Mám dať dar na svadbu?

zarka2020
30. jún 2020

Baby... V Máji som mala ísť kamoške na svadbu, aj s jednou kamoškou ale ona je zo zahraničia a nemohla prísť... A tak som nešla ani ja na svadbu lebo som tam nikoho nepoznala že čo tam sami s frajerom budeme.. No ale otázka.. Teraz v sobotu ideme my tri baby posedieť, a ta kamoška jej ide dat dar (peniaze) pretože ona sa už vydávala a chce jej vrátiť.... A co ja, myslite ze jej mam dat aj keď som nebola na svadbe ale bola som pozvaná? Akože ja sa chystám jej dat 50 euro.. Ale doma hovoria ze načo jej dám keď som nebola na svadbe... Ďakujem za rady 😃

marryen
30. jún 2020

@zarka2020 niečo by som isto dala, keď idete posedieť....aspoň drobnosť..neviem či peniaze

belllinka
30. jún 2020

Na mieste tvojej kamosky by som sa skor asi urazila preto, keby si mi nesla na svadbu iba kvoli takemu dovodu, ze tam nikoho nepoznas 🙂

sense
30. jún 2020

Dar mozno ano nejsky penisze asi nie...ale dovod odmietnutia by ma asi mrzel

lucia147852
30. jún 2020

Dar by som dala, pozvaná som bola
Ale keby som tá kamoska tiež by má toto riadne mrzelo že si neprišla kvôli takej hovadine
Veď predsa by si nebola sama ale s priateľom

zarka2020
autor
30. jún 2020

@belllinka zabudla som aj napísať bola som na PN 🙂 tak aj preto som nešla, nie len ze sami by sme šli.. Operovali ma na slepak týždeň pred tým

ivangeline
30. jún 2020

Tiež si myslím,že niečo malé darovať ale nie peniaze.

zarka2020
autor
30. jún 2020

A čo by ste dali? Vždy keď idem na svadbu tak dávam peniaze 🙂 ja nemám šajnu že čo 🙂

maminkasisa
30. jún 2020

@zarka2020 prepac, ale neznie to moc vierohodne, najskor napises, ze si tam nikoho nepoznala a po negativnych reakciach si dopisala, ze si bola po operacii. Podla mna by si mala dat dar, ako keby si bola na svadbe. Bola si pozvana. Aspon u nas je taky zvyk.

mogaa
30. jún 2020

@zarka2020 ono dary sa dávajú také praktické do domácnosti😉ja som kúpila parný hrniec lebo viem že by si ho sama nekúpila😉nič nepokazíš ani príbormi😉

bykaterina
30. jún 2020

daj prachy nejak ich pekne zabal , to ze si ty nesla je druha vec ale pozvana si bola a tak ci tak museli za to miesto platit. tu na mk je skupina kde su foto ako darovat peniaze zaujimavo, alebo skus google

bykaterina
30. jún 2020

@mogaa no dary sa dnes nekupuju, kazda si vyberie ako jej pasuje do domacnosti. ja by som sa napr potesila parnemu hrncu ale pre niekoho kram do chalupy. a pribor som is aj sama dlho vyberala aby sadol do ruky a mal urcitu vahu aby sa dobre drzal a nemala som pocit ze je z plastu

maminkasisa
30. jún 2020

@mogaa ak mladomanzelia uz spolu byvali maju urcite zariadenu domacnost a ak nie, mozno by si vybrali iny pribor ako dostanu od kamosky....

janka_266
30. jún 2020

Určite peniaze, žiadne veci do domácnosti, my sme dostali len jednu, a to kávovar a aj to taký čo sa nám nehodí do kuchyne 🤷‍♀️ Nemala by kamarátka trpieť vecnými darmi len preto, že vy ste odmietli ich pozvanie a chcete to nejak zaplátať

veronikaa006
30. jún 2020

ja by som jej dala nejaký darček. Niečo pekné na pamiatku 🙂 peniaze by som nedávala, kedže som na svadbe nebola.

