilezitost zoznamit sa s priatelovymi priatelmi.

papricka33
31. máj 2016

@polopate7 máš divný pohľad na vec 🙂 na svadbe sú väčšinou aj cudzí ľudia. Partneri tých ktorých pozná nevesta, či ženích sa s nimi väčšinou nepoznajú. Ty si pre ňu rovnako cudzia a napriek tomu ťa pozvala. Bolo by to neslušné. Náš svedok, nemal v čase svadby frajerku, tak si zavolal kamošku. Nepoznali sme ju ani z videnia, ale predsa tam nebude sám chlap bez partnerky :-/

katarinapekna
31. máj 2016

@polopate7 v minulosti som toto riešila aj ja, napísala si tie tvoje pocity tak, ako som ich mala aj ja a tak, ako som nad situáciou rozmýšľala aj ja. osobne nemám rada prostredie cudzích ľudí a necítim sa v takej spoločnosti dobre, takže ja som nešla a bolo to dobré rozhodnutie. predsa len, ak sa oni medzi sebou poznajú, tak sa priateľ zabaví v rámci partie bez teba najlepšie.

mamutka
31. máj 2016

keby mali na svadby chodit len ludia co sa dobre poznaju, tak by to bolo zvacsa len o neveste, zenichovi, rodicoch a svedkoch, nie? Ja som vacsinu manzelovho pribuzenstva spoznala na nasej svadbe a bolo to fajn. Blbe by bolo, keby tvoj priatel musel ist na svadbu sam, akoby nikoho nemal.

alaguema
31. máj 2016

@polopate7 nechápem. Si pozvaná ako partnerka ich kamaráta. Nevidím nikde žiadnu dilemu, ani nič nevhodné na tom, aby si šla na svadbu, na ktorú si bola pozvaná. Ale ak sa ti nechce, tak povinné to nie je a myslím, že vzhľadom na to, že sa nepoznáte, by sa nikto nemal ani uraziť, keby si sa z pozvania nejak elegantne vyvliekla.

terezka1947
31. máj 2016

@polopate7 no...oni ta pozvali ako partnerku ich rodiny=takze ti vlastne dali urcitu uctu,neviem,ci by sa ti nekrivdilo,keby si tolko rokov tvorila s nim par a pozvali by iba jeho
takze,teba uz beru urcitym sposobom ako potencianu rodinu,no a mas moznost zoznamit sa so zbytkom rodiny 😀 toho by som sa bala viac,nie toho pozvania=ci ist,ci neist 😀 😀 😀
inak,aj ja som na svadbu volala priatelky a priatelov svojich sestrernic,bratrancov,co spolu roky tvorili par...pary sa na svadbe zabavia viac ako "solo" rodina...atmosfera bola uzasna,super zabava...ja sama som az bola na svadbe,ked so bola akoze sama....a nebolo to nic moc,no ale rodinac,o robila svadbu to tak zobrala a pozyvala slobodnych bez parnerov,....bola to asi najhorsia svadba,lebo ani pomer muzov a zien=solo,nesedel,takze tazko sa tancovalo...lebo predsa len,nie vsetky "tance" boli "kruhove" 😀

natalym
31. máj 2016

@polopate7 Neviem čo je na tom nenormálne. Normálne je pozvať s partnermi. Kľudne choď, nechápem prečo chceš odmietnuť. Možno sa chce priateľ Tebou pochváliť. 😉

janka54321
31. máj 2016

Podla mna by si mala ist, ved to je podla mna v pohode a teda normalne, ze ta pozvali ako priatelku tvojho priatela...zbytocne to riesis

dominika6
31. máj 2016

@polopate7
chod lebo si tvoj priateľ na svadbe nájde náhradu do tanca 😀

marianna_peskova
31. máj 2016

@polopate7 Bola si pozvaná len ako doprovod svojho priateľa. Rovnako, ako bol pozvaný môj priateľ na svadbu mojej kamarátky. Je to celkom bežná vec.
Zložte sa im na nejaký darček, nemusí byť drahý, hlavne, že je od srdca. Ak chcú peniaze, dajte im peniaze. A ak ti veľmi prekáža, že tam musíš byť, zdržte sa len pár hodín.

