Kytica na svadbu - hostia

20. júl 2022

Za akú sumu dar spraviť kyticu keď ideme ako hostia? O týždeň nás čaká svadba mužovho brata, ide o malú svadbu tak 30 - 40 ludi... Chcem dat spraviť kyticu ale asi nič veľké pretoze viem ze si na to nepotrpia ale zas aby to nebola hanba...

petamich
20. júl 2022

a nepovedali vam svoje preferencie ohladom kytic? dnes sa od toho hodne upusta - 40 ludi, to je tak 15-20 kytic a ked kazdy kupi len za 30€ 🤷‍♀️ skusila by som sa pripadne spytat 🙂 kazdopadne zvycajne kupujeme tak 30-50€ podla toho ci stihame ist na trh, tu v BA su tie kvetinarstva neskutocne predrazene ale ty pokojne kup i za menej, ja som uz na poslednych x svadbach nosila jeden kvietok, lebo to tak chceli a radsej dala viac do obalky

7lenka11
20. júl 2022

závisí od toho, či nevesta chce kvety.. ja som na svojej svadbe dala každému inštrukcie, že chcem jednu ružu, nič viac.. takisto na posledné dve svadby sme brali tiež len po jednej ruži.. ak však chceš kyticu, tak podľa mňa za 20-25 eur stačí.. aj tak to buď nevesta rozdá alebo po 4-5 dňoch vyhodí..
moja svokra dostala na 50tku krásne veľké kytice - na druhý deň ich rozdala v rámci rodiny.. takže by som sa vôbec netrápila nejakými veľkými kvetinami

autor
20. júl 2022

@petamich
@7lenka11 okí ďakujem... A len zo zvedavosti ako zvyknete gratulovať? Poviete len gratulujem nech ste šťastný alebo co? 😃

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
20. júl 2022

hej, ja nie som velmi na basnicky a aj tak si to nezapamataju 🙂 poviem gratulujem a nech ste stastni alebo nech sa lubite alebo len gratulujem

jankalukasova
20. júl 2022

Kúpila by som napr. krásnu orchideu (alebo iný pekný kvet) v črepníku, v darčekovom balení. Kvitne dlho, krásne, opakovane...

janca704
20. júl 2022

my sme nedavno boli... kytice nechceli, tak dostali len bielu ruzu a na nej priviazany svadobny zreb... (samozrejme okrem toho dostali od nas peniaze, kedze islo o mojho brata 🙂 )

viestta
20. júl 2022

@jankalukasova áno, pre človeka s pestovateľských sklonmi je to pekný dar. Ináč je jedno ci rezany ktorý zvadne alebo crepnikovy co nemá šancu prežiť par tyzdnov

jankalukasova
20. júl 2022

@viestta áno, jasné... Hoci si myslím, že väčšina žien si s bežnou izbovou rastlinou poradí, kľudne sa môže stať, že to neprežije ani tá.

viestta
20. júl 2022

@jankalukasova na druhej strane po obrade co s nou spravia. Ďalšie cereslo, o ktoré sa treba starať. Preto už nevesty kvety nechcú, lebo sú s nimi len strapacie

petulda333
20. júl 2022

Uprimne? Radsej jeden kvietok a tie ,,usetrene,, peniaze prilozit do obalky. Ja ako nevesta som dostala plno kvetov. Nieco som si vzala domov,nieco na cintorin a nieco ostalo v kostole. Radost by mi urobili asi tie peniaze,v tych kvetoch boli stovky eur. A kolko kvetov do rana zvadlo. Skoda

evkamotka
20. júl 2022

@petulda333 suhladim
Dajte ozdobenu minimalisticku kyticu a radsrj o 20e viac do obalky

jaskolka
20. júl 2022

Tetaz už málokde sa dávajú kvety, aj tak tie kytice ostali v kostole alebo sa dali na cintorín, či len doma zvadli.
Nam na svadbu pár ľudí dalo takú kytičku zo zrebov,jednu crepnikovu som dostala, a potom takú keramickú zapichovaciu, ale to zrejme skôr kúpili kvôli žrebom, boli o ju poprivazovane, kreatívnej sie to asi chceli urobiť dotycni, že nie len žreby v obálke.
Ak veľmi chceš, tak malú kytičku maximálne do.15 eur, alebo jeden kvet.

jankalukasova
20. júl 2022

@viestta ale zas netreba z toho robiť tragédiu. Ja som dostala normálne kytice aj kvietky v črepníku, mali sme cez 80 hostí + ďalších asi 30 ľudí prišlo gratulovať pred kostol. Kvetiniek bola naozaj záplava ale ja som sa na ne aj tešila. Mala som v sále pripravené 5l poháre, ozdobené organzou, že ich nebolo ani vidno. Črepníkové som postavila k ním a boli súčasťou výzdoby. Nebol s tým, žiaden problém. Počas gratulácií mi kvietky držali kamarátky... Črepníkové som normálne postavila na zem.
Je to o nastavení....

zorkahorka
21. júl 2022

Ja vzdy kupujem kytice za 10-15 eur... nwvuem teda, jde bývaš, ale u bas na severe slovenska prídem do kvetinartsva a poviem, ze chcem kyticu v tejto sume a nech je trochu bohatsia. Taka hortenzia s gypsomilkou naokolo by ta vysla max 15 e a je velka. Ale nevesta dostane tolko kytic,ze jej bude jedno, ktira je aka a za kolko

nikaeli
21. júl 2022

@jankalukasova súhlasím, tiež som z nich mala obrovskú radosť a tie črepníkové (2) mám v izbe dodnes, už 16 rokov 💜