Kytica na svadbu od hosťa

lubako
15. okt 2024

Ahoj. Roky som nebola na svadbe. Ide sa zenit svagor( muzov brat). Kytica sa dáva tusim neveste po sobasi v kostole pri gratulacii. Ci? Dakujem

deti95060810
15. okt 2024

áno... len musí byť? nie každý je naklonený kytici.... niekoho poteší aj niečo iné.

mariska1989
15. okt 2024

Áno neveste keď vychádza z kostola . Nemusíš veľkú ani moc dráhu ak chceš dávať. My sme boli a za 25€ krásnu kyticu . Približne takúto kyticu len tam boli troška ešte iné kvety

oli18
15. okt 2024

Tak, ako si napisala. My sme dostali a vzdy davame, lel a len kvety. Toto nie je dar.

jaond19
15. okt 2024

@lubako ak je to takato blizka rodina, vyzistila by som ci je zaujem o kyticu. Sestra sa mi tento rok vydavala (velka svadba) a sama poprosila znamych, ze si to vazi, ale nema moznost skladovat v mini byte vyse 50 kytíc.... a aj napriek tomu ich bolo vyse 20, porozdavala po rodine, nechala si dve.... my sme dali obalku.... otrepané ale nikto neodmietne :D

dzejsik
15. okt 2024

@lubako ano po obrade, my zvykneme ako alternativu kytice izbovu rastlinku, aby to vydrzalo dlhsie nez tyzden, v sezone kludne aj nieco kvitnuce (crepnikiva hortenzia atd)
tiez sme pri svadbe dostali hromadu kytic a musela som ich rozdat, lebo okrem nich mi ostala aj cela kvetinova vyzdoba

rorino
15. okt 2024

@lubako Áno,kytica sa dáva pri gratulovani.Bola som na svadbe,kde si nevesta želala kvety,a že ich teda mala požehnane...Na revanš kytice zo stolov porozdávala najbližšej rodine.Bolo to milé a ona sa vytesovala zo živých kytíc,mala ich skutočne všade😂

margotka17
15. okt 2024

@lubako boli sme minulú sobotu, krstny syn sa mi zenil, ale kvety sme nemali. Kamoška vydávala dcéru a dávali jej nejaké svadobné žreby.

senta_sofia
16. okt 2024

@lubako boli sme nedavno, kvety si vyslovne nezelali, takze mali schranku na peniaze. Par kytic dostali aj tak, vacsinou od takych, co prisli len gratulovat.Ak ste pozvani aj k svadobnemu stolu a budete kupovat dar, resp. davat peniaze, mozes kyticu vypustit. Alebo ozaj ako ti tu napisali, len nieco male.

adonish
16. okt 2024

@lubako určite prezistit, ci nevesta stoji o kvietky (ak ano, tak o ake). Ja som sa vydavala v sobotu a kazdeho som poziadala, aby kvietky nenosili...

timi790
16. okt 2024

@lubako mala som svadbu pred rokom... Je to pekné tie kytice ,ale zbytočne. 🙊 Pretože ja osobne ako nevesta som sa im ani nestihla tešiť ... Podľa mňa úplne stačí jedna ruža k blahoželaniu alebo žreby 🙂 ja som sa ku kvetom dostala po svadbe niekedy stredu a už veľa ich bolo povädnutych a prišlo mi to ľúto :/

rebeka7501
16. okt 2024

@lubako najlepšie bude ak sa opýtaš. Ak máš dať 20,- € za kyticu, tak radšej €€€. Kamarátka sa vydávala a miesto kytice som jej dala 30,- € vo vrecúšku (v minciach).
Ale každý podla uváženia. Dľa môjho názoru kvety sú krásne, ale iba na chvíľu. Radšej niečo praktickejšie.....

evansova
17. okt 2024

V nasej rodine to uz roky funguje podla dohody. Dohodli sme sa, ze kazdy gratulant prinesie jednu cervenu ruzu. Je z nich jedna krasne kytica, s ktorou nie sú starosti.
Pre mňa bolo nocnou morou, ked som po svadbe dcer mala vzdy plnu vaňu kytic, o ktore so bolo treba postarat.