Malá svadba

7. jan 2022

Dobrý večer chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti s malou svadbou. Plánujeme svadbu iba s najbližšou rodinou, cca 15 ľudí. Ale neviem ako to oznámiť ostatným. Oznamovali ste takúto svadbu pred svadbou, že ste priniesli zákusky a oznámenie alebo ste to oznamovali známym a kolegom až po svadbe?

zmrzlinka2021
7. jan 2022

Normalne pred svadbou (sobas + hostina) das oznamko, ze sa budete brat a pozvanku k stolu dostane 15 ludi.

autor
7. jan 2022

@zmrzlinka2021 ďakujem. Dúfam, že nikoho neurazim 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evabb35
7. jan 2022

Oznámenia až po svadbe, inak by k malej svadbe nedošlo.

zmrzlinka2021
7. jan 2022

To ci sa niekto urazi, je jeho problem, nie tvoj

autor
7. jan 2022

@lubka261 Ľubka hádam to aj u nás tak dopadne. Maminy na nás skúšali , že aspoň toho a toho by si mala ,ale ja po tom naozaj netuzim. Mame aj naozaj blízkych kamarátov , ale nemôžem zavolať len jedných a druhých nie. Preto sa mi zdá jednoduchšie povedať , že iba rodičia, súrodenci , krstni

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jan 2022

@zmrzlinka2021 ja viem, ale vieš ako to je. Už teraz počúvam, ale vy ste boli tým a tým. Aj keď my sme vždy každému hovorili, že chceme malinkú svadbu

evabb35
7. jan 2022

Nepovedala by som, že sa urazili, ale ostali niektorí prekvapení a niektorí šokovaní...pravdupovediac, keby sme oznámili vopred, tak sa dovalia naozaj všetci kompletne na obrad, tam iná možnosť nebola, keď sme to chceli komorné. Len treba pri malej svadbe naozaj maximálne spoľahlivých svedkov, aby deň pred svadbou netelefonovali, že sa im nedá prísť.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evabb35
7. jan 2022

@lubka261 Kto by nestihol obrad, aj na hostinu by sa dovalil, lebo sú rôzni chronickí oneskorenci v našom príbuzenstve, ktorí nemajú problém to potom riešiť takto, keď obrad nestíhajú...

autor
7. jan 2022

@lubka261 ja by som im hneď vysvetlila, že ide o malú svadbu. Žiadny DJ, veľká hostina ani nič podobné. Ani neviem ako to bude s koronou. Možno tam nakoniec bude ešte menej ľudí ako by sme chceli . Kamoška plánovala veľkú svadbu a nakoniec bolo na obrade 6 ľudí a ďalších pár pri kostole. Lenže ja neviem aké pravidlá budú v máji

autor
7. jan 2022

@lubka261 presne ako u nás. Aké si mala šaty?

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajko2011
7. jan 2022

My sme tiež mali v pláne menšiu svadbu. Pôvodne sme mali mať dokopy 30 ľudí vrátane nás. Nevolala som celú rodinu len preto lebo sa to "patrí". Proste som určitých ľudí na našej svadbe nechcela. Oznámenia však dostali všetci z rodiny. Pozvánky k stolu len "tí vyvolení". 😂 Nakoniec sme mali svadbu kedy už klasické hostiny byť nemohli 💁tak sme mali len posedenie u nás doma s rodičmi a súrodencami. 🙂

tulipanicek
7. jan 2022

Mali sme svadbu o 16 ľuďoch vrátane nás dvoch (malo as byt 17). Úplne super. Ostatným sme oznamovali po svadbe

evkamotka
7. jan 2022

Normálne pošleš oznámia, pozvánka k stolu bude v obálke len pre tých pár. S kým ste v kontakte dáte vedieť,že aj vzhľadom k opatreniam plánujete svadbu v malom. Oznamovať dodatočné je naozaj veľmi čudné. Aký to má zmysel. Niekto by možno rad prišiel aspoň poblahoželať ku kostolu alebo vopred poslať blahozelanie

