Lacné vianočné darčeky

25. nov 2023

Ahojte mám hlavu v smuttku. Lebo momentálne ziAl nemám vôbec peniaze nazvyš a naozaj žijem prakticky od výplaty k výplate. Žijem.sama a mám malý plat. Mám 6 členov blízkej rodiny s ktorými si dávame darčeky. Ja skutočne neviem čo mám robiť a čo im kúpiť. Môj budget je Max pre všetkých 50e. Ja viac skutočne nemôžem dať. Oni sú takí že proste trvajú na výmene darčekov, ja som taká že z povinnosti to robím ani ja nič nechcem..radšej poďme niekam na obed pozveme ich raz za čas alebo dám knihu veď to stačí, ale oni stále furt. Že vymieňame si darčeky a oni mne nakupujú šaty..knihy..topánky...makepy voňavky všetko.lebo zarábajú. Ale ja nie moc. No p to nejde. Ale ja skutočne nemôžem do toho investovať tento rok. A neviem akože čo mám každému dat. Lebo musím proste patrí sa to u nás v rodine tak zaužívané a ja mám z toho stres už. Že čo..fotokalendare sú tiež drahé. Skutočne neviem čo robiť. Naozaj nevychádzam s peniazmi teraz. Max môžem dat do 50e ale pre šiestich ľudí to je naozaj málinko. Poraďte mi som zúfalá

nelca0510
25. nov 2023

Ďalší príspevok o Tom,že niekto nemá peniaze na darčeky. Zober 50 eur,kalkulačku a choď do Pepca. Tam ti vyjdú darčeky.

janka_266
25. nov 2023

Sú to manželské pary? Alebo deti? 6 nezávislých ľudí od seba?zeny vybavte sviečkami, v pepcu majú tie veľké tuším za 6€. Prípadne darčekové kazety alebo samostatne kúpiť sprchovy, šampón a dať do tašky. Alebo im nekúpte nič a pretnite tu čiaru nezmyselných darov len aby bolo. Ja sa na to tiež odhodlavam, hlavne keď dostávam samé zbytočnosti. “Len aby bolo”

complyc
25. nov 2023

Ak ti vykrikujú darčeky tak su to dobri mentáli a nezaslúžia si nič. Za 50 e by som im maximalne kúpil krížovky a ešte by mi aj 35 e ostalo. Pokiaľ posudzujú cenu darčeku a nie jeho hodnotu, alebo účel, atď, tak nie su hodní. Za tých 35 euro si choď kupiť knihu, ako sa obklopit dobrymi ľuďmi a takto o rok ich obehneš na novom maibachu čo si kúpis za výhru v lotte 🤣

majkakvet
25. nov 2023

Asi ke cas konecne povedat, ze na to nemame, kupovat raz do roka ,,na silu, . My sme sa v rodine dohodli, ze ziadne darceky a je svaty pokoj.

zuzinka888
25. nov 2023

Kto su tí clenivia rodiny, ktirí trvaju na darcekoch? My sme jeden rok povedali Dost! Kupujeme len svojim detom! A bolo to najlepsie rozhodnutie. Nie kvoli peniazom- zarabame slusne( aj ked nie je nic na tom zle,aj vam tento rok nevychadza)- ale kvoli tomu ze fakt nepotrebujem milion vaziciek a dekoratyvnych hluposti, 28 ciapok a salov, 50 flias vina( abstinenti) same poukazky a tony kozmetiky....Tym padom ostalo viac penazi na to co sme chceli a mkhli si kupit aj drahsie veci. Prizvukovali sme to viac krat, ze ziadne darceky. No nepocuvli, nakupili, nic nedostali, poucili sa a mame pokoj.Ziadne rozmyslanie, zdlhave nakupovanie, ci prehladavanie e-shopov. Stastne a vesele a bezstarostne Vianice.

oskorusa
25. nov 2023

Ja by som im na tvojom mieste každému vyrobila vlastnoručne napr. Nejakú vianočnú ozdobu, pekne zabalila a pridala vlastnoručne napísanú kartu, ako si vážim čas s nimi a keď si budú ozdobu každý rok vešať na stromček, nech si spomenú na všetky prijemné spoločne chvíle. Len deťom by som kupila nejaké drobné hračky. Myslím, že to by ti mohlo do 50€ vyjsť, doma sa isto nájde lepidlo, papier, nožnice, a to by to isto aj niekto požical/daroval. Pripadne využi prírodne zdroje - šišky, konáriky a pod. Sú aj darovacie skupiny, tak aj tam pozháňať nejaké darčeky. Najlepšie by bolo zmeniť filozofiu vašich rodinných Vianoc, ale viem aké je to ťažké. Držím palce

dagmarovita
25. nov 2023

Zenam kup spony, sponky, do vlasov u cinanov, maju za 1,50, 2 eur, v dm ke spreje fa, dove a sprchové gele, krem na ruky, ponožky kazdemu

summer23456
25. nov 2023

Choď do DM a kúp sprchác, penu do kúpeľa, dezodorant, balzam na pery a podobné veci ich značku, všetko je cca po 1€+- , v kiku priesvitnú fóliu,do ktorej to zabalis a máš vybavené. A tuším aj v DM sa dá zabaliť tovar zadarmo. A dohodnúť sa hlavne,že nie ste male deti, tak zrušiť toto darčekovanie. Ja osobne kupujem darčeky iba dcére,som sama, sviatky trávime u našich, ocovi som kúpila knihu krížoviek za 5€, máme vitamíny na vlasy a nechty biosil na tri mesiace cca 12€ a bratovi voňavku za 10€ a vybavené a ešte aj to budú mať reči načo som to kupovala,že nič nepotrebujú. Nechápem,že niektorí dospelí si vybuchujú nasilu darčeky.

jumama
25. nov 2023

Ja by som to poriesila osobnym darcekom. Napec medovnicky alebo ine vianocne pecivo, pekne zabal a k tomu napis list, nejako im ilustruj obalku - alebo kup peknu obalku..., napis preco ich mas rada, preco si ich vazis, spomen nejake spolcne zazitky, co si navzdy zapamatas. Neviem - mate take zazitky, pojde ti to napisat od srdca?

Alebo urob pre nich pokladovu hru. Do 50 Eur ti vyjde par flias sampanskeho, alebo bombony, alebo cokolvek co sa da mlsat - niekde to ukry a kazdy z nich dostane obalku s indicio, kazdy s inou, a len spolocne sa im podari "poklad" najst. Moze to byt aj na vylete, vonku, nech ste vsetci pokope...

Ak si msylis ze taketo adrceky by nemali u nich uspech, lebo su snobi, tak to nerob, iba ak si myslis, ze by ich to potesilo. Vzdy sa da takymto tvorivym darcekom vynajst a mozno je to este viac ako nejaka draha hmotna vec.

buberova
25. nov 2023

@complyc srandičky, srandičky ale mňa by krížovky veľmi potešili 😁😁

ave_eva
25. nov 2023

No na zlavomate kúpiš kupóny na spomínané fotokalendare od 5€/ ks. A ešte aj ušetris. Alebo každému knižku, sú predajné s lacnými knihami po celej SR. Prípadne Action,pepco, tedi.....

1fifinka1
25. nov 2023

@buberova ja chcem antistresove omalovanky za 3,50€. Strašne sa na ne teším 🙂 aj krížovky milujem. Mňa by to veľmi potešilo

deti95060810
25. nov 2023

@janka_266 nám v tomto pomohla corona.... nesmeli sme sa stretávať počas toho obdobia ani vez sviatky tak sme si navzájom v rodine prestali kupovať dary....
myslím že všetci sme spokojní....🙂

grace55
25. nov 2023

Kúp puffy vlnu na prstové pletenie, klbko stojí vyše 2 EUR, jasne, ze aj viac, záleží od druhu. Ak nevieš, pozri video na YouTube ako na to, každý bude mať pekný sal, hlavne teda ženy by asi boli rady.

macekovam
25. nov 2023

Úplne v pohode rozpočet.. Môžeš kúpiť napríklad termofor (taky vo svetrík) mávajú v tedy.... Niečo do kuchyne... (gazdinkm..rukavice...)tie hrubé ponožky vianočné.. Véd to sa da

slavomira236
25. nov 2023

@nelca0510 tiez pozeram..nemam nekupujem a uz vobec nie sirsej rodine..autorka v minulom prispevku ked dda kazdemu adresu nazbiera darcekov na 5vianoc..a cibto je vobec pravda. Takto pred vianocami mikulasom sa vzdy toho kopi. A Ludia ktiri by to naizaj potrebovali su hrdi a taketo nieco pisat by ich nenapadlo

mamickalisticka
25. nov 2023

Ak čítajú knihy na bux.sk alebo knihy pre kazdeho sú veľmi lacné knihy (zapni filter od najlacnejšich) ja som posledné dni kúpila od coelha dve knihy za 5eur (dokopy!) V pepcu sviečky, papuče, ponožky za lacno. Ja keby nemám deti tak sa svokrovcom našim a sestre švagrovi zmestim do 50eur v pohode.

macilaci
25. nov 2023

Na Shein ne na kúpiš aj pre 20 za toľko. Ale aj hocikde inde ak už musíš 🤔.

radacak
25. nov 2023

Za 50 € sa dá kúpiť šiestim ľuďom,veď Vianoce nie sú o darcekoch a aj maličkosť poteší

jaja20
25. nov 2023

Kúp im žreby,kalendáre ( katolícky,záhradkársky,poľovnícky,kuchársky,rybársky,s koláčmi,s kvetmi,s motorkami,so ženami,s mačkami,psami,atď...existuje obrovské množstvo rôznych druhov ),hrubé knižky s krížovkami,8smerovkami alebo sudoku,ženám nejakú spomínanú kozmetiku,vonné sviečky a tyčinky alebo knihy. Obehni Kik,Tedi,Pepco... Naozaj sa to dá zvládnuť aj s tvojím rozpočtom.

summer23456
25. nov 2023

Ináč tie knihy krížoviek majú fakt po 5€/ks v pantarhei

janka_266
25. nov 2023

@deti95060810 JOJ, keby to fungovalo aj tu 😃ja som vďačná korone za obmedzenie bozkávania pri stretnutí 🤣to už bolo neúnosné.

sasitimi17
25. nov 2023

Veď ešte budeš mať decembrovú výplatu nie? Tak možno aj z tej môžeš niečo kúpiť.

buberova
25. nov 2023

@1fifinka1 a tie napínavé alebo krimi na pokračovanie sú super.. stojí to pár € a zábavička na hodiny 😁

diamand2326
25. nov 2023

Keďže máš rozpočet 50€ na darčeky, znamená to, ako aj píšeš vyššie, že ideš od výplaty k výplate. Tých 50€ by som si radšej odložila na horšie časy, na zubára, iného lekára, či nedoplatky atď. a ľuďom, ktorí na niečom "trvajú" a ktorých obdarovanie Ťa ani veľmi neteší (ani sa Ti nečudujem), by som žiadne darčeky nekupovala... A skús byť asertívna a aj im to povedať 🙂 Ak by si ale silou mocou niečo chcela im predsa dať, kúpila by som každému sprcháč v DM Balea plus k sprcháču nejakú symbolickú vianočnú sladkosť (Mikuláš čokoládový, oriešky v čokoláde v Lidli okolo 1,80€, také to malé balenie po tri kusy Ferrero alebo Rafaelo - menej ako 2€ tiež stojí balenie) - a vybavíš ich za 20€ dokopy 🙂

fantaghiro21
25. nov 2023

Popripade aj na sashe sa da kupit darcek do 10eur.
Teraz som kukla len tak z fleku a pekne zrkadielko za 1,5 (prikladam foto)
Najhorsie je postovne .ale keby si od jedneho dodavatela objednal vsetko...
Venuju sa niekori rozdiahlej tvorbe.(abysi nekupovala vsetkym same zrkadielka
Tato pani vyraba aj pekne pohare za 8 eur,pekne ceruzky,klucenky po 1,50 atd...a vsetko originalne
Da sa cokolvek....

autor
25. nov 2023

Prosím vs tie krížovkove knižky a antistresove omaľovánky to kde lacné zoženiem alebo vypredaje kníh ? Toto ma zaujalo. Je to lacné a može potešiť aj tie fotokalendare mi napadli.
Sú to dva páry. Jedna babka a ségra..
Sprchace vé dm a ponožky má napadlibtiež.

Ale je to strašné mizerný rozpočet na toto vsetko

autor
25. nov 2023

@buberova
@jaja20
@summer23456
Sviečky v pepci a kiku mi tiež napadli kde majú výpredaje kníh teraz ?
Kde to zoženiem?

jaja20
25. nov 2023

U nás v Priore je predajňa Knihy pre každého a tam majú super knižky už od 0,99€. Aj tie hrubé knižky s krížovkami za 4,99€.
Vždy pred Vianocami tam dobre nakúpim.

autor
25. nov 2023

@jaja20 a to je kde ten prior ..že knihy od 1e ? To je snáď sen ..to by som každému kúpila knihu a je to

Baby kde je najlacnejšia drogéria ako sprchace a sviečky a také ? DM a pepco a kik?
Tie fotokalendare I'm dam tiez spraviť s rodinnymi fotkami a nejaké ponožky kúpim tiež aj sprchace to sa možno bude dať zvládnuť do tých 50e pre každého. Budú to lacné darčeky ale ja na viac nemám. Nemôžem si to dovoliť. Dôležité je že si spomeniem. Ale nasilu niekomu niečo kupovať nemám z toho vôbec radosť tým pádom keď to je takto
Poraďte mi kde najlacnejšie sviečky ? Kde najlacnejšie knižky ? Kde sú tie veci v celkom dobrej kvalite a lacné ?