moni244
31. máj 2016

@polopate7 ty kde si zila doteraz? Ved je normalne, ak je velka svadba a pozyvaju sa kamarati, ze je tam plus doprovod, tak sa ukludni, nahod sa, usmev na pery a hura zoznamovat sa

141993
31. máj 2016

no a preco by si nemala ist ??? ved ta pozvali.... nebude blbe ze tvoj priatel bude bez doprovodu aspon spoznas inych ludi ... 🙂 🙂 🙂
a myslim ze 50e na dvoch je dost malo a stratovi budu... vsadede sme na svadbu prisli sme davali 50 e na hlavu 😉 😉 😉

miku1
31. máj 2016

@polopate7 Bola som na svadbe, kde som ženícha a nevestu videla prvý krát 🙂 Na tvojom mieste by som šla, a s darom by som si nerobila starosti. Priateľ je ich kamarát, tak by dar mal zriešiť on a nie ty.

jema_suri
31. máj 2016

@polopate7 ..je to veľmi pekné gesto, že ťa pozvala aj keď ste sa videli len párkrát..mňa by to potešilo 🙂

ronny_9
31. máj 2016

@polopate7 urcite by som to neodmietla ked ta pozvali. Tvoj priatel pojde, je to jeho kamaratka a keby ta tam nechceli tak ta nepozyvaju a pozvali by iba jeho sameho. Navyse by si spravila to ze by tvoj priatel isiel na svadbu sam? Byt tebou urcite idem. A co sa tyka toho daru, nikde nie je napisany ze musite dat neviem aky drahy dar

deltaa
31. máj 2016

ides ako doprovod si predsa partnerka svojho priatela

misel0806
31. máj 2016

Neodmietni to je to pekne gesto ze ta pozvali,,lepsie sa spoznate a uzijete si kopec zabavy.. Darcek neries nemusi byt drahy daj do obalky kolko chces vidiet to nebude nikto. A ziadne stresy tes sa mozno chytis kyticu a o rok sa vydavat budes ti💒💐💒💍💌

ivett1
31. máj 2016

toto je podľa etikety úplne normálne ... neviem, prečo si myslíš, že je na tom niečo divné ... skrátka ťa berú s priateľom ako pár, tak vás pozvali spolu...ak by vás nebrali ako pár, tak by pozvali len priateľa bez doprovodu ...
práve naopak, riešila by som skôr, ak by priateľa pozvali bezo mňa ... asi by to znamenalo, že ma priateľ v kruhu svojich kamarátov prezentuje len ako dočasnú známosť😉 ...toto by ma trápilo určite viac ...

nyusika
31. máj 2016

jasne, ze mas ist. co je na to divne ?
nie ste spolu 4 mesiace, ale viac, nez styri roky.
divne by bolo, kebyze ta nepozvu.
presne, ako pise @ivett1
o dar s postara tvoj priatel, ty kup kvety

pragmaticka
31. máj 2016

presne tak, divne by bolo keby ta nepozvali. Nechapem co riesis. Dar a kvety kupuje tvoj priatel! Ked sa vy raz budete brat, asi ich tiez tvoj priatel pozve na svadbu a co ty vies, mozno budete super kamosi, pridu deti, spolocne vylety a pod...

bukajka_mata
31. máj 2016

Keby ťa nepozvali a chcela by si tam ísť by to bolo horšie. Takto keď ťa pozvali bolo by od teba zlé aby si to neprijala. Určite choď a ten darček nemusí byť nejaké extra finančne drahý

miriam11
1. jún 2016

@polopate7 si priatelova partnerka tak sa samozrejme patri ist. Je to uplne normalne, slusne. Nerozumiem tomu, co ti na tom pride cudne. Aj ked ich nepoznas, o tom je aj spoznavanie novych ludi. Pokial spolu planujete buducnost, je uplne normalne, ze budete spolu chodievat na rozne spolocenske aktivity a medzi ne patri predsa aj svadba. Zachovali sa uplne spravne. Partner tam ma akoze ist sam? Alebo pozvat si nejaku kamosku? Keby si s nim na tu svadbu nesla, prislo by mi, ze cely vas vztah mas poriadne na haku, takisto akoby ta vobec nezaujimal okruh jeho kamaratov. Prepac, ale mas detinske zmyslanie.

evinkakub
2. máj 2019

Ja som tak bola, a bolo super. Boli to manzelovi známi, bola som doprovod a je to úplne normalne