Kto má viesť nevestu k oltáru?

4. máj 2022

Pekný večer žienky, plánujem menšiu svadbu v kruhu rodiny, zháňam pomoc-info: ak som sirota, (už od 15r., sme ostali so sestrou samé) mám jedného súrodenca- sestru, kto ma má viesť k oltáru? Zo starých rodičov mi ostala len jedna stará mama. Obe budú prítomné. Taktiež tam bude bratranec. Môže aj sestra napríklad? Ona a starká sú mi najbližšie. Mali ste to niektorá tak?

lienka.7
4. máj 2022

Mozes ist pokojne aj sama a moze ta viest osoba, ktorú chceš ty.

hanata
4. máj 2022

Starku by som poprosila za sprievod, sestru ako svedka, ak nemas niekoho ineho.

pribinak
4. máj 2022

Ja som bola na svadbe kde nevesta nemala otca ani starého otca a tak ju viedol kňaz

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
4. máj 2022

@pribinak tu je pekne
Autorka nemáš krstnych rodičov?ale je to na tvojom uvazeni

nerya
4. máj 2022

Ja by som.vzala.obe, prípadne tu s ktorou ste si blizsie

pribinak
4. máj 2022

@luccija bol to kňaz ktorý rodinu dobre poznal, o to, to bolo krajšie

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lluss
4. máj 2022

Ja tiež nemám otca a k oltáru ma viedol mamin brat 🙂 je to tvoja svadba, konaj podľa svojho srdca, kto ti je blízky, či je to žena alebo muž 😊

diamond007
4. máj 2022

Mňa viedla mama, tatino už je po smrti.
Takže by som volila sestru ak máte blízky vzťah

sweetlife001
4. máj 2022

My sme išli s mužom spolu 😃
A to mám aj otca, aj brata, aj manžel mamu, čiže nás mal kto odviesť, ale tak som to chcela.

andreakotesova
4. máj 2022

Brata viedla k oltaru naša mama a jeho vtedy buducu ženu náš otec. Bolo to veľmi pekné, dojímavé.

beata110
4. máj 2022

Mna viedol otec a brat som bola v strede. Tvoj den vyber si koho ty chces 😊

andreatytler
4. máj 2022

Tu nie su vobec ziadne danne pravidla. Zvol si koho chces.
Zober do uvahy fakt ze pre niekoho to moze byt dost narocne ak su tremisti. Vsetky oci su na tebe ako na neveste a tym padom aj na cloveku ktory ta vedie.
Mne sa paci ked idu buduci manzelia spolu... je to ich prva cesta ako par.
Ale paci sa mi aj s rodinou.

majka1231990
4. máj 2022

Mňa odviedla sestra..Ja síce rodičov mám,no pre mamu som mŕtva,oco bol pozitívny,tak sa nezúčastnil..

ro_manka
4. máj 2022

Nás tiež viedol spolu s manželom kňaz. Je to náš dobrý kamarát. S mojim otcom sa stretávam málo, na svadbe nebol. Zato tento kňaz mi bol vždy ako druhý otec. 🙂

dencii
4. máj 2022

Tiež už nemám ocina, išli sme s mužom spolu (keď som sa na svadobnej príprave pýtala kňaza, povedal, ze môžem ako len chcem a s kým chcem, mal pre to pochopenie). Ja osobne by som si nevedela predstaviť ísť napr. s maminou, vedela by som, ze kazdy sa na mňa sucitne pozerá a rozrevala by som sa už pri vstupe do kostola (samozrejme záleží aj od toho, ako to ma človek v sebe spracované). Takže pre mňa bola verzia ísť s mužom najprirodzenejsia

tykat
4. máj 2022

Moju sestru viedol kamarat.
PS: ...a pikoska...teraz je uz rozvedena a s tym kamaratom stastna a po 3 rokoch caka prve babatko 🙂

buberova
4. máj 2022

Nešli sme síce k oltáru ale išli sme spolu so ženíchom ako pár...

raffaella
4. máj 2022

Viedol si ma manžel 😊 tiež som polosirota, nemám ani brata, ani dedka, ani nikoho takého blízkeho.

deti95060810
4. máj 2022

ja som išla k oltáru s nastávajúcim...

dudos
4. máj 2022

Ak by bolo možné, tak by som išla s babkou a sestrou. Každá z jednej strany. Ak nie, ako bolo písané vyššie, zvolila by som babku, ktorá by ma videla k oltáru a sestru ako svedka.

slovakboy
4. máj 2022

Najlepšie je keď idu obaja snubenci k oltáru spolu. My sme tak boli a bolo fajn. Ale môže aj inak byt. Môže ju viesť otec alebo brat.

rybka16
4. máj 2022

My sme šli s budúcim manželom spolu, ale teda nebol to sobáš v kostole.

nikaeli
4. máj 2022

k oltáru by ťa mal odprevadiť niekto, kto ťa miluje a kto ťa s láskou a dôverou odovzdá manželovi 💗
minulý rok sme mali malú svadbu a keďže už máme deti, zapojili sme ich do úvodu - prvý šiel manžel s mamkou, potom moja mamka s deťmi a nakoniec ja s ockom 😉 v tvojom prípade by som to urobila s babkou, prípadne ak nebude sestra svedčiť, tak by ťa mohli odprevadiť obe..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darina77
4. máj 2022

U nás v dedine bol zvyk že nevestu vždy viedol k oltáru slobodný mládenec, a ženícha slobodná slečna, takže nás viedla moja kamarátka a jej priateľ, ktorí ešte neboli zosobášení

kate_cs
4. máj 2022

Mňa viedla k oltáru mama. Vyrastala som bez otca a chcela som, aby to urobila ona. Najskôr namietala, že ako to bude vyzerať, ale mne to bolo jedno. Tiež sme mali malú svadbu, asi 25 najbližších ľudí a bolo to super.

zorkahorka
4. máj 2022

S manzelom a so synom sme sli spolu. Uz sme spolu zili, mali dom, syna. Uz som nepatrila k otcovi,ake muzovi.boli sme rodina a ako rodina sme isli aj k oltaru

euka210
4. máj 2022

ja by som dala starku ak vladze, ak nie, tak kludne sestra. Alebo sa mozte dohodnut, ze pojdete so snubencom len vy dvaja, take som videla.