autor
7. jan 2022

@evkamotka áno asi máš pravdu takto to bude najlepšie

mimirka32
7. jan 2022

My sme mali malu svadbu minuly rok, 14 hosti. Surodenci, rodicia a najlepsi kamarati bez partnerov. Oznamenia sme neposielali. Ti, s ktorymi som v kontakte, vedeli, ze sa budem vydavat, lebo som im to povedala. Ostatni mozno ani doteraz nevedia, ze som vydata a netrapi ma to🤷‍♀️

cimage
7. jan 2022

My sme mali svadbu v zahranici, len dvaja a za svedka sme mali koordinatorku a fotografa. Bolo to tazke oznamit rodicom, ale takto sme si to uzili. Rodina sa to dozvedela, ale nikto nic nehovoril. Vela ludi nam hovorilo, ze sme to dobre urobili. Po svadbe sme vytlacili oznamenia so svadobnou fotkou, ze sme sa vzali v zahranici. Takze kazdy nech si urobi svadbu podla seba, niekto chce mat 5ludi a niekto 500. Keby som mala kazdeho zavolat z rodiny, znamych a komu som bola na svadbe, tak nas je min 100.

majlo1234
7. jan 2022

My sme tiez mali malu svadbu iba pre najblizsiu rodinu. Na obrad nam prislo zagratulovat pr kamaratov a hotovo. Nerozumiem, preco by aa mal niekto urazat, a ak aj, je to jeho problem. Urobte si podla seba

mirka438
8. jan 2022

My sme oznamenie dali normalne kazdemu, komu sme chceli, len ti 19ti, ktori boli potom aj na hostine mali pri oznameni aj karticku, ze ich pozyvame k svadobnemu stolu. Kolegovia, susedia a vzdialenejsia rodina prisla na obrad na urad, pogratulovali atd a my sme potom isli na veceru. Na svadbe sme mali teda len rodicov, starych rodicov, ja som mala aj prastarku, bola to jej posledna "udalost" taka vacia tak sme radi, ze tam bola s nami a surodenci a krstni rodicia.

daniela1911
8. jan 2022

Ja by som oznámenia posielala po svadbe (pre tých ostatných), aj ten text by som štylizovala tak, že je to oznámenie uskutočneného.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda007
8. jan 2022

Teraz je ideálna situácia, je covid nikto svadby sú zakázané tak to skôr pochopia :

janetinka27
8. jan 2022

ahoj, my sme mali len 30 ludi. moj manzel bol zo vzdialeneho mesta a takmer cela moja rodina zije tiez daleko. museli by sme ich ubytovat vsetkych, co by nas zruinovalo.zajednali sme peknu chatu pre 30 ludi, objednali catering a boli sme tam od piatku do nedele. v nasej rodine to pochopili,horsie to bolo oznamovat v manzelovej rodine, lebo tam sa pozvanie na svadbu "vracia". obehli sme pred svadbou celu jeho rodinu, vsade s nami chodila moja buduca svojra a ona im to oznamovala sposobom mne dost neprijemnym.ale uz je to za nami. jednu cast manzelovej rodiny sme dokonca nemohli pozvat,lebo oni ich tiez nepozvali a moja svokra sa s nimi nebavila. no tak ti poviem,ze zavisi od ludi aj sposobu ako im to oznamit. lahsie je pozvat vsetkych, tym nikoho aspon neurazis,neobides,ale ked chces pozvat len niekoho,tak sa mozno nevyhnes tomu,ze niekto ti to bude mat za zle. mne to bolo v podstate jedno,lebo sme svadbu aj prerabku bytu zbuchali za 3 mesiace a nemala som uz kapacituriesit postoj ostatnych,chceli sme sa vziat a byt spolu.

layla123321
10. jan 2022

My sme oznámili, že kvôli opatreniam a iným dôvodom (napr rodičia sú 70tnici), sa ideme sobášiť len v malom množstve a že so širším okolím dúfame, že sa stretneme počas roka 🙂 bolo nás na obrade okolo 30. Na hostine (obed doma) nás bolo dokopy 12. Potom sme len rozoslali fotky.

denisafilova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz