Mám ísť na oslavu rodine, keď oni neprišli mne?

10. júl 2022

Zdravím chcem sa opýtať šli by ste na oslavu narodenín k svojej rodine (sestre, sesternici)aj napriek tomu že mne neprišli keď som mala 30 tku..Oslavu som plánovala v reštaurácií ale keďže sa mi pokazilo auto tak som musela zaplatiť nemalé peniaze za opravu,tak som reštauráciu zrušila a robila som oslavu doma.. Oslava sa mi začínala v piatok o 14:00 , Sestra nešla pretože šla v ten deň na nočnú (neprišla ani na hodinu) sesternici bolo ževraj zle...

sashabb
10. júl 2022

Daný čas je vcelku nešťastne zvolený, no osobne by som sestre určite na oslavu išla.

pribinak
10. júl 2022

Išla. Sesternici mihlo byt naozaj zle a možno sestra nemala možnosť si prehodiť službu.
V piatok o 14.00 hod je fakt blby termin

loginexistuje
10. júl 2022

isla by som a druhy krat by som termin oslavy volalila inak v piatok o 14 vacsina ludi este pracuje 😉 a ak bolo niekomu zle tak je len ohladuplne ze neprisiel nakazit inych
netoci sa okolo teba cely svet nie si slnko 😉

petamich
10. júl 2022

neverim na jesitne ty mne si neprisla, nejdem ani ja 🤷‍♀️ piatok 14:00 je fakt na figu, kazdopadne ja by som sestre sla

thoughtfulweirdo
10. júl 2022

Áno, išla by som. Nemám 5 rokov, že by som potrebovala robiť na just.

lindous
10. júl 2022

Ak je toto jediný problém, tak určite, úplne bežné, že nie na každej oslave sme vždy všetci - niekto je občas chorý, niekto má pracovné povinnosti, proste z rôznych dôvodov sa nie vždy dá... Ale tu mám pocit, že asi nebude tie vzťahy úplne okej??

autor
10. júl 2022

O 14:00 bol predbežný čas pretože ostatný prišli okolo 16:00 ..Sesterke bolo tak zle že šla radšej do pizzerie ako ku mne no🙂
Pýtala som sa len na názor, pretože ich niektoré oslavy sa tiež konali v piatok a vždy som si čas našla aj keď na 2-3 hod to je celé

nykkushka
10. júl 2022

Ja som pred nočnou na oslavy nechodila, pracovala som v sfére kde som si radšej na hodinku, dve ľahla aby som vedela fungovať. Pretože zákon schválnosti - pôjdem na oslavu, neoddychnem si a nočná bude zlá.

lindous
10. júl 2022

Úprimne si nemyslím, že by im to zrovna žili potrhalo, keby si neprišla a že by to vnímali ako odplatu za to, že oni neprišli ... a ak by si im to priamo takto povedala, tak by sa podľa mňa akurát tak rodina zasmiala, že či ti neprišli na oslavu 30. alebo 3. narodenín

viestta
10. júl 2022

Neviem, ale ja neriešim veci štýlom oko za oko, zub za zub a akceptujem.aj osobne dôvody a preferencie tých ostatných.
Očakávať, že niekto pred nočnou príde oslavovať mi príde scestné. A sesternica? Ak ta pozvala chod, ak sa máš samopozvat lebo tak to u vás býva, že chodíte v celých pereputach, tak to by som radšej nešla.

kitycat
10. júl 2022

Boze, ani tam nechod... Ved ti na nich nezalezi ked mas taketo zmyslanie..

januska12323
10. júl 2022

Jezismaria čo máš 5 rokov že sa potrebuješ odúvať? Keď chceš ísť chod, keď nechceš nechoď ale kvôli normálnym dôvodom a nie že oni neboli nejdem ani ja.

ddaassuullaa
10. júl 2022

Chce sa ti ist? Chce - chod, nechce - nechod. Ucast asi nie je povinna. Co ine napisat? Nie som za odplaty, ak mas naplanovany iny program, nevies prehodit na iny termin, dovolenka a pod, tak sa ospravedlnis. Osobne bratovi by som.isla urcite. Ale o termine oslavy by som u mojho brata dostatocne dopredu

sense
10. júl 2022

Nie som revansovaci typ a je jedno ci sa jedna o oslavu narodenín, alebo davanie darčekov.
Takze ak by som mala čas a chuť by som šla, ak nie tak nešla, bez ohľadu ci mne na oslave boli al nie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
10. júl 2022

Ako malé deti. Ty si mi nebola, tak ani ja tebe nejdem, bééé! 😛 A ešte ten názov témy (revanš, to pre prípad, že by zase admini zmenili). Jasné, že by som išla na oslavu. Jedine, že by sa mi to nehodilo kvôli práci (ale aj to by som sa snažila vyriešiť tak, aby som mohla ísť), alebo keby mi bolo zle. Čiže, keby som mala dôvod, ako ho mala tvoja sestra a sesternica.

lilke
10. júl 2022

Sestra aj švagor robia nočné. Občas manžel má zásah v noci. Všetci traja pred nočnou cca. od obeda spia, aspoň tie 3-4 hodiny. Takže tvojej sestre sa nečudujem, že neprišla. Dala si jej včas vedieť, aby si prip. zmenila službu?
Skôr si si ty mohla zistiť, či ti naisto budú môcť prísť príbuzní, keďže si robila doma oslavu. A keďže to bolo doma, pokojne si mohla posunúť termín aj ty, na víkend.

vikes
10. júl 2022

Dospelosť je druhé detstvo, len dospelí ľudia to berú príliš vážne ;)

zmrzlinka2021
10. júl 2022

Šla. Život je vzácny na to, aby som sa správala ako nevyrovnana osoba.

thereisabear
10. júl 2022

Podstatné je, aký máte inak vzťah. Ale asi to bohviečo nebude, keď takto rozmýšľaš...

autor
10. júl 2022

@ddaassuullaa O oslave vedeli už 4 -5mesiacov pred tým a čo sa týka dňa,tak celá vzdialená rodina má radšej oslavy v piatok pretože keď si aj vypijú tak môžu sa zotavovať 2 dní pred prácou... Sestra býva na poschodí až tak ďaleko by nešla 😀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ddaassuullaa
10. júl 2022

Zalezi od toho, ake mate vztahy. Podla tohto skor neutralne ako srdecne. Zariad sa, ako to citis, nech na nikoho nezazeras a mas vybavene

viestta
10. júl 2022

Nechcela by som ta za príbuznu ani kamošku. Nemám rada ľudí čo robia z komára somára. Ale, však rob ako chceš.

autor
10. júl 2022

@ddaassuullaa Preto som ja vždy srdečne prísť vedela vždy keď niečo mali a ony mne nie🙂

lunademonica
7. aug 2023

Ved nechod, ked to tak citis...a zjavne nechces ist, tak co. Svet sa nezruti.