anos18
30. jún 2020

@zarka2020 ja som dala kamoskinej dcére darčekové poukážky do Orionu. Do domácnosti bude niečo potrebné,ale sama viem,že som dostala kopec blbosti,keď som sa vydávala. Nech si kúpia,čo uznajú za vhodné. Peniaze som nechcela dat,tak som to vyriešila takto

bykaterina
30. jún 2020

@veronikaa006 to ze nebola je jej vec pozvanku dostala, zober si ked takto to urobi 10 ludi tak kludne mohla mat svadbu v mensom mieste za menej penazi atd,,, a pracholapace urcite nie ako dar.. ved musela platit hudbu kolace alkohol atd..

bykaterina
30. jún 2020

@anos18 ale to ze das poukazku su ako peniaze len v inej forme a nuti ju to ist si vybrat tam nieco a minut to tam aj keby nic nechcela ... pripadne kupi niekomu inemu tam ..

tamvtme
30. jún 2020

@zarka2020 ja som nebola kamoške, lebo sa mi nedalo ale nedávala som jej nič ako svadobný dar, ale ja som mala ľahšie rozhodovanie, keďže pred rokmi sa jej tiež nedalo ísť na moju svadbu a tiež mi nič nedala dodatočne 😁

nairia
30. jún 2020

ja by som dala peniaze bez vycitiek, v papiernictve je kvantum peknych obalok, ktore su robene takto na vlozenie penazi... naco pribory a blbosti? ak ju poznas a vies, co potrebuje, mozes tak, ale peniaze rozhodne vzdy padnu vhod...

zarka2020
autor
30. jún 2020

@maminkasisa ak chceš ti odoftim prepustaciu správu 😉

janetinka27
30. jún 2020

dala by som peniaze v peknej obalke, ale zavisi od toho, ake ste kamosky a ci si narovinu viete povedat, co potrebujete. mne kamosky kupili napriklad zehlicku a som velmi spokojna, dokonca vyhrala neskor aj v d-teste 1. miesto, takze naozaj si dali zalezat.
ja som kamoske kupila napriklad mixer, lebo taky typ chcela, vybrala som uz iba znacku podla uvazenia. kupovala som tiez uz napriklad aj tlakovy hrniec, ale naozaj som vedela, ze nevesta si ho odo mna praje, boli sme dohodnute.

zarka2020
autor
30. jún 2020

Tak diky baby.. Dám tých 50 euro nejako vymyslím ze darčekovo...kupovat nejdem nič lebo oni už bývali spolu v zahraničí a teraz aj pred svadbou spolu bývali takže určite majú všetko do domácnosti 🙂

tamvtme
30. jún 2020

@zarka2020 kúp pekný rámik na foto, "zaramuj" tam tých 50 eciek napr v 5 eurovkach a nebude to len také obyčajne že bankovka v obálke 😁

anos18
30. jún 2020

@bykaterina to áno,ale do domácnosti každý niečo potrebuje,tak hádam si niečo vyberie podľa svojho vkusu. Keď dáš niekomu v poukazke cca 30-50 eur,to teda nie je žiadny problém minút.

bykaterina
30. jún 2020

@anos18 no ak niekto roky spolu byva uz naozaj nicv take nepotrebuje len ze to minie lebo musi

mpg
30. jún 2020

Ak ju plánujete aj vy pozvať na svadbu, tak potom by vám to vrátila, alebo ak niečo pomáhala už minulosti tak by som jej dala, napr. aj darčekové poukážky do Tesca alebo iného obch.domu.

dada0902
30. jún 2020

Nieco by som kupila peniaze asik nie

brusnatanecnica
30. jún 2020

@bykaterina ahoj, hladam tu skupinu, co si spomenula a akosi ju neviem najst. dala by si mi, prosim ta, linku (alebo nazov)? dakujem pekne.

bykaterina
30. jún 2020

@brusnatanecnica ahoj jj pozvem ťa tam 😉

brusnatanecnica
30. jún 2020

@brusnatanecnica dakujem pekne